Poznaj Japonię osobiście – 38. Festiwal Japan Week w Poznaniu

Interesujesz się Japonią, ale nie miałeś/aś  szansy zobaczyć Kraju Kwitnącej Wiśni na własne oczy? Dzięki Festiwalowi Japan Week na cały tydzień (19-24 października ) Japonia przeniesie się do Poznania!

Czym jest Japan Week?

Japan Week, czyli Tydzień Japoński, jest to festiwal organizowany od 1986 roku przez International Friendship Foundation. Ma na celu zaprezentować Japonię oraz wspomagać wymianę kulturową między państwami biorącymi udział w festiwalu. Pierwszy Japan Week odbył się we Florencji i od tego czasu Japonia wraz ze swoim programem artystycznym odwiedziła państwa takie jak Włochy, Holandia, Niemcy, Francja, Anglia, Ameryka, Hiszpania, Belgia,  Austria,  Kanada, Węgry,  Kuba, Turcja, Czechy oraz Portugalia. Gości z Japonii nie witamy w naszym kraju po raz pierwszy – w 2007 roku spotkanie odbyło się w Warszawie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mQJQHKAcvBk[/youtube]
Filmik reprezentujący Poznań z oficjalnej japońskiej strony Japan Week

Co możemy zobaczyć?

Program festiwalu został skomponowany tak, aby każdy, niezależnie od wieku, znalazł coś dla siebie. Chcesz poznać tajniki tradycyjnej ceremonii herbacianej, sztukę kaligrafii a może spróbować swoich sił w tworzeniu origami? Być może pasjonują Cię sztuki walki lub podziwiałeś pojedynki na miecze w filmie Kill Bill? A może Twoim marzeniem jest udział w paradzie z grupą tradycyjnych muzyków? Dzięki festiwalowi możesz nacieszyć wszystkie swoje zmysły oglądając występy, słuchając tradycyjnej muzyki, smakując czy czując zapach tradycyjnej zielonej herbaty oraz biorąc udział w przygotowanych warsztatach. A to wszystko na wyciągnięcie ręki! Szczegółowe informacje odnośnie planu możesz znaleźć na stronie Centrum Kultury Zamek lub portalu JAPONIA-ONLINE.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym polsko-japońskim święcie! Do zobaczenia na Japan Week w Poznaniu!

Ikona wpisu fot. flickr.com.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany