Z klasą, czyli razem! Jednodniowe wycieczki szkolne

10-10-2018
wycieczki szkolne

Wycieczki szkolne mają wiele zalet, pisaliśmy o nich we wpisie „Dlaczego warto zabrać klasę na wycieczkę”. Udział w wycieczce szkolnej to idealne połączenie zabawy i nauki. Organizując wycieczkę zapewniamy dzieciom okazje od wszechstronnego rozwoju, nawiązania relacji z rówieśnikami i zgromadzenia bezcennych wspomnień.

Co więcej - nie trzeba szykować się w długą i daleką podróż, aby czerpać korzyści z tej formy edukacji i zabawy. Jednodniowa wycieczka będzie dla młodzieży świetnym urozmaiceniem planu zajęć, jednocześnie nie odrywającym od codziennych szkolnych obowiązków. Przygotowaliśmy kilka ciekawych kierunków na taką krótką, ale bogatą we wrażenia i doświadczenia wycieczkę.

Poznań

Miasto koziołków i rogali świętomarcińskich. Tętniące życiem kulturalnym, gdzie historia i tradycja łączy się z nowoczesnością. Warto poznać je trochę lepiej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak najwięcej o stolicy Wielkopolski, mamy dla Ciebie dwie propozycje: wycieczkę szlakiem dawnego Poznania oraz szlak rekreacyjny. Podczas pierwszej wędrówki poznasz tradycje poznania - zwiedzimy Ostrów Tumski i najstarszą polską katedrę, pierwszą siedzibę biskupów. Zejdziemy również do pełnych tajemnic podziemi. Później zwiedzimy multimedialną bramę Poznania, czyli centrum interpretacji dziedzictwa. Poznamy dzieje Ostrowa Tumskiego, dowiemy się jak powstawało miasto oraz usłyszymy opowieść o początkach Państwa Polskiego. Na trasie czeka nas także słodka przerwa. W Rogalowym Muzeum Poznania weźmiemy udział w pokazie wypieku rogala świętomarcińskiego, który zakończony będzie degustacją!

Podczas rekreacyjnej wycieczki po Poznaniu przejedziemy się kolejką wąskotorową Maltanka, zwiedzimy ZOO oraz Termy Maltańskie. Tam już czeka na nas 13 zjeżdżalni, jacuzzi, basen z falami, brodzik, statek piracki oraz dziecięca kraina zabawy. W Poznaniu nie sposób się nudzić!

Biskupin

Bardzo pouczająca może okazać się wizyta w Biskupinie - starożytnej osadzie kultury łużyckiej. Pod opieką przewodnika zwiedzimy rezerwat archeologiczny, możemy też wziąć udział w lekcji edukacyjnej. Przejedziemy się kolejką wąskotorową do Wenecji i wybierzemy na spacer po ruinach zamku Mikołaja Nałęcza.

Toruń

Toruń to nie tylko miasto piernika i Kopernika. Warto odwiedzić je ze względu na świetnie zachowaną średniowieczną zabudowę: mury miejskie, bramy, baszty czy słynna Krzywą Wieżę. Podczas wycieczki, pod okiem przewodnika, będziemy mogli podziwiać Rynek Staromiejski z Ratuszem i pięknymi kamienicami, słynną Gospodę Flisacza czy Zamek Krzyżacki. Zobaczymy pomnik najsłynniejszego polskiego astronoma oraz fasadę domu, w którym żył i pracował. Dla łasuchów przygotowaliśmy wizytę w Muzeum Toruńskiego Piernika – zwiedzanie oraz warsztaty Wypieku Piernika. Na koniec wizyta w Planetarium, gdzie zobaczymy seans "Cudowna podróż”.

Heide Park

Dla żądnych wrażeń uczniów przygotowaliśmy dwie bardziej rozrywkowe wycieczki. Pierwsza z nich to wizyta w Heide-Park, największym parku rozrywki w północnych Niemczech. Znajdziemy tam blisko 50 różnych atrakcji: kolejki górskie, symulatory, wodne zjeżdżalnie, sztuczny tor bobslejowy, wieża strachu i wiele innych.

Tropical Island

Miłośników palm, białego piasku i błękitnej wody polecamy wizytę w Tropical Island - największym zbudowanym lesie tropikalnym! Czeka Cię m.in. relaks na plaży Morza Południowego, spacer po Wiosce Tropikalnej oraz imponująca zjeżdżalnia wodna. Po takiej wycieczce wszyscy uczniowie będą wypoczęci i naładowani pozytywną energią, i z większym entuzjazmem zabiorą się do nauki w szkole!

A więc gdzie wybierzesz się następnym razem? W góry czy nad morze? Nieważne gdzie, ważne, że z klasą, czyli razem ;) Podczas wycieczki uczymy się, wypoczywamy, poznajemy lepiej nasz kraj - jego przyrodę, historię i mieszkańców. Fantastyczne wspomnienia gwarantowane!

Pełną ofertę jednodniowych wycieczek szkolnych znajdziesz tu https://voguetravel.pl/wycieczki-szkolne-jednodniowe

slide
Kasia
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca