Z klasą, czyli razem! Dwudniowe wycieczki szkolne

Dwudniowe wycieczki szkolne to świetny sposób, aby na moment oderwać dzieciaki od tradycyjnego toku nauki i zaproponować im aktywne poznawanie otaczającego świata.

Toruń i Solec Kujawski

Na dobry początek proponujemy Wam wycieczkę do miasta Kopernika i piernika. To piękne miasto zachwyca swoją średniowieczną zabudową, klimatem, i z pewnością w każdym obudzi pasję do dalszych poszukiwań historycznych, związanych ze sztuką, architekturą czy nawet astronomią!

Pierwszego dnia w samym sercu Torunia spotkamy się z przewodnikiem, który zabierze nas na spacer po Starym Mieście. Zobaczymy średniowieczne mury miejskie (bramy, baszty, słynną Krzywą Wieżę), Rynek Staromiejski z Ratuszem i pięknymi kamienicami, Gospodę Flisacza, pomnik Kopernika, Flisaka, oraz toruński pręgierz.

Zwiedzimy Ruiny Zamku Krzyżackiego oraz zobaczymy fasadę Domu Mikołaja Kopernika. Wejdziemy do Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie weźmiemy udział w zwiedzaniu oraz warsztatach Wypieku Piernika. Po wspólnym obiedzie ostatni, obowiązkowy element: Planetarium, gdzie weźmiemy udział w seansie „Cudowna podróż”.

Drugiego dnia wycieczki przeniesiemy się… daleko w przeszłość. A dokładnie do Solca Kujawskiego, gdzie wejdziemy do Jura Parku. Położony między Bydgoszczą a Toruniem obiekt ulokowany jest w przepięknej leśnej scenerii o powierzchni ponad 12 hektarów. Zwiedzający mają możliwość odbycia wędrówki przez erę mezozoiczną czyli erę dinozaurów. Nie ma lepszego sposobu na poznanie prehistorii naszej planety!

Toruń i Bydgoszcz

Pierwszego dnia zwiedzimy Toruń, z wszystkimi jego najważniejszymi zabytkami i atrakcjami, z Domem Piernika i Planetarium na czele.

Drugiego dnia wybierzemy się do Bydgoszczy, na spacer wśród nadrzecznej zabudowy zwanej „Bydgoską Wenecją”. Odwiedzimy także Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz popłyniemy w rejs Tramwajem wodnym.

Berlin i Poczdam

Amatorów nieco dalszych podróży zapraszamy na dwudniową wycieczkę do Niemiec. W pierwszej kolejności zwiedzimy Berlin – jedno z najbardziej kolorowych i kulturotwórczych miast Europy. Pełne kontrastów, nowoczesne, ale też naznaczone historią. Zobaczymy także Poczdam – miasto pałaców, zamków i parków.

Pierwszy dzień spędzimy w Berlinie, zwiedzając Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Techniki. Udamy się także na spacer do Bramy Brandenburskiej i Reichstagu. Następnie słynną aleją Unter den Linden przejdą na Alexanderplatz. W Poczdamie z kolei odwiedzimy Park Sanssouci, który należy do grupy pałaców i zespołów parkowych wpisanych na listę UNESCO. Będziemy mieli okazję przejść się komnatami Pałacu Cecilienhof – miejsca słynnej konferencji poczdamskiej. Ta dwudniowa wycieczka będzie z pewnością doskonałym uzupełnieniem szkolnych lekcji historii.

Berlin i Tropical Islands

Dla osób, które lubą naukę łączyć z szalona zabawą mamy inną propozycję: po jednodniowym zwiedzaniu Berlina pojedziemy do Tropical Islands – największego na świecie lasu tropikalnego pod dachem! W końcu wypoczynek i zabawa są konieczne, aby zregenerować siły i powrócić do szkoły z zapasem energii.

A więc gdzie wybierzesz się następnym razem? W góry czy nad morze? Nieważne gdzie, ważne, że z klasą, czyli razem 😉 Podczas wycieczki uczymy się, wypoczywamy, poznajemy lepiej nasz kraj – jego przyrodę, historię i mieszkańców. Fantastyczne wspomnienia gwarantowane!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany