Itadakimaaaaasu! - czyli siadamy do stołu

22-11-2013
kultura japonii

Itadakimambo?

Itadakimasu tłumaczy się jako „Smacznego!” lecz wyrażenie to nie do końca wskazuje na życzenia wobec innej osoby. Itadakimasu używa się w momencie, gdy sam/a zaczynasz posiłek i wyrażasz wdzięczność za możliwość spożycia pokarmu. Podczas gdy w Polsce nie zawsze mówi się „Smacznego!” i nie jest to uznawane za specjalnie obraźliwe, w Japonii pominięcie tego krótkiego sformułowania uważane jest za bardzo niegrzeczne!

Im głośniej, tym lepiej!

Lubisz sobie posiorbać i pochlipać nad talerzem? Jeśli tak, jesteś idealnym materiałem na japońskiego smakosza! W Japonii dozwolone jest, a nawet wskazane, głośne zachowywanie się przy stole. Podczas spożywania np. ramen (ulepszony japoński rosołek z kawałkiem wołowiny, kiełkami, jajkiem i czym dusza zapragnie), siorbanie nad miską to najlepszy wyraz tego, że posiłek Ci smakuje, a będąc w gościnie to wielka pochwała dla gospodyni. Już nikt Ci nie zwróci uwagi, że zachowujesz się niegrzecznie, Ty po prostu jesz w japoński sposób :)

Japonia czeka! Po takiej dawce wiedzy na temat kultury i języka, kultura Japonii już niczym Cię nie zaskoczy. Otrzymujesz wirtualny certyfikat Wybitnej/go Japonistki/ty i teraz sam/a możesz rozprzestrzeniać wiedzę o Japonii. Gratulujemy!

Pięknie zdobione pałeczki - ohashi

Karolina Białecka
Jestem studentką poznańskiej japonistyki i bardzo bardzo bardzo cieszę się z takiego wyboru studiów. Pasja do Japonii rodziła się wiele lat i ewoluowała z muzyki, przez mangi, kino japońskie, kończąc na intensywnej nauce języka oraz poznawaniu kultury i historii. Poza tym, że już powoli robią mi się skośne oczy:-) uwielbiam czytać kryminały przy kawie, jeździć na rolkach/łyżwach i robić setki zdjęć - gdziekolwiek i kiedykolwiek!
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca