Wyzwól swoją kreatywność – malowanie światłem

Zapada zmrok, a możliwości aparatu nie pozwalają na wykonanie ciekawego zdjęcia? Nic straconego! Świetlne rysunki zwieszone w powietrzu, czyli malowanie światłem to świetny sposób na osiągnięcie interesujących fotografii bez konieczności posiadania zaawansowanego sprzętu. Jest to również kolejny, po perspektywie, sposób na świetną zabawę w gronie znajomych.

Świetlne logo Vogue TravelZabawy ze światłem na naszym obozie

Co potrzebne?

Do wykonania przedstawianego efektu oprócz aparatu fotograficznego potrzebna nam będzie latarka oraz statyw. Przydatnym może być również wężyk spustowy. Jednakże można poradzić sobie bez użycia zarówno statywu jak i wężyka spustowego odpowiednio unieruchamiając aparat oraz ustawiając samowyzwalacz, aby zapobiec poruszeniom.

Serce ze światła(fot. flickr.com, Tim Simpson)

Jak wykonać?

Gdy sprzęt jest odpowiednio przygotowany czas zastanowić się nad wartością ekspozycji. Na początek warto zmienić tryb pracy aparatu na Av i ustawić wartość przesłony na mieszczącą się w przedziale f/5.6-8 oraz ISO 200-400, natomiast czas migawki zostanie dobrany automatycznie. Rozpoczynając przygodę z tego typu fotografią warto eksperymentować z wartościami i szukać tych najbardziej nam odpowiadających.

Po dobraniu odpowiednich ustawień pozostaje już tylko chwycić latarki w dłoń i „malować”. Oprócz malowania w powietrzu możemy również obrysowywać kształt istniejących rzeczy lub domalowywać dowolne elementy.

Walka(fot. flickr.com, VFS Digital Design)

Ten typ fotografii wymaga nieco więcej wprawy i przygotowania aniżeli zabawa perspektywą, opisana w poprzednim artykule. Jednakże nie należy się zniechęcać. Z pewnością zajęcia na naszych obozach fotograficznych pozwolą Ci w opanować tę technikę.

 

Ikona wpisu (fot. flickr.com, Joe Lodge)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany