Wyzwól swoją kreatywność - perspektywa

09-09-2014
warsztaty fotografii

Niby drobna zmiana perspektywy, a wszystko wokół zdaje się być nieco inne. Perspektywa, podobnie jak głębia ostrości pozwala na indywidualizację fotografii, gdyż każdy z nas widzi świat odmiennie, co możemy w dość łatwy sposób zobrazować przy pomocy aparatu. Spróbujmy zatem ją wykorzystać, aby nadać wyjątkowego charakteru swoim zdjęciom.

Rodzaje perspektyw

Dzięki odpowiedniej perspektywie możemy nieco oszukać rzeczywistość. Stosując tak zwaną perspektywę żabią sprawimy, że postacie na zdjęciach wydadzą się znacznie wyższe. Z pewnością jest to bardzo przydatny trick, który pozwoli uszczęśliwić niejedną osobę mającą kompleksy z powodu swojego wzrostu. Wystarczy wykonać zdjęcie od dołu i gotowe. Perspektywa ta umożliwia również zmieszczenie w kadrze wysokich budynków, co z pewnością okaże się pomocne podczas zwiedzania miast z strzelistymi katedrami czy też wielopiętrowymi wieżowcami.

Kolejną perspektywą, którą można wykorzystać w kreatywny sposób jest perspektywa ptasia. Chcąc wykonać zdjęcie w ten sposób należy fotografować obiekt z góry. Dzięki temu możemy skupić uwagę na twarzy, bądź wyłącznie na oczach naszego modela.

Każda z tych perspektyw umożliwia nam drobną korektę rzeczywistości, w przypadku gdy wykonamy zdjęcie nieco od dołu, bądź nieco od góry. Możemy również fotografować leżąc na ziemi lub znajdując się bezpośrednio nad obiektem, dzięki czemu sprawimy, że widziany przez nas świat ukarze się w zupełnie innym świetle.

(fot. flickr.com, Nacho)

Gra w perspektywę

Czy podróżując zdarza się, że nie masz ochoty na kolejne zwykłe zdjęcie na tle zwiedzanych miejsc i chciałbyś/abyś spróbować czegoś innego? To znak, że czas popuścić wodze wyobraźni i stworzyć fotografie, które z pewnością zachwycą znajomych. Eksperymentowanie z perspektywą jest też świetnym pomysłem na zabawę w gronie znajomych. Koniecznie wypróbuj ją podczas pobytu na naszych obozach fotograficznych https://voguetravel.pl/oboz-fotograficzny! Aby stworzyć coś niebanalnego wystarczy odpowiednia perspektywa i odrobina cierpliwości.

(fot. flickr.com, Kevin Cortopassi)

(fot. flickr.com, Geraint Rowland)

Fotografia nie musi być wyłącznie sztuką, może być również świetną zabawą. Nie zwlekajcie więc ani chwili! Aparaty w dłoń i wraz z znajomymi twórzcie fantastyczne zdjęcia będące wyjątkowo pamiątką na lata.

Jagoda Klabisz
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca