Obozy 2020 już za miesiąc! Przedstawiamy wytyczne i zasady.

Data:03 czerwca 2020r., 12:06
Autor:Renata

 

wspaniała wiadomość

już za miesiąc startują obozy i kolonie 2020! 

Dnia 29.05.2020 Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Zdrowia wspólnymi siłami opublikowali wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Tym samym wydając pełną zgodę na zorganizowany wypoczynek! :)

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży znajdziecie tu

Ofertę kolonii lato 2020 dla dzieci 7-12 lat znajdziecie tu

Ofertę obozów lato 2020 dla młodzieży 12-18 lat znajdziecie tu

AKTUALNIE PRZYGOTOWUJEMY Podręcznik procedur bezpieczeństwa w związku 
z zagrożeniem COVID-19

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

Jakie zasady będą obowiązywać podczas obozów i kolonii?

Podczas organizacji kolonii i obozów będziemy kierować się Wytycznymi GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Dodatkowo jesteśmy na etapie przygotowania Podręcznika procedur bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem COVID-19, który udostępnimy rodzicom, opiekunom, uczestnikom oraz kadrze wychowawczej. Poza wytycznymi GIS, MZ i MEN podręcznik zabierać będzie wewnętrzne dodatkowe procedury i rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 

Czy dzieci będą musiały nosić maseczki ochronne na nos i usta?

Dzieci i młodzież nie będzie musiała nosić maseczek cały czas podczas wypoczynku. Zajęcia odbędą się w grupach zajęciowych, w których nie będzie takiej konieczności. Również podczas zajęć na świeżym powietrzu nie będzie konieczności noszenia maseczek. Dzieci zobowiązane będą do ubrania maseczek podczas postoju w trakcie dojazdu na placówkę. Maseczki będą ubierane dokładnie na takich samych zasadach, które obowiązują wszystkich.

Prosimy pamiętać, że rodzice zobowiązani są wyposażyć uczestników wypoczynku w maseczki ochronne. 

Czy dzieci będą spędzać cały czas w ośrodku?

Według wytycznych program zajęć powinien być realizowany stacjonarnie, na terenie obiektu hotelowego lub w jego najbliższej okolicy, z minimalizacją kontaktu z osobami trzecimi oraz zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Drodzy, chcemy zauważyć, że wszystkie programy kolonii i obozów Vogue Travel oparte są o zorganizowane zajęcia z wychowawcą, który jest jednocześnie instruktorem zajęć. Zajęcia i animacje zawsze zaplanowane są tak, że ich realizacja odbywa się w ramach infrastruktury obiektów wypoczynkowych tj. sal zajęć, boisk, sal sportowych, basenów, placów ASG. Jako organizator nigdy nie dopuszczaliśmy do obecności na zajęciach osób trzecich. Chcemy wobec tego Państwa uspokoić, że dzieci i młodzież nie odczują zmiany w jakości realizowanych zajęć i animacji, spędzony czas będzie bezpieczny i wartościowy. 

Czy i jak zmienią się programy kolonii i obozów?

Programy kolonii i obozów nie ulegną znaczącym zmianom. Zajęcia zawsze organizowaliśmy w ramach infrastruktury ośrodka tj. sal zajęciowych, boisk, kortów, basenów. Planujemy dokładną dezynfekcję oraz możliwą kwarantannę materiałów programowych wielokrotnego użytku oraz podział na grupy zajęciowe materiałów jednorazowych. Cały czas analizujemy zajęcia w naszych bogatych programach. Oczywiście w przypadku znaczących zmian będziemy kontaktować się z Państwem.

Jak liczne będą grupy dzieci?

Grupy dla dzieci 7-12 lat będą liczyć maksymalnie 12 dzieci. Grupy młodzieżowe 12-18 lat będą liczyć maksymalnie 14 osób. 

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu

e-mial: kontakt@voguetravel.pl

tel.: 61 850 10 85

 

« Wróć do aktualności