Co robią Japończycy, gdy nie oglądają anime - gry video

13-02-2014
kultura japonii

Jaki sprzęt wybierają Japończycy?

Japonia już nie raz ukazała nam swoją różnorodność w wielu dziedzinach i aspektach. Dotyczy to również gier, co w kraju miłośników gadżetów nie powinno nas dziwić. Oczywiście ogromne zainteresowanie nakręca rynek producentów gier i konsol. Na japońskim rynku największe znaczenie mają Nintendo Wii, PlayStation, Sega czy bardzo często kupowane konsole przenośne, np. PlayStation Vita. Według rankingu (sprawdź w artykule) obecnie najpopularniejsze są gry na konsolę Nintendo DS. Wiemy już na czym grają mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni, ale jakie gry mają do dyspozycji?
Nieśmiertelne platformówki!

Mimo postępu technologicznego i coraz bardziej zróżnicowanych typów gier, Japończycy nadaj kochają te podstawowe, czyli platformówki. I co zaskakujące, uwielbiają grę, z którą kojarzy swoje dzieciństwo nie jedno polskie dziecko jak np. Super Mario! Oczywiście w wersji technicznie zaawansowanej, już nie przypominającej tej z czasów naszego dzieciństwa;) Popularnego hydraulika w rankingach gonią gry o równie dobrze nam znanych stworkach Pokemonach.

Przygoda z JRPG

JRPG, czyli po prostu Japońskie Role Playing Games, wyróżniają się skupieniem na wielowątkowej fabule. Gry te podbijają serca graczy w Japonii już od połowy lat 80tych! Jako jedne z pierwszych w 1986r. pojawiły się m.in. Dragon Quest czy Final Fantasy. Nikt nie spodziewał się tak pozytywnego przyjęcia tych gier a tym bardziej tego, że aż do teraz utrzymają się na rynku jako jedne z najpopularniejszych. Final Fantasy, mimo że miał być ostatnią grą wydaną przez Squere Co. - jak sama nazwa wskazuje, doczekała się aż 14 części, licznych sequeli a nawet filmów, mangi, anime czy…radiowej dramy! Innymi popularnymi (i wartymi sprawdzenia) tytułami są: Chrono Cross, Chrono Trigger czy Kingdom Hearts.

Gro-MANIA!

Czas na zwiększenie aktywności o jeszcze jeden poziom wtajemniczenia! Dzięki różnym kontrolerom podłączanym do konsoli (od prostych paneli z przyciskami po imitacje gitar, perkusji czy maty do tańczenia) możliwe stało się mniej statyczne spędzanie czasu przy ulubionych grach. Powstały popularne już na całym świecie serie: Stepmania, Drummania, Beatmania, Dance Dance Revolution i wiele innych. Część z nich można spotkać w formie automatów ustawionych w salonach gier czy centrach handlowych.

Mimo, ze na rynek japoński wchodzi coraz więcej gier, to właśnie m.in. dzięki tym powyższym Japonia jest znana na całym świecie. Być może Ty też słyszałeś/aś już powyższe tytuły lub grałeś/aś w nie wiedząc nawet, że pochodzą z Japonii? Jeśli jeszcze nie próbowałeś/aś- wszystko przed Tobą! Szczególnie, że okazją do zapoznania się z powyższymi grami są nasze https://voguetravel.pl/obozy-anime-i-manga

Joanna Patelczyk
Jestem studentką japonistyki na UAM w Poznaniu. Interesuję się rysunkiem i malarstwem w wersji tradycyjnej jak i digital art. W chwilach wolnych od zgłębiania japonistycznej wiedzy spędzam czas przy kawie i szkicowniku lub jeżdżę na rolkach. Od niedawna jestem członkiem poznańskiej filii Grupy Tańca Yosakoi „Sakuramai POLAND”. Marzę o własnej małej hodowli jeży pigmejskich :)
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca