Uwaga, dziś wszystko staje na głowie!

Uwaga, dziś wszystko staje na głowie!

Zastanawialiście się kiedyś jak pachną obozy i kolonie Vogue Travel? Kto wie, może już niedługo z aplikacją Google Nose będziecie mogli zachować dla siebie zapach plaży w Rowach lub niezwykłą woń górskiego powietrza w Małym Cichym? Żart Google’a czy innowacyjna technologia? Jak myślicie?

VOGUE TRAVEL

Ku – lany poniedziałek
Tegoroczny pierwszy kwietnia jest dniem co najmniej wyjątkowym. Nie dość, że dziś przypada znane i obchodzone w wielu krajach prima aprilis, to na domiar złego zamiast lanego, mamy poniedziałek ku-lany. Bądźcie czujni i nie dajcie się zwieść. Choć media i przyjaciele będą chcieli Was wkręcić w przeróżne żarty, to zima z pewnością nie żartuje, a walki na śnieżki opanują miasta, miasteczka i wsie!

Medialne żarty wszech czasów

Kto z Was pomyślałby/aby, że prima aprilis, to święto pochodzące ze średniowiecza? Choć historycy spierają się, co do jego początków, to niewątpliwe ma ono bardzo długą historię. Nie będziemy sięgać aż tak daleko, ale może warto, dla pobudzenia czujności, przywołać kilka najlepszych żartów prima aprilis’owych. Ciekawe, czy dzisiaj ktoś dałby się nabrać?

W 1957 roku brytyjska telewizja BBC nadała program o drzewie, na którym rośne spaghetti! Żeby obraz nabrał wiarygodności, na ekranie pojawiła się pani zrywająca z drzewa makaron. Do dziś wszyscy dziwią się na myśl o setkach telefonów, jakie odebrało BBC od widzów proszących o adres miejsca, gdzie mogą zakupić makaronowe drzewa! Magia telewizji!
W latach sześćdziesiątych szwedzka telewizja emitowała jeden kanał telewizyjny w czarno-białych kolorach. 1 kwietnia 1962 ekspert Kjell Stensson nadał komunikat, w którym osobiście pokazał, jak poprzez nałożenie nylonowej pończochy na ekran telewizora odbierać program w kolorze!
Znana restauracja fast food Burger King ogłosiła, że na rynek wychodzą specjalnie zaprojektowane dla osób leworęcznych hamburgery. Czy ktoś z Was leworęcznych miał kiedyś problem ze zjedzeniem hamburgera mięsnego lub wegetariańskiego? Jeżeli tak, to w 1998 roku Burger King obrócił kanapki o 180 stopni i przystosował je specjalnie dla Was.

Jedyne co nam dziś pozostaje, to czujność i nie zasypianie byle gdzie;)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany