1...2...3...CHEESE!

17-07-2013
fotografia
obozy fotograficzne

Po długim czasie za obiektywem i godzinach spędzonych na ćwiczeniach masz wszystkie sztuczki i całą teorię w małym palcu, prawda? Z pewnością nie potrzebujesz już przewodnika i pomocy przy pracy z aparatem, dlatego poniżej czeka na Ciebie ostatnia część poradnika dla fotografa-już-nie-amatora ;) i krótkie podsumowanie dotychczasowych wskazówek.

Tło i inne rekwizyty

Gdy zdobędziesz już najlepszego modela pod Słońcem i w gotowości ruszysz z nim na docelowy plan zdjęciowy, nie zapomnij o wcześniejszym przygotowaniu i obejrzeniu miejsca, gdzie odbędzie się sesja. Marzy Ci się romantyczna sesja na polu wśród zbóż? Zachodzące Słońce będzie idealnym tłem, ale krowa lubiąca błysk flesza może niecnie popsuć Twoją wizję ;) Na zatłoczonej plaży uważaj na tak zwanych „mistrzów drugiego planu”, ciężko będzie Ci przekonać znajomych, że pan w kąpielówkach był uwzględniany w planach sesji zdjęciowej... Gdy masz pewne wyobrażenie o tematyce sesji, staraj się ją sobie uwidocznić w najmniejszych szczegółach. Biżuteria, makijaż, ubiór, fryzura – to są szczegóły, które przyciągają największą uwagę. Rekwizyty to kolejna ważna rzecz. Stary telefon, gitara, chusta, książki czy kwiaty, to tylko kilka przykładów przedmiotów, które możesz wykorzystać, a które nadadzą zdjęciu charakteru i oryginalności. Ogranicza Cię tylko jedna(!) rzecz – Twoja wyobraźnia.

Obozy fotograficzne Vogue Travel

To już jest koniec...

Teraz wiesz już wszystko. Łap aparat, ruszaj w plener i fotografuj, fotografuj... Pamiętaj o kluczowych zasadach – odpowiednie światło, klarowne tło, oryginalny zamysł, a co najważniejsze – nie zapomnij o swojej pasji i cały czas dąż do tego, by rozwijać swoje umiejętności! Obozy fotograficzne gwarantują Ci fantastyczne warunki do praktyki, kadrę, która odpowie na każde Twoje pytanie i atmosferę, w której nie będziesz chciał/a odłożyć aparatu na bok! Czeka Cię żmudna praca, tysiące zdjęć, mnóstwo pochwał, a Ty i tak możesz być niezadowolona/y przez miesiące, a nawet lata praktyki. Mimo wszystko nie poddawaj się! Nawet mistrzowie i mistrzynie zaczynali/ły jako pasjonaci-amatorzy i pasjonatki-amatorki ;)

Obóz fotograficzny Vogue Travel

Karolina Białecka
Jestem studentką poznańskiej japonistyki i bardzo bardzo bardzo cieszę się z takiego wyboru studiów. Pasja do Japonii rodziła się wiele lat i ewoluowała z muzyki, przez mangi, kino japońskie, kończąc na intensywnej nauce języka oraz poznawaniu kultury i historii. Poza tym, że już powoli robią mi się skośne oczy:-) uwielbiam czytać kryminały przy kawie, jeździć na rolkach/łyżwach i robić setki zdjęć - gdziekolwiek i kiedykolwiek!
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca