Kreatywna zima cz. 1

Coraz zimniej, coraz ciemniej, coraz smutniej – czujesz, że zbliża się zima i tracisz ochotę na cokolwiek? Uszy do góry! Specjalnie z myślą o Tobie obozy fotograficzne zimą przygotowały masę atrakcji, dzięki którym nie przejdzie Ci przez myśl, że zima może być ponura. Jeśli spóźniłeś/łaś się i zabrakło dla Ciebie miejsc na turnusach letnich, nie przejmuj się. Zimą czeka na Ciebie taka sama porcja wiedzy i zabawy, więc nie marnuj więcej czasu i zapisz się już dziś. Co na początek?

Pięknie uchwycona zimowa sceneria (źródło: flickr.com)

Trochę techniki i już się człowiek gubi…

Wykwalifikowana kadra zapozna Cię z technicznymi tajnikami fotografii – dowiesz się, z jakich elementów składa się aparat, czym różni się analog od cyfrówki, a czym od lustrzanki oraz poznasz ich szczegółową budowę i funkcje. Oczywiście zanim ruszysz w plener konieczne jest, abyś nauczył/a się dobierać parametry tak, by zdjęcie jak najlepiej oddawało rzeczywistość. Wiesz, czym jest ISO, przysłona czy czas naświetlania? Obozy fotograficzne zimą zapewnią Ci duży zastrzyk wiedzy i kiedy już wrócisz do domu przeładowany/a informacjami i doświadczeniem, nie będziesz chciał/a usiedzieć w miejscu 🙂

Ptak w zimowym otoczeniu jako główny element zdjęcia (źródło: flickr.com)

Sekrety kompozycji

Nie wystarczy znać budowy aparatu, by zostać świetnym fotografem. Musisz wiedzieć także, jak się ustawić, gdzie znajdują się tzw. mocne punkty kadru, jak kąt patrzenia wpływa na ewentualne zakrzywienia obrazu. Pilnowanie prostej linii horyzontu i perspektywy to też nie lada wyzwanie! O tym wszystkim dowiesz się już niedługo podczas obozu zimą.

Nie czujesz się jeszcze przekonany/a? W drugiej części dowiesz się o kolejnych atrakcjach, które obozy fotograficzne zimą mają w zanadrzu. Do zobaczenia!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany