1…2…3…CHEESE!

Witaj ponownie, mistrzu i mistrzyni pracy przed obiektywem! Obozy fotograficzne już się rozpoczęły, aparaty poszły w ruch, a jak Twoja kondycja? Po długim czasie za obiektywem i godzinach spędzonych na ćwiczeniach masz wszystkie sztuczki i całą teorię w małym palcu, prawda? Z pewnością nie potrzebujesz już przewodnika i pomocy przy pracy z aparatem, dlatego poniżej czeka na Ciebie ostatnia część poradnika dla fotografa-już-nie-amatora 😉 i krótkie podsumowanie dotychczasowych wskazówek.

Tło i inne rekwizyty

Gdy zdobędziesz już najlepszego modela pod Słońcem i w gotowości ruszysz z nim na docelowy plan zdjęciowy, nie zapomnij o wcześniejszym przygotowaniu i obejrzeniu miejsca, gdzie odbędzie się sesja. Marzy Ci się romantyczna sesja na polu wśród zbóż? Zachodzące Słońce będzie idealnym tłem, ale krowa lubiąca błysk flesza może niecnie popsuć Twoją wizję 😉 Na zatłoczonej plaży uważaj na tak zwanych „mistrzów drugiego planu”, ciężko będzie Ci przekonać znajomych, że pan w kąpielówkach był uwzględniany w planach sesji zdjęciowej… Gdy masz pewne wyobrażenie o tematyce sesji, staraj się ją sobie uwidocznić w najmniejszych szczegółach. Biżuteria, makijaż, ubiór, fryzura – to są szczegóły, które przyciągają największą uwagę. Rekwizyty to kolejna ważna rzecz. Stary telefon, gitara, chusta, książki czy kwiaty, to tylko kilka przykładów przedmiotów, które możesz wykorzystać, a które nadadzą zdjęciu charakteru i oryginalności. Ogranicza Cię tylko jedna(!) rzecz – Twoja wyobraźnia.

Obóz fotograficzny Vogue Travel

To już jest koniec…

Teraz wiesz już wszystko. Łap aparat, ruszaj w plener i fotografuj, fotografuj… Pamiętaj o kluczowych zasadach – odpowiednie światło, klarowne tło, oryginalny zamysł, a co najważniejsze – nie zapomnij o swojej pasji i cały czas dąż do tego, by rozwijać swoje umiejętności! Obozy fotograficzne gwarantują Ci fantastyczne warunki do praktyki, kadrę, która odpowie na każde Twoje pytanie i atmosferę, w której nie będziesz chciał/a odłożyć aparatu na bok! Czeka Cię żmudna praca, tysiące zdjęć, mnóstwo pochwał, a Ty i tak możesz być niezadowolona/y przez miesiące, a nawet lata praktyki. Mimo wszystko nie poddawaj się! Nawet mistrzowie i mistrzynie zaczynali/ły jako pasjonaci-amatorzy i pasjonatki-amatorki 😉

Obóz fotograficzny Vogue Travel

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany