Dlaczego warto zabrać klasę na wycieczkę

04-12-2017
zielone szkoły
wycieczki szkolne

Lekcje, lektury, zadania domowe i podręczniki są oczywiście ważne. Jednak równie ważne w rozwoju dziecka jest zdobywanie nowych doświadczeń, zwiedzanie nowych miejsc i poznawanie nowych ludzi. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić im warunki wszechstronnego rozwoju.

zdj

Teoria zawsze powinna iść w parze w praktyką. Czytanie podręczników z poznawaniem rzeczywistych miejsc, o których uczymy się na lekcjach geografii i historii. A gdzie lepiej poznawać takie miejsca, niż na wycieczce szkolnej? Mądrze zaplanowana wycieczka może mieć większy walor edukacyjny niż kilka godzin przesiedzianych w klasie.

Oto 5 korzyści, jakie dają uczniom wycieczki szkolne.

Lepsze przyswajanie materiału z lekcji

Udział w wycieczce z pewnością zapisze się w pamięci dziecka szybciej i wyraźniej, niż lektura podręcznika. Emocje sprawiają, że w mózgu wytwarza się dopamina, która ułatwia zapamiętywanie. Radość, ekscytacja i zaskoczenie sprawiają, że umyśle dziecka powstają połączenia między materiałem teoretycznym, a tym, czego doświadczyło w czasie wycieczki. Uczniowie i uczennice podczas wycieczki chłoną wiedzę wszystkimi zmysłami, przez co też lepiej ją zapamiętują.

Zainteresowanie światem

Dzięki udziałowi w wycieczce uczniowie mają okazję uczyć się w nieco inny niż zazwyczaj sposób. Wycieczka jest przełamaniem szkolnej rutyny i może sprawić, że dzieci zainteresują się bardziej tematami szkolnymi, a także otaczającym ich światem. Taka wycieczka, jeżeli wiąże się np. z wizytą w muzeum, ZOO, teatrze czy wędrówkami po górach, może przerodzić się w hobby na całe życie.

Nasze wycieczki szkolne https://voguetravel.pl/wycieczki-szkolne mają często zaplanowany udział w warsztatach edukacyjnych, które aktywizują dzieci i rozbudzają ich ciekawość. Dzieci poznają historyczne miejsca i budynki z różnych epok, dzięki czemu mogą doświadczyć historii na żywo i wyobrazić sobie życie w dawnych czasach.

Rozwój

Wycieczki szkolne sprawiają, że dzieci rozwijają się na wielu płaszczyznach jednocześnie. Nie tylko zdobywają nową wiedzę, ale zaczynają postrzegać inne aspekty tego, co poznają na lekcjach. Mogą zobaczyć na własne oczy zabytki architektury, o których czytają w podręcznikach. To poszerza ich wiedzę zdobytą na lekcjach. Uczą się także odnajdywania w różnych sytuacjach, interakcji społecznych i właściwych zachowań. Wiedzą, jak należy zachować się na górskim szlaku, a jak w muzeum czy teatrze.

Dzieci podczas wycieczek są zazwyczaj bardziej aktywne niż podczas lekcji. Uczą się samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków z tego, co doświadczają i widzą. Otwierają się na inne kultury i miejsca. Mogą poznać miasta i ludzi, którzy znajdują się zazwyczaj daleko od nich. Przełamują przez to strach przed nieznanym i stają się bardziej śmiałe.

Integracja

Wspólne wspomnienia

Wspólna przygoda staje się doświadczeniem, które je połączy, zawsze będą mieli do czego wracać. Jeszcze długo po zakończeniu szkoły będą wspominać wspólny wyjazd. Emocje związane z podróżą zostaną z nimi na dłużej. Być może zapomną o sprawdzianach czy lekturach, ale nigdy nie zapomną jakie wycieczki szkolne odbyli.

Podsumowując, udział w wycieczce może stać się dla dziecka wspaniałym doświadczeniem oraz okazją do nauki w niesztampowych okolicznościach. Z pewnością zaowocuje również wspomnieniami na całe dorosłe życie.

 

slide
Kasia
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca