Japonia, jakiej nie znaliście - podsumowanie Festiwalu Japan Week 2013

31-10-2013
kultura japonii
obóz anime i manga

Między tradycją…

Dzięki festiwalowi Polacy mogli poznać esencję tradycyjnej kultury Japońskiej. Poznańskie ulice podczas pochodu grup muzycznych tętniły życiem niczym uliczki XIX wiecznej Osaki czy Tokio. Tłumy przyciągnęły pokazy ceremonii herbacianej i możliwość otrzymania kaligrafii z własnym imieniem zapisanym znakami kanji. W czasie festiwalu mieszkańcy stworzyli ponad tysiąc żurawi z origami, co według japońskiej legendy przynosi szczęście. Warsztaty z ikebany uczyły cierpliwości i zupełnie innego niż nasze, minimalistycznego podejścia do natury.

…i współczesnością

Japan Week był również okazją do poznania współczesnej Japonii - przez cały czas trwania festiwalu można było podziwiać tradycyjne drzeworyty japońskie ukiyo-e w wersji nowoczesnej - stworzone w aluminiowych puszkach, zobaczyć pokaz tańca brzucha grupy LuLu Bellydance Team czy pobawić się japońskimi zabawkami - tymi tradycyjnymi jak i nowoczesnymi - wraz z grupą B-Bridge. Nie można nie wspomnieć również o wspaniałych występie grupy Samurai Swords Artists, która przy akompaniamencie współczesnej piosenkarki japońskiej Miki Kobayashi stworzyła widowisko wielokrotnie nagradzane gromkimi brawami.

Jak zaprezentowała się Polska?

Japan Week to niezapomniane przeżycie zarówno dla gości polskich jak i japońskich. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni zaskoczeni byli zainteresowaniem zarówno kulturą, jak i językiem japońskim w Polsce, podziwiali architekturę Poznania i zasmakowali w tradycyjnych polskich potrawach. Z chęcią uczyli się podstawowych słów polskich, takich jak „dziękuję” czy „dzień dobry”. Wielu chciałoby jeszcze raz odwiedzić Polskę. Najważniejszy cel Japan Week’a - wymiana kulturowa - został spełniony, dlatego cały festiwal można uznać za wielki sukces (czyli po japońsku大成功 ;-) )

Joanna Patelczyk
Jestem studentką japonistyki na UAM w Poznaniu. Interesuję się rysunkiem i malarstwem w wersji tradycyjnej jak i digital art. W chwilach wolnych od zgłębiania japonistycznej wiedzy spędzam czas przy kawie i szkicowniku lub jeżdżę na rolkach. Od niedawna jestem członkiem poznańskiej filii Grupy Tańca Yosakoi „Sakuramai POLAND”. Marzę o własnej małej hodowli jeży pigmejskich :)
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca