Gwiezdni Rycerze Jedi

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…tak rozpoczyna się każdy z sześciu filmów „Gwiezdne wojny”, które już od roku 1977 przyciągają przed ekrany masy wielbicieli, a wręcz wyznawców. Te dwie trylogie już na zawsze wpisały się w naszą kulturę pobudzając do istnienia nie tylko ogromny rynek książek, komiksów, gadżetów „Star Wars”, ale przede wszystkim zapisały się w zbiorowej pamięci i świadomości. Nie ma już na ziemi człowieka, który choćby nie słyszał o tytule „Gwiezdne wojny”. Atrybuty takie jak miecz świetlny, strój Rycerza Jedi czy imiona Skywalkera i księżniczki Lei, nie są obce prawie nikomu, a dla wszystkich, którzy kochają Gwiezdne wojny i chcą spędzić z nimi całe wakacje, kolonie Gwiezdni Rycerze Jedi dają na to szansę!

Gwiezdne_wojny_1

Jeden z pierwszych plakatów Star Wars, Creative Commons 2.0

Walka ze złem – poświęcenie dla Dobra

Czy historia walki Dobrej Mocy ze Złem rozegrała się już w czasach antycznych? Dla nas nie ma to jednak mniejszego znaczenia, ponieważ dla prawdziwego wojownika Jedi nie ważny jest czas czy miejsce, a istotna jest tylko WALKA ZE ZŁEM! I tego właśnie uczą się mali chłopcy, którzy już w wieku 5 lat oddawani są na przygotowanie do pełnienia tej znamienitej roli obrońcy Światła w filmie „Star Wars”.

„Gwiezdne wojny” uczą każdego małego bohatera, że trzeba w życiu stawać po stronie Dobra, a zło omijać szerokim łukiem. Film pokazuje nam niszczącą siłę gniewu i nienawiści, która prowadzi do cierpienia a w konsekwencji spycha nas na Ciemną Stronę Mocy. A chyba nikt z Was nie chciałby być złą postacią? Jednak zło nie śpi i kusi odwołując się do skrywanych ambicji, ukrytych pragnień. Daje złudne poczucie posiadania mocy, siły. Tak było w przypadku głównego bohatara „Star Wars” Anakina Skywalkera, który potem stał się złym Anakinem-Vaderem.

Gwiezdne Wojny Cospaly
Cosplay na Star Wars, Creative Commons 2.0

I Ty zostań Rycerzem Jedi

A prawdziwy Rycerz Jedi powinien w każdej okoliczności zachowywać siłę i nie uginać się przed złem. Wybrańcy Jedi, którzy posiadają w sobie moc potrafią oprzeć się wszelkiemu kuszeniu i tym sposobem udowadniają, że są prawdziwymi wojownikami Światła. Jeśli i Wy chcecie udowodnić swoją siłę, przygoda na kolonii Gwiezdni Rycerze Jedi Wam to umożliwi. Spotkajmy się tam, by przejść wspólnie przez próbę Rady Jedi, która zdecyduje czy macie w sobie moc, by zostać Rycerzami Jedi czyli tymi „noszącymi światło”. Cały program wakacji dla dzieci z Star Wars.

Autorka: Joanna Radzion

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany