Gdzie „pielgrzymują” otaku? Śladami bohaterów anime

Bycie otaku wiąże się z wieloma przyjemnościami. Wydawanie masy pieniędzy na kolejne tomiki mang, gadżety, uczestniczenie w konwentach. Jednakże, co zrobić, jeśli wciąż nam mało? Może warto poświęcić trochę czasu na odwiedzenie miejscówek powiązanych z Waszymi ulubionymi seriami? Bo kto nie chciałby poczuć się jak bohater mangi, przechadzając się po słynnych zakątkach widzianych wcześniej w anime? Te często zapomniane miejscówki odżywają na nowo. Wystarczy odrobina zapału, spore oszczędności i… w drogę!

Inne oblicze stolicy

8154421272_cfdccd7234_zTokyo Sky Tree  (źródło: flickr, Arneliese)

Ikebukuro wchodzi w skład okręgu Toshima w Tokio. Charakterystyczne miejsca to przede wszystkim Sunshine 60 – najwyższy budynek w Japonii (oferujący sklepy, restauracje, a także obserwatorium) oraz Ikefukuro – pomnik przedstawiający sowę, będący punktem spotkań. Jeżeli jesteście fanami „Durarara”, to na pewno od razu poznacie to miejsce, bo to tu toczy się główna akcja tego anime. Oczywiście, niemożliwym jest spotkać tam bohaterów, ani zjeść sushi w Russia Sushi, jednakże dla prawdziwego otaku jest to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. A skoro już jesteśmy przy Tokio, to warto wspomnieć, iż sławetna Tokyo Sky Tree pojawia się nie tylko w anime, ale również i w dramach.

Nad morze i na zakupy!

16443743522_0a2ab507d6_kIwami, miejsce akcji anime „Free! (źródło: flickr, Cheng-en Cheng)

A co zrobić, by w krótkim czasie rozsławić małe portowe miasteczko? Nic prostszego. Wystarczy stworzyć anime o pływaniu i dorzucić kilku ikemenów w kąpielówkach. I sukces gwarantowany! Tak mniej więcej można określić fenomen sławy Iwami. To tam właśnie rozgrywa się akcja anime „Free!”, które zdobyło rzeszę fanów, szczególnie wśród dziewcząt. Jakże więc nie skorzystać z boomu? Biuro turystyczne oferuje przewodniki, które mają służyć pomocą „pielgrzymom”, a prawie na każdym kroku można czuć spojrzenia bohaterów spoglądających z plakatów porozwieszanych tu i ówdzie. A po dniu pełnym wrażeń – kąpiel w morzu… Żyć, nie umierać!

Śladami bohaterów „Sakurasou no Pet Kanojo” warto wybrać się do Yokohamy, a dokładniej do Lala Port. To ogromne centrum handlowe położone w pobliżu rzeki Tsurumi, skupia 370 sklepów i restauracji oraz wielkie kino.

Powrót (?) do szkoły

Jesteście ciekawi, gdzie uczą się wasi ulubieni bohaterowie? Zatem koniecznie wybierzcie się w pobliże szkoły Kaigake, pierwowzoru dla liceum, do którego uczęszcza Rikka z „Chuunibyou demo Koi ga Shitai!”. Natomiast placówkę Seishi Joshi Gakuen rozsławiło anime „Sankarea”.

To oczywiście tylko kilka przykładowych miejsc, do których chętnie „pielgrzymują” otaku z całego świata. Na pewno każdy z Was z pewnością znalazłby wiele innych punktów na mapie, które koniecznie chciałby odwiedzić będąc w Japonii. Cóż… nie pozostaje nic innego jak zaoszczędzić pieniądze i zaplanować trasę własnej pielgrzymki! Powodzenia!

Ikona wpisu (fot. flickr.com, Takayuki Miki)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany