Pierwsza odsłona słowniczka japońskiego – w drogę do Japonii! cz. 1.

Jeśli planujesz wycieczkę do Kraju Kwitnącej Wiśni, interesujesz się Japonią i chcesz poznać wycinek tej niezwykłej kultury, z pewnością przyda Ci się podstawowa znajomość języka. Już teraz zacznij z nami naukę języka japońskiego!Nauka tego trudnego języka wydaje Ci się abstrakcyjna i nie wiesz jak się za nią zabrać? Oglądanie filmów i anime pomoże Ci zapamiętywaniu słówek, ale to jeszcze nie klucz do sukcesu. Dzięki naszemu słowniczkowi poznasz podstawowe zwroty uszeregowane tematycznie oraz znaki sinojapońskie kanji, których razem sylabariuszami japońskimi- hiraganą i katakaną- używa się do zapisu języka japońskiego. Już teraz kształtuj swoje umiejętności i rozpocznij językową podróż do Japonii!

Na naszym obozach oczywiście uczymy się pisać

Lekcja 1. pakowanie bagażu. Czyli co zabrać, gdy wybieramy się do Kraju Kwitnącej Wiśni?

Przedstawiamy listę ważnych słówek, które mogą Ci się przydać. Te zapisane w nawiasie są odczytaniem znaków alfabetów japońskich, zapisywane w tzw. Transkrypcji Hepburna, która jest odczytywana podobnie do języka angielskiego, np. boushi – bosi (WAŻNE: shi czytamy jako „si”; sho-sio; chi-ci; ou-oo; ji-dzi; y-j)

荷物 ‐にもつ (nimotsu) – bagaż podróżny
鞄‐かばん (kaban) – torba, walizka
ふく (fuku) – ubranie
靴‐くつ (kutsu) – buty
お金‐おかね (okane) – pieniądze
パスポート (pasupooto) – paszport
外国人登録証明書‐がいこくじんとうろくしょめいしょ  (gaikokujintourokushoumeisho)
– karta stałego pobytu obcokrajowca (nie jest wymagana przy krótkim wjeździe do kraju, ale trzeba przyznać, że to imponujące słowo ;))
地図‐ちず (chizu) – mapa
カメラ (kamera) ‐ aparat fotograficzny
身分証明書‐みぶんしょうめいしょ (mibunshouneisho) – dowód osobisty

Złożenie kanji na dziś – nimotsu (荷物)


Bez tytułu1

Na początku  patrząc na te skomplikowane znaki, ich zapisanie, może wydawać ci się prawie niemożliwe. Nie jest to jednak aż tak trudne! Odwzorowując znak musisz pamiętać o kolejności stawiania kresek. Nie tylko ułatwia to pisanie, ale jest również oceniane przez Japończyków! Osoby ładnie piszące znaki często uważane są za inteligentne dlatego ćwiczenia na pewno się opłacą. Po naszych blogowych przygotowaniach, możesz sprawdzić się w składaniu kanji na jednym z naszych obozów manga i anime lub kontynuować z nami naukę języka japońskiego 😉

Śledź naszego bloga i ćwicz dalej z nami!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany