Wyzwól swoją kreatywność - malowanie światłem

15-09-2014
warsztaty fotografii

Nic straconego! Świetlne rysunki zwieszone w powietrzu, czyli malowanie światłem to świetny sposób na osiągnięcie interesujących fotografii bez konieczności posiadania zaawansowanego sprzętu. Jest to również kolejny, po perspektywie, sposób na świetną zabawę w gronie znajomych.

Zabawy ze światłem na naszym obozie fot. Sylwia Gąsior

Co potrzebne?

Do wykonania przedstawianego efektu oprócz aparatu fotograficznego potrzebna nam będzie latarka oraz statyw. Przydatnym może być również wężyk spustowy. Jednakże można poradzić sobie bez użycia zarówno statywu jak i wężyka spustowego odpowiednio unieruchamiając aparat oraz ustawiając samowyzwalacz, aby zapobiec poruszeniom.

(fot. flickr.com, Tim Simpson)

Jak wykonać?

Gdy sprzęt jest odpowiednio przygotowany czas zastanowić się nad wartością ekspozycji. Na początek warto zmienić tryb pracy aparatu na Av i ustawić wartość przesłony na mieszczącą się w przedziale f/5.6-8 oraz ISO 200-400, natomiast czas migawki zostanie dobrany automatycznie. Rozpoczynając przygodę z tego typu fotografią warto eksperymentować z wartościami i szukać tych najbardziej nam odpowiadających.

Po dobraniu odpowiednich ustawień pozostaje już tylko chwycić latarki w dłoń i „malować”. Oprócz malowania w powietrzu możemy również obrysowywać kształt istniejących rzeczy lub domalowywać dowolne elementy.

(fot. flickr.com, VFS Digital Design)

Ten typ fotografii wymaga nieco więcej wprawy i przygotowania aniżeli zabawa perspektywą, opisana w poprzednim artykule. Jednakże nie należy się zniechęcać. Z pewnością zajęcia na naszych obozach fotograficznych https://voguetravel.pl/obozy-fotograficzne pozwolą Ci w opanować tę technikę.

Jagoda Klabisz
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca