Podróże małe i duże według Japończyków

29-03-2014
kultura japonii

Pewnie nie jeden z Was zaczął już planować swoje wakacyjne podróże, poszukując ciekawych do odwiedzenia miejsc lub myśląc o spełnieniu podróżniczych marzeń. Czy ciekawi Was jednak jakie podróże marzą się Japończykom?

Atrakcje na Hawajach ;) (fot. Ricymar, Creative Commons 2.0)

Europa…nie na pierwszym miejscu

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że Japończycy swoją wymarzoną podróż chcieliby odbyć gdzieś w Europie lub Ameryce jednak kraje Europejskie nadal przegrywają z Tajlandią czy Hawajami. Dopiero w następnej kolejności pojawiły się państwa takie jak Włochy, Niemcy, Francja, Hiszpania czy Anglia. Co ciekawe, odpowiedzi różniły się w zależności od płci ankietowanych - kobiety częściej wybierały Europę niż mężczyźni, którzy raczej pozostawali przy państwach Azji.

Widok na Wieżę Eifla i Paryż o zachodzie słońca (fot. Alexandre Dulaunoy, Creative Commons 2.0)

Po zakończeniu nauki czas na podróż!

W Japonii popularne jest aby ukończenie szkoły czy uniwersytetu świętować mniejszą lub większą podróżą. Głównym celem takiej podróży jest przeżycie niezapomnianych chwil z przyjaciółmi (75% ankietowanych) w spokojnym miejscu nienadwyrężającym za bardzo ich budżetu. Kolejnym aspektem podkreślanym przy wyborze było dobre jedzenie. Przyjrzyjmy się gdzie najchętniej pojechaliby na wycieczkę świeżo upieczeni magistrzy czy inżynierowie z Japonii:

1.Francja
2.Włochy
3.Niemcy
4.Londyn
5.Australia
6.Hiszpania
7.Hawaje
8.Seul
9.Guam Guam (wyspa-kurort na Pacyfiku)
10.Nowy Jork

Japońskie podejście do podróży

Zdecydowana większość Japończyków lubi podróże, jednak tylko 23% zajmuje się ich dokładnym planowaniem, głównie posługując się Internetem w celu znalezienia informacji na temat celu wycieczki. Większość deklaruje się, że z chęcią pojechałoby na wycieczkę, gdyby miało stosowną ku temu okazję. Najlepiej żeby wycieczka trwała około tygodnia, można było na nią pojechać z całą rodziną lub z małżonkiem. Tylko dla 11% ankietowanych podróż to poszukiwanie i poznawanie własnego siebie lub szansa na poznanie kogoś nowego (7,6%).

A Ty gdzie chciałbyś/chciałabyś pojechać w wymarzoną podróż? Czy zgadzasz się z mieszkańcami Kraju Kwitnącej Wiśni? Gdzie pojedziesz, jak już przestaniesz jeździć na obozy letnie? :)

Joanna Patelczyk
Jestem studentką japonistyki na UAM w Poznaniu. Interesuję się rysunkiem i malarstwem w wersji tradycyjnej jak i digital art. W chwilach wolnych od zgłębiania japonistycznej wiedzy spędzam czas przy kawie i szkicowniku lub jeżdżę na rolkach. Od niedawna jestem członkiem poznańskiej filii Grupy Tańca Yosakoi „Sakuramai POLAND”. Marzę o własnej małej hodowli jeży pigmejskich :)
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca pracujewturystyce.pl