Wiosenny niezbędnik psiego plecaka!

Drodzy uczestnicy i uczestniczki Psiej Akademii!

Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią nam, ze lada chwila przyjdzie wiosna, a tuż po niej czas na wakacje z psem! Temperatura powoli zaczyna skakać w górę, śnieg jeszcze wolniej, ale jednak się topi! 🙂 Razem z pierwszym podmuchem wiosny wszyscy jesteśmy winni naszym czworonożnym towarzyszom długi wiosenny spacer, a kto wie, może nawet piknik. Pamiętacie jeszcze, co koniecznie trzeba spakować do psiego plecaka przed wiosenną wyprawą?

255098_227103390648853_371162_n
Psia akademia nad morzem, pod okiem naszej opiekunki, nauczy Cię jak najlepiej opiekować się swoim pupilem poza domem. Niestety, na obozy i kolonie trzeba jeszcze trochę poczekać. Warto już teraz zastanowić się, czy na pewno, po tak długiej i srogiej zimie, w szufladzie naszych towarzyszy są wszystkie niezbędne akcesoria.

Niezbędnik psiego plecaka

Krok pierwszy. Lepiej zabrać plecak niż torbę. Nie ograniczy on naszych ruchów, nie będzie przeszkadzał przy schylaniu się do psa. Do tego jest bardzo pojemny! Same plusy. Krok drugi. Bierzemy wygodną smycz, a pieska zapinamy w komfortową obrożę lub szelki. Te drugie znacznie ułatwiają nad kontakt z pieskiem. Oczywiście bierzemy ze sobą również kaganiec.

Krok trzeci. Pakujemy przenośną miskę na wodę oraz butelkę niegazowej wody mineralnej! Pamiętajcie, że nie wszędzie są zbiorniki wodne, z których pies może się napić. A kto wie, może zaraz przyjdą wielkie upały i każda kropla wody dla naszych futrzaków będzie na wagę złota! Krok czwarty. Pakujemy do plecaka ulubioną zabawkę naszego urwisa – szarpak, dog frisbee, piłeczkę, a do saszetki zawieszonej na pasie wrzucamy całą garść psich smakołyków. Zaangażowanie w zabawę z pieskiem, trening, pozytywne wzmacnianie naszego psa za dobre zachowania, to ważne elementy wspólnej pracy. Pamiętaj, że każda okazja jest dobra, żeby razem się uczyć.

Krok piaty. Nigdy nie zapominamy o woreczkach na nieczystości naszego pupila 😉 Krok szósty. Lepiej upewnić się wcześniej, czy środki transportu, busy czy autobusy, z których chcecie korzystać z psem, nie wymagają zakupu osobnego biletu dla psa. Jeżeli tak, warto wcześniej się w niego zaopatrzyć. A Wy, co jeszcze bierzecie na wspólne długie spacery?

Życzymy Wam wielu niezapomnianych spacerów. Pamiętajcie o komforcie swoich psów podczas całodziennych wypraw.

No i cóż, pozostaje niecierpliwe wyczekiwać wiosny, a latem widzimy się na obozie z psem!

keep-calm-and-walk-the-dog-208

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany