Obóz języka japońskiego Nihongo Gasshuku

Interesujesz się Japonią i marzysz o poznaniu języka tego kraju? Może już próbowałeś/aś ale nauka tak odległego języka wydawała się za trudna? A może byłeś/aż na innym naszym obozie związanym z Japonią i chcesz poszerzyć swoją wiedzę? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś/aś „TAK” to świetnie trafiłeś/aś bo obóz językowy Nihongo Gasshuku to nauka języka japońskiego i kultury Kraju Kwitnącej Wiśni wpleciona we wspaniałą zabawę!

Kreski, kratki, zawijaski…

…czy to właśnie widzisz, gdy patrzysz na japońskie znaki? Niedługo to się zmieni! Nauczysz się nie tylko podstawowych sylabariuszy japońskich, ale poznasz również kolejność pisania kresek w znakach. Mimo, że mówi się, że „im dalej w las tym więcej drzew”, gdy raz poznasz zasady pisania konkretnych elementów, nawet najbardziej skomplikowany znak nie będzie dla Ciebie już problemem.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8Zxuy6eojZY[/youtube]
Piosenka z alfabetem japońskim- na zachętę!

Mówmy PERA PERA!

Na obozie nie tylko poznasz podstawy języka, ale także spróbujesz swoich sił podczas rozmówek lub zadań z użyciem nowo poznanych słówek i zwrotów. Na deser po ćwiczeniach – gimnastyka dla języka czyli łamańce językowe! Na podstawie dialektów zobaczysz też, w których rejonach Japonii język może zaskoczyć Cię bardziej niż myślałeś/aś.  Ale czy na tym kończy się nauka języka japońskiego? Nie możemy zapomnieć przecież o bardzo często używanych japońskich onomatopejach. Jednym z przykładów jest właśnie PERA PERA(ペラペラ) – ‘mówić płynnie’…czyli tak, jak każdy z nas by chciał mówić 🙂

 

 

にゃん
Japońskie koty zamiast miau miau robią にゃんにゃん (nyan nyan)

 

 

Nie samą nauką człowiek żyje

Nikt nie jedzie na obóz aby tylko się uczyć, dlatego na obozie czeka Cię również wiele innych atrakcji. Gry, quizy, karaoke, japońskie tańce – na pewno nie będziesz się nudzić! Korzystając z zimowej aury możesz też poszusować na stokach niczym Japończycy w kurortach narciarskich na Hokkaido. Ramowy program obozu ze wszystkimi atrakcjami możesz sprawdzić TUTAJ.

Przekonaj się, że nauka języka japońskiego jest świetną zabawą!

Do zobaczenia na obozie!

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany