Dlaczego warto jeździć na konwenty?

10-02-2014
obozy anime i manga

Każda przygoda z tą kulturą zaczyna się od aktywności na stronach internetowych i od niedawna na Facebook'u. Jednak, po pewnym czasie to nie starcza, chcemy się spotkać twarzą w twarz. W tym momencie większość osób myśli o konwentach, i jest to jak najbardziej słuszna decyzja, bo właśnie tak kumulacja fanów tematyki japońskiej jest zdecydowanie największa! Ale czym tak naprawdę ten konwent jest? Stara dobra Wikipedia mówi, że:

Grafika, fandemonium.pl

Konwent – zjazd fanów fantastyki, gier fabularnych, mangi i anime. Zwykle konwenty trwają trzy dni - od piątku do niedzieli. Konwenty nie zawsze są monotematyczne. Zagadnienia, na przykład, z działów literackich, turniejowych, mangowych bywają łączone. Zazwyczaj konwent przebiega według wcześniej przygotowanego programu, który obejmuje prelekcje przedmiotowe, spotkania ze znanymi osobistościami danej zbiorowości, wydarzenia artystyczne i inne atrakcje.

Definicja może rzeczywiście odstraszać, bo tak naprawdę jest to zjazd pasjonatów którzy starają się wspólnie dostarczyć jak najwięcej rozrywki sobie i innym. Na takich imprezach odbywają się imprezy tematyczne, pokazy cosplay, prelekcje prowadzone przez fanów, wiedzówki, screenówki, można znaleźć games room, photo room oraz wiele więcej. Takie festiwale odbywają się już od ponad 20 lat! Z początku były one skierowane głównie do miłośników fantastyki, lecz dzięki zwiększeniu się popularności anime w Polsce pod koniec lat 90 powstały u nas pierwsze mangowe konwenty. Od tego czasu wiele się zmieniło i mimo tego, że najczęściej ich twórcy nie mają nic oprócz satysfakcji z ich organizacji, stały się one profesjonalne i coraz mniej odbiegają jakością i wielkością od tych z zagranicy.

Fot. JFan.pl

Jadąc na taką imprezę oprócz poznania nowych ludzi, możemy także zająć się zakupami. Na każdym festiwalu można spotkać mnóstwo stoisk oferujących dosłownie wszystko, od gadżetów z ulubionej serii, azjatyckich słodyczy, gier, kostiumów aż po mangi! Dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego! Nie pozostaje już nic innego, jak wyjazd na następny konwent!

Współtwórcą tego artykułu jest portal JFan.pl, który został stworzony z myślą o wszystkich miłośnikach japońskiej popkultury, fantastyki, gier, festiwali i konwentów. Znajdziecie tam artykuły, w tym recenzje gier i komiksów, wywiady, relacje z konwentów oraz różnych ciekawych wydarzeń. Użytkownicy mają możliwość rozbudowy portalu, poprzez pisanie recenzji i relacji. Od niedawna można się cieszyć kalendarzem konwentowym, dzięki któremu już nikt nie przegapi żadnej imprezy!

slide
Redakcja Vogue Travel
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca