Nie taki straszny ten kennel!

Pięć powodów, dlaczego nie trzeba bać się kenneli na obozach z psami.

Często zadajecie nam pytanie o kennel na obozach z psami – Psiej Akademii, Psim Przedszkolu oraz Obozie Dog Frisbee & OBI. Pytacie czy jest on konieczny, macie obawy czy Wasz psiak go zaakceptuje, kennel niepotrzebnie kojarzy się Wam z karą. Chcielibyśmy odpowiedzieć Wam na te pytania i rozwiać Wasze kennelowe wątpliwości. Pamiętajcie, kennel to domek, własny kącik psa, miejsce odpoczynku, a nie kara za złe zachowanie pupila! Ale od początku 🙂

Dlaczego podczas obozów z psami korzystamy z kenneli?

Dla komfortu psów – własny kąt psiaków

Poczucie komfortu i odpoczynek dla psiaków na obozie z psem, to dwie podstawowe rzeczy, które muszą zostać im zapewnione. Tak samo jak my, nasze psy również potrzebują chwili relaksu 🙂 Siedmiodniowe obozy z innymi psami, częste zajęcia oraz zmiana miejsca, to dla psa bardzo wymagająca sytuacja. Dlatego potrzebuje on odpoczywać w bezpiecznym miejscu, gdzie z dala od reszty uczestników i bodźców będzie mógł spokojnie zasnąć i zregenerować siły.

Kennel to nie tylko miejsce, z którego pies nie wyjdzie, gdy nie ma nas w pobliżu, ale to przede wszystkim miejsce, w którym nie będą go zaczepiać inne psy i osoby. Nikt nie chciałby, żeby pod jego nieobecność inne psy zaczepiały jego pupila. Pamiętajcie również, że nie wszystkie psy się lubią. Dlatego wolno puszczone mogłyby być dla siebie zagrożeniem. A nie chcemy nieprzyjemnych sytuacji – nie trzeba stresować psiaków, siebie i całej drużyny Psiej Akademii.

Ważne jest również karmienie psów w kennelach, które mogą w spokoju zjeść posiłek nie obawiając się, że ktoś go zabierze 😉 To również bezpieczeństwo dla psów i pozostałych uczestników, którzy niefortunnie mogliby podejść do takiego głodnego psiaka.

Obozy z psem a kennel Psia Akademia

Psie legowisko w kennelu – czas na odpoczynek

Dla naszego komfortu – bezpieczna przestrzeń w domku

Podczas trwania obozu są sytuacje, kiedy zostawiamy psiaki same w domku np. podczas posiłków, wyjścia do miasta czy treningu rzutowego. Pozostawienie psów w kennelach, to pewność, że psiaki czekają na nas bezpiecznie. Nie spotkają psów, z którymi się nie lubią, nie podkradną jedzenia i nie wykombinują nam innego psiego psikusa. Dodatkowo jesteśmy pewni, że wracając do domku, ten zastaniemy w takim stanie jak go zostawiliśmy, tak odnośnie szczeniaczków 😉

Mimo, że na obóz z psami przyjeżdżają osoby, które kochają czworonogi, nie każdy musi lubić wszystkie psy. Są osoby, które mogą się bać samców, psów dużych, konkretnych ras, psów, które wchodzą same w reakcję z ludźmi – to, że my wiemy, że nasz pies nie jest agresywny, nie znaczy, że inni muszą to wiedzieć. Dlatego ważne, by psiaki nie były wolno puszczone w domku pod nieobecność opiekunów.

Psia Akademia szczeniaki w knnelu

Małe szczeniaczki w kennelu „Nie będziemy bronić, jak nie będzie Was w pobliżu ;)”

Nie taki straszny ten kennel

Pamiętajcie, że kennele są bardzo różnych rozmiarów, tak samo jak nasze psiaki. Małe psy trafiają do mniejszych kenneli, natomiast duże mają kennel wielkości komody 😉 Rozmiar ma tu ogromne znaczenie, gdyż pies po skończonych zajęciach lub całym dniu idzie się tam rozłożyć i zregenerować siły.

Mam nadzieję, że rozwialiśmy Wasze obawy. Nie musicie się bać, wszystkie psiaki na Psiej Akademii przyzwyczają się do kenneli szybciej niż nam się wydaje 😉 Dla większości to świetne miejsce odpoczynku. Kennel zawsze ustawiamy w pokoju, w którym jest opiekun/ka psa, dlatego nie musicie obawiać się nocnych rozstań z psem.

Jeżeli macie do nas pytania dotyczące kenneli, Psiej Akademii i obozów z psami w ogóle, piszcie śmiało! Odpowiemy na wszystkie. Możecie pisać komentarze, ale również możecie się kontaktować z nami przez nasz funpage na Facebook’u. Programy naszych obozów znajdziecie tutaj.

Do zobaczenia na psich obozach w Mikoszewie!

Artykuł powstał w konsultacji z
Kingą Helak – instruktorką na Psiej Akademii i Psim Przedszkolu
Ewką Kiryk – instruktorką na obozie Dog Frisbee & OBI

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany