Manga i anime a pop-kultura nastolatków w Japonii

10-10-2013
kultura japonii
obóz otaku

W jaki sposób wyrażają zachwyt lub stwierdzają, że coś jest po prostu „fajne”? Przekonajmy się!


Japonią zawładnął cosplay!

Każdy słyszał o popularnych również w Polsce, Festiwalach Cosplay (jap. コスプレ, kosupure). Jednak w Japonii okazji do takich przebieranek jest znacznie więcej. Zmęczeni szkołą i nieustannym wkuwaniem od poniedziałku do piątku, miłośnicy mangi i anime w dni wolne od nauki mogą pokazać swoje prawdziwe oblicze! A najlepszym do tego miejscem jest najpopularniejsza wśród młodzieży dzielnica Harajuku (jap. 原宿) w Tokio. Ale manga i anime to nie jedyny świat rozrywki, jaki proponowany jest młodym Japończykom. Śledź nasz blog i przekonaj się, czym jeszcze interesują się młodzi Japończycy.

uczestnicy obozów anime i manga Vogue Travel

Spółka z nieograniczonymi możliwościami

W Europie najbardziej rozpoznawalną wizytówką japońskiej pop-kultury jest manga (jap. 漫画), do spółki z anime (jap. アニメ), i oczywiście wszystko co z nimi związane. W samej Japonii manga i anime stały się tak popularne wśród młodzieży (ale nie tylko!), że są jedną z najpotężniejszych gałęzi japońskiego przemysłu rozrywkowego na terenie kraju, ale także poza jego granicami. Do tego stopnia, że japońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych postanowiło przyznać oficjalny tytuł Ambasadora Kultury Anime znanemu wszystkim dobrze Doraemonowi.

Marta Kaszyńska
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca