Co robią Japończycy, gdy nie oglądają anime – gry video

Mimo różnorodności japońskich programów samym oglądaniem telewizji można się w końcu znudzić. W takich momentach czas się trochę uaktywnić. Tylko trochę bo nadal w obrębie ulubionej kanapy i domowego zacisza, oczywiście grając w gry video!

Jaki sprzęt wybierają Japończycy?

Japonia już nie raz ukazała nam swoją różnorodność w wielu dziedzinach i aspektach. Dotyczy to również gier, co w kraju miłośników gadżetów nie powinno nas dziwić. Oczywiście ogromne zainteresowanie nakręca rynek producentów gier i konsol. Na japońskim rynku największe znaczenie mają Nintendo Wii, PlayStation, Sega czy bardzo często kupowane konsole przenośne, np. PlayStation Vita. Według rankingu (sprawdź w artykule) obecnie najpopularniejsze są gry na konsolę Nintendo DS. Wiemy już na czym grają mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni, ale jakie gry mają do dyspozycji?

Nieśmiertelne platformówki!

Mimo postępu technologicznego i coraz bardziej zróżnicowanych typów gier, Japończycy nadaj kochają te podstawowe, czyli platformówki. I co zaskakujące, uwielbiają grę, z którą kojarzy swoje dzieciństwo nie jedno polskie dziecko jak np. Super Mario! Oczywiście w wersji technicznie zaawansowanej, już nie przypominającej tej z czasów naszego dzieciństwa;) Popularnego hydraulika w rankingach gonią gry o równie dobrze nam znanych stworkach Pokemonach.

Przygoda z JRPG

JRPG, czyli po prostu Japońskie Role Playing Games, wyróżniają się skupieniem na wielowątkowej fabule. Gry te podbijają serca graczy w Japonii już od połowy lat 80tych! Jako jedne z pierwszych w 1986r. pojawiły się m.in. Dragon Quest czy Final Fantasy. Nikt nie spodziewał się tak pozytywnego przyjęcia tych gier a tym bardziej tego, że aż do teraz utrzymają się na rynku jako jedne z najpopularniejszych. Final Fantasy, mimo że miał być ostatnią grą wydaną przez Squere Co. – jak sama nazwa wskazuje, doczekała się aż 14 części, licznych sequeli a nawet filmów, mangi, anime czy…radiowej dramy! Innymi popularnymi (i wartymi sprawdzenia) tytułami są: Chrono Cross, Chrono Trigger czy Kingdom Hearts.


Trailer najnowszej części Final Fantasy. Ktoś z Was czeka na premierę?

Gro-MANIA!

Czas na zwiększenie aktywności o jeszcze jeden poziom wtajemniczenia! Dzięki różnym kontrolerom podłączanym do konsoli (od prostych paneli z przyciskami po imitacje gitar, perkusji czy maty do tańczenia) możliwe stało się mniej statyczne spędzanie czasu przy ulubionych grach. Powstały popularne już na całym świecie serie: Stepmania, Drummania, Beatmania, Dance Dance Revolution i wiele innych. Część z nich można spotkać w formie automatów ustawionych w salonach gier czy centrach handlowych.


Czy ktoś odważyłby się zmierzyć? 🙂

Mimo, ze na rynek japoński wchodzi coraz więcej gier, to właśnie m.in. dzięki tym powyższym Japonia jest znana na całym świecie. Być może Ty też słyszałeś/aś już powyższe tytuły lub grałeś/aś w nie wiedząc nawet, że pochodzą z Japonii? Jeśli jeszcze nie próbowałeś/aś- wszystko przed Tobą! Szczególnie, że okazją do zapoznania się z powyższymi grami są nasze obozy anime i manga oraz zupełnie nowy- obóz fanów gier konsolowych! 🙂

Ikona wpisu- flickr.com
[youtube]http://youtu.be/cheUZcHRwh4[/youtube]

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany