Nie taki straszny ten kennel!

13-05-2014
obóz z psem
wakazcje z psem

Pięć powodów, dlaczego nie trzeba bać się kenneli na obozach z psami.

Często zadajecie nam pytanie o kennel na obozach z psami – Psiej Akademii, Psim Przedszkolu oraz Obozie Dog Frisbee & OBI. Pytacie czy jest on konieczny, macie obawy czy Wasz psiak go zaakceptuje, kennel niepotrzebnie kojarzy się Wam z karą. Chcielibyśmy odpowiedzieć Wam na te pytania i rozwiać Wasze kennelowe wątpliwości. Pamiętajcie, kennel to domek, własny kącik psa, miejsce odpoczynku, a nie kara za złe zachowanie pupila! Ale od początku.

Dlaczego podczas obozów z psami korzystamy z kenneli?

Dla komfortu psów – własny kąt psiaków

Poczucie komfortu i odpoczynek dla psiaków na obozie z psem, to dwie podstawowe rzeczy, które muszą zostać im zapewnione. Tak samo jak my, nasze psy również potrzebują chwili relaksu. Siedmiodniowe obozy z innymi psami, częste zajęcia oraz zmiana miejsca, to dla psa bardzo wymagająca sytuacja. Dlatego potrzebuje on odpoczywać w bezpiecznym miejscu, gdzie z dala od reszty uczestników i bodźców będzie mógł spokojnie zasnąć i zregenerować siły.

Kennel to nie tylko miejsce, z którego pies nie wyjdzie, gdy nie ma nas w pobliżu, ale to przede wszystkim miejsce, w którym nie będą go zaczepiać inne psy i osoby. Nikt nie chciałby, żeby pod jego nieobecność inne psy zaczepiały jego pupila. Pamiętajcie również, że nie wszystkie psy się lubią. Dlatego wolno puszczone mogłyby być dla siebie zagrożeniem. A nie chcemy nieprzyjemnych sytuacji – nie trzeba stresować psiaków, siebie i całej drużyny Psiej Akademii.

Ważne jest również karmienie psów w kennelach, które mogą w spokoju zjeść posiłek nie obawiając się, że ktoś go zabierze. To również bezpieczeństwo dla psów i pozostałych uczestników, którzy niefortunnie mogliby podejść do takiego głodnego psiaka.

Dla naszego komfortu – bezpieczna przestrzeń w domku

Podczas trwania obozu są sytuacje, kiedy zostawiamy psiaki same w domku np. podczas posiłków, wyjścia do miasta czy treningu rzutowego. Pozostawienie psów w kennelach, to pewność, że psiaki czekają na nas bezpiecznie. Nie spotkają psów, z którymi się nie lubią, nie podkradną jedzenia i nie wykombinują nam innego psiego psikusa. Dodatkowo jesteśmy pewni, że wracając do domku, ten zastaniemy w takim stanie jak go zostawiliśmy, tak odnośnie szczeniaczków.

Mimo, że na obóz z psami przyjeżdżają osoby, które kochają czworonogi, nie każdy musi lubić wszystkie psy. Są osoby, które mogą się bać samców, psów dużych, konkretnych ras, psów, które wchodzą same w reakcję z ludźmi – to, że my wiemy, że nasz pies nie jest agresywny, nie znaczy, że inni muszą to wiedzieć. Dlatego ważne, by psiaki nie były wolno puszczone w domku pod nieobecność opiekunów.

Małe szczeniaczki w kennelu „Nie będziemy bronić, jak nie będzie Was w pobliżu ;)”

Nie taki straszny ten kennel

Pamiętajcie, że kennele są bardzo różnych rozmiarów, tak samo jak nasze psiaki. Małe psy trafiają do mniejszych kenneli, natomiast duże mają kennel wielkości komody. Rozmiar ma tu ogromne znaczenie, gdyż pies po skończonych zajęciach lub całym dniu idzie się tam rozłożyć i zregenerować siły.

Mam nadzieję, że rozwialiśmy Wasze obawy. Nie musicie się bać, wszystkie psiaki na Psiej Akademii przyzwyczają się do kenneli szybciej niż nam się wydaje. Dla większości to świetne miejsce odpoczynku. Kennel zawsze ustawiamy w pokoju, w którym jest opiekun/ka psa, dlatego nie musicie obawiać się nocnych rozstań z psem.

Jeżeli macie do nas pytania dotyczące kenneli, Psiej Akademii i obozów z psami w ogóle, piszcie śmiało! Odpowiemy na wszystkie. Możecie pisać komentarze, ale również możecie się kontaktować z nami przez nasz funpage na Facebook’u. Programy naszych obozów znajdziecie tutaj.

Do zobaczenia na psich obozach w Mikoszewie!

Artykuł powstał w konsultacji z
Kingą Helak – instruktorką na Psiej Akademii i Psim Przedszkolu
Ewką Kiryk – instruktorką na obozie Dog Frisbee & OBI

slide
Redakcja Vogue Travel
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca