Jak spakować dziecko na ferie?

31-10-2017
zimowiska
ferie zimowe

Czekają na nie zarówno dzieci, jak i dorośli. Jak do każdego samodzielnego wyjazdu dziecka warto się przygotować zawczasu. Dobry plan pozwoli uniknąć stresu związanego z podróżą. Podpowiadamy, co spakować, aby Twoje dziecko z zimowiska przywiozło same pozytywne wspomnienia.

Co na zewnątrz

Ciepła, chroniąca przed wiatrem i deszczem kurtka oraz porządne buty to podstawa. Warto zaopatrzyć pociechę także w zapasowe rękawiczki i skarpetki, czyli te elementy ubioru, które lubią znikać w tajemniczych okolicznościach. Mogą przydać się ortalionowe ochraniacze wkładane na zwykłe spodnie. Schną one znacznie szybciej niż jeansy.

Pamiętaj jednak, że pogoda bywa zmienna również zimą. Oprócz ciepłych polarów i swetrów zapakuj jedną czy dwie luźniejsze bluzy.

Wygoda jak w domowych pieleszach

Śniegowce, ciepły kombinezon, szalik i czapka. Dbasz o dziecko na zewnątrz, ale nie zapomnij o jego komforcie również wewnątrz ośrodka. Zapakuj mu kapcie, dresy lub inną wygodną odzież, w której pójdzie na posiłek i weźmie udział w animacjach i wspólnych zabawach. Przyda się także porządna piżama oraz szlafrok, a także klapki pod prysznic. Dobrze jest zapakować także jeden bardziej odświętny komplet odzieży, na wypadek występów czy balu.

Kosmetyki

Koniecznie zapakuj balsam do ust oraz tłusty krem odpowiedni na zimową pogodę. W górach dodatkowo przyda się krem z filtrem UV oraz okulary. W drogerii znajdziesz szampon, który pełni również rolę żelu pod prysznic. Kupisz także miniaturowe opakowania pasty do zębów czy innych kosmetyków. Dzięki nim bagaż Twojego dziecka stanie się zdecydowanie lżejszy.

Warto zapakować dziecku książkę oraz pozwolić mu zabrać jakąś ulubioną zabawkę lub pluszaka. Co prawda program każdego naszego zimowiska jest tak zaplanowany, że nie pozostawia czasu na nudę. Z pewnością znajdziesz u nas obóz trafiający w zainteresowania Twojego dziecka: https://voguetravel.pl/zimowiska. Jednak zabranie ulubionego przedmiotu z domu pomoże zwalczyć tęsknotę, gdyby ta się pojawiła.

Grunt do dobra organizacja

Pakowania nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Dobrze jest zaangażować dziecko w cały proces. Niech weźmie ze sobą rzeczy, które lubi. Umili mu to pobyt. Dzięki temu lepiej zapamięta, co należy do niego. Ubrania młodszych dzieci można opisać imieniem - np. na metce.

Warto mieć kilka rzeczy na zapas, np. dodatkową parę butów na wypadek przemoczenia, jednak zapakuj tylko te najpotrzebniejsze rzeczy. Zbyt duża liczba przedmiotów sprawi, że bagaż Twojego dziecka może stać się zbyt ciężki. Jeśli zapakujesz mniejszą liczbę rzeczy, jest większa szansa, że Twoje dziecko przywiezie z zimowiska wszystko w komplecie. ;)

Pamiętaj, aby zapakować także torbę na brudne rzeczy. Nie poleca się dawać dzieciom sprzętu elektronicznego, w szczególności drogiego. Dzieci podekscytowane zajęciami niestety gubią telefonu i inne urządzenia. Wychowawcy skutecznie odrywają uczestników od ekranów smartphone'ów czy tabletów, jednak po ciszy nocnej czy w trakcie przerwy poobiedniej jest to już bardzo trudne. A nie chcesz przecież, żeby Twoja pociecha spędziła ferie z nosem w ekranie. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę!

 

slide
Kasia
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca