Fotograficzna rozgrzewka przed wakacjami! cz.1

Plaża, błękit morza, promienie słońca czy góry, mgła, widok ze szczytu? Nieważne, dokąd trafisz, na pewno zechcesz zatrzymać przy sobie wspomnienia na dłużej, a w obawie przed ich utratą masz przy sobie aparat fotograficzny.Być może jednak sam/a zauważasz, że to, co widzisz na zdjęciu, nie do końca oddaje rzeczywistość, którą chciałaś/eś uchwycić. Dojście do perfekcji, która Ci to umożliwi wymaga dużo pracy, ale również wykształcenia w sobie zmysłu i intuicji. Jeżeli chcesz zdobyć te umiejętności powinnaś/eś uczyć się u najlepszych. Obozy fotograficzne, to świetna okazja, żeby zasięgnąć odpowiednich nauk. Jednak do lata jeszcze sporo czasu, który musisz dobrze wykorzystać i już teraz rozpocząć przygotowania do sezonu. Niestety, aparat to tylko maszyna, która czasem potrzebuje naszej pomocy. O czym więc powinnaś/eś pamiętać przy robieniu fotografii?

Obozy fotograficzne
CO …Czyli wszystko, na co po latach będziesz mógł/a spojrzeć.

Czy ma to być piękny widok, mały mechaniczny szczegół, koleżanka lub kolega na tle jasnego nieba? To już zależy od Ciebie. Pamiętaj jednak, że cokolwiek lub ktokolwiek by to nie był, musisz zadbać o dobrą atmosferę, klimat i otoczenie w czasie robienia zdjęcia.

JAK…Czyli techniczne ciemne strony fotografowania.

Musisz pamiętać, że to Ty władasz aparatem i to Ty dajesz mu rozkazy. Gdy fotografujesz widok, pamiętaj, żeby horyzont był linią prostą. Koleżanka i kolega na pewno bardziej doceni zdjęcie portretowe, na którym pięknie się uśmiecha. Rozważ, czy zdjęcie lepiej będzie się prezentowało pionowo czy poziomo. Po czasie patrząc na fotografie z pewnością docenisz dbałość o detale.

ILE …Koloru wpuścisz do zdjęcia, to kolejna ważna rzecz.

Morze idealnie będzie się prezentowało jako intensywny kobalt. Niebo, choć też niebieskie, lepiej przedstawić jako oazę spokoju w błękitnych i białych, pastelowych barwach. Zanim zrobisz zdjęcie, zastanów się, w jaki sposób chcesz wspominać dane wydarzenie lub osobę. To pomoże Ci zdecydować, czy lepiej użyć intensywnych kolorów, pasteli czy jednak lepiej wykonać zdjęcie czarno-białe.

fot. Piotr Lis

Jak stosować powyższe uwagi w praktyce, z jakich trików korzystać i w jaki sposób tworzyć dobrą atmosferę na planie i w plenerze? Nasze obozy fotograficzne, kadra, uczestnicy oraz dostęp do sprzętu pomogą Ci znaleźć odpowiedzi na te pytania. Pamiętaj jednak, że na początku fotografowania nieważne jest, jakie zdjęcie zrobił kolega czy jakie widzisz w czasopiśmie. Twoje wakacje, to Twoje wspomnienia – przedstaw je tak, żebyś Ty mógł/mogła z uśmiechem na ustach do nich wracać 🙂

Chcesz zobaczyć naszą fotograficzną ofertę? Zajrzyj na stronę www.voguetravel.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany