Kolonia lekkie piórka

CENA OD: 949 zł
Małe Ciche, wiek: 7 - 12 lat Wstępnie rezerwuję

Kolonia lekkie piórka

Spróbuj swoich sił w pisaniu tekstów - od krótkich form po dłuższe opowieści z niezwykłymi bohaterami w roli głównej! Poczuj wolność tworzenia podczas kolonii dla pomysłowych literatów! Często obserwujesz świat i ciekawi Cię wszystko wokół? Lubisz puszczać wodze fantazji i tworzyć własny świat ludzi, zdarzeń lub postaci spoza rzeczywistości? A może masz zadatki na dziennikarza lub interesuje Cię praca w teatrze? Każda forma pisania jest dobra, a my zobaczymy, w której czujesz się najlepiej. Jak tam Lekkie Piórka - gotowi, by rozwinąć skrzydła?


 • Mała grupa


 • Nauka przez zabawę


 • Wyjścia w góry
   

Program

Daj się ponieść wyobraźni

 • Z podziałem na role. Napiszemy scenariusze teatralne, które można zaprezentować na kolonijnej scenie. Kto wie, może za kilka lat zostaniesz prawdziwym scenarzystą?
 • W wiosce hobbitów. Przeniesiemy się w świat fantasy pełen elfów, krasnoludów, kosmitów... - a może uda ci się samemu wykreować nieziemską postać i wymyślić na jej temat krótkie opowiadanie?
 • Kto pyta nie błądzi. Zamienimy się w dziennikarzy i przeprowadzimy wywiady z ciekawymi ludźmi w naszym otoczeniu. Nauczymy się redagować wywiad tak, aby przyciągnął uwagę czytelnika.
 • "Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną" - poczuj się wolnym poetą! Spotkamy się na łonie natury i stworzymy wyjątkowe wiersze, które będą czytane przez następne pokolenia kolonistów!
 • Oczy i uszy szeroko otwarte. Wyjdziemy na spacer i utworzymy relację z wycieczki. Co najbardziej utkwi w Twojej pamięci? Miejscowe domy, przepiękne widoki?
 • Ja, ja! Wybierz mnie! Poznamy zasady pisania tekstów reklamowych. Każdy sam wykona gadżet, który następnie zareklamuje. O, będzie się działo!
 • Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Co? Gdzie? Kiedy? - historie prawdziwe o zaginionych butach, zegarkach czy innych przyrządach. Przygotujemy kolorowe ogłoszenia i wywiesimy je na terenie ośrodka.

Poszerzamy horyzonty

 • Muzyczne inspiracje. Nic tak nie pobudza wyobraźni jak otwarty umysł. Ułożymy się wygodnie, zamkniemy oczy i... odpoczniemy przy najlepszych dźwiękach muzyki instrumentalnej.
 • Odrobina sztuki. Stworzymy własne dzieła malarskie, nadamy im tytuły i wykonamy na nich własnoręczny podpis: artystyczny inicjał, pseudonim, zaplątaną parafkę... Wszystko zależy od Ciebie.
 • Pora na występy. Przełamiemy swoje bariery w konkursie recytatorskim - co najważniejsze, każdy jest zwycięzcą! Liczy się to, aby wyrazić siebie.
 • Wieczorne opowieści. Zadbamy o odpowiedni nastrój i porozmawiamy o niezbadanych, tajemniczych historiach - podobno najlepsze pomysły na powieści przychodzą w najmniej spodziewanym momencie!
 • W zaczarowanym królestwie. Wykonamy kostiumy rodem z baśni i weźmiemy udział w pokazie mody królewskiej. To niepowtarzalna okazja, by poczuć się jak Rycerz lub elegancka Cesarzowa! Każdy sam wymyśla swoje nadworne imię!

Zabawy słowem

 • Konstantynopolitańczykowianeczka. Kto ułoży najwięcej słów z najbardziej wyszukanych wyrazów w języku polskim? Uwaga! Gramy na czas.
 • Rymowanki w terenie. Gra zespołowa pół żartem, pół serio, w której wykorzystasz swój refleks i zdolności poetyckie!
 • Synonimy na co dzień. Mały kot. A może szarobury drobny zwierzak? Lub ciemny niewielki futrzak z śnieżnobiałą plamą na lewym uchu? Znasz więcej słów niż Ci się wydaje - wykorzystaj je podczas gry w kolonijną wersję Taboo!

W turnusie V i VI realizowane są wybrane elementy programu z uwagi na krótszy czas wypoczynku, warunki pogodowe oraz preferencje dzieci. Realizowana jest również jedna wycieczka w programie.


Na wesoło:

 • Wielka baloniada - turniej z balonami na wodę.
 • Ślimak - zagadki i ruch - gra zespołowa.
 • Turniej rycerski - rywalizacja drużynowa.
 • Wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami.
 • Dyskoteki tematyczne - zabawy i tańce.
 • Pokój planszówek - zbiór kultowych gier.
 • Wielki finał - uroczyste pożegnanie kolonii.

Wycieczki w programie:

 • Wycieczka do Tatrzańskiego Parku Narodowego - Kościelisko i wąwóz.
 • Wycieczka do Zakopanego - Krupówki i skocznia.

Kontakt z dziećmi:

W trakcie trwania kolonii są Państwo w stałym kontakcie telefonicznym z kierowniczką oraz z wychowawcami uczestników i uczestniczek. Numer telefonu zostaje przedstawiony w informacjach wyjazdowych na 7 dni przed rozpoczęciem się wypoczynku. Mogą Państwo również odwiedzić swoje pociechy :) podczas kolonii, prosimy jednak o wcześniejszy kontakt z kierowniczką w celu dopasowania wizyty do grafiku zajęć oraz posiłków kolonii.

Fotorelacje na żywo!

Codziennie, na naszym kolonijnym facebook'u Kierownik kolonii dodaje od 5 - 10 zdjęć każdej grupy tematycznej. Mogą Państwo na bieżąco obserwować każdy dzień z kolonii swoich pociech :)

Darmowa koszulka

Każdy uczestnik i uczestniczka kolonii Vogue Travel otrzymuje od nas pamiątkową i unikatową koszulkę.

Zapraszamy do śledzenia nas na FACEBOOK'U :)

Wycieczki fakultatywne

 • Aquapark Termy Bukovina - chwila relaksu? W tym roku zapraszamy na wycieczkę do Term Bukovina. Przez 2,5h zrelaksujemy się w basenach termalnych i zaszalejemy korzystając ze zjeżdżalni. Koszt wycieczki 80 zł.

  Wymagana legitymacja szkolna, strój kąpielowy, klapki basenowe oraz ręcznik basenowy.

  Warunkiem wyjazdu do aquaparku jest minimalna ilość uczestników, tj. 15 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto.

 

 • Park Linowy – wszystkie dzieci, które marzą o przygodzie w małpim gaju, pośród koron drzew lub na nieco prostszych trasach, zapraszamy was do parku linowego w Murzasichle. Na miejscu czekają na was instruktorzy wspinaczki, którzy pokażą jak poruszać się bezpiecznie po parku, ubiorą wam uprzęże i kaski. Koszt wycieczki 50 zł.

  Warunkiem wyjazdu do parku linowego jest minimalna ilość uczestników tj. 15 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto.

Transport za dopłatą. Przejazd autokarem lub PKP (dojazd pociągiem może dotyczyć tylko miast: Gdańsk, Rzeszów, Szczecin) pod opieką pilota tranzytowego z największych miast w Polsce.

Dojazd i odbiór własny uczestników odbywa się  w wyznaczonych godzinach. Ceny obejmują przejazd w obie strony. Godziny wyjazdów zostaną podane na 7 dni przed turnusem.

Dojazd własny odbywa się w godzinach: 14:00-16:00
Odbiór odbywa się w godzinach: 11:00-13:00

Informujemy, że transport należy wykupić zawsze w dwie strony z tego samego miejsca wyjazdu/powrotu, dotyczy to również dojazdu własnego.

Każdego uczestnika obozów korzystającego z transportu obowiązuje limit bagażu - 1 szt. bagażu głównego o wadze maksymalnej 20 kg.

PRZYSTANEK MIEJSCE ZBIÓRKI DOPŁATA WYJAZD POWRÓT
Częstochowa Mc'Donalds, al. Wojska Polskiego 260 170zł 10:30 15:00
Gdańsk* Dworzec główny PKP 290zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem
Katowice Plac sejmu Śląskiego przy ul. Jagiellońskiej 170zł 12:00 14:00
Kraków ul. L. Kałuży, zatoczka między stadionem Cracovia a hotelem Orbis 140zł 13:00 12:30
Leszno Parking przy KFC, Rondo Gronowo 200zł 07:15 19:15
Łódź Stacja Paliw BP ul. Kątna 1 Łódź 190zł 8:15 17:15
Poznań Dworzec Letni, ul. Dworcowa 300 m od Dworca Głównego PKP 210zł 06:00 20:30
Rzeszów** Dworzec Główny PKP 180zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem
Szczecin*** Dworzec Główny PKP 270zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem
Warszawa Parking przy Torwarze, ul. Łazienkowska 6a 200zł 06:00 19:45
Wrocław Aleja Śląska, parking przy zintegrowanym węźle przesiadkowym 190zł 08:30 18:00

 

*

Na odcinku Gdańsk – Kraków, przejazd pociągiem PKP Intercity  II klasa z miejscami siedzącymi.

Na odcinku Kraków – Murzasichle/Małe Ciche/Poronin przejazd autokarem (autokar uczestników obozów Vogue Travel).

**

Na odcinku Rzeszów - Kraków przejazd pociągiem PKP II klasa.

Na odcinku Kraków –Murzasichle/Małe Ciche/Poronin przejazd autokarem (autokar uczestników obozów Vogue Travel).

***

Na odcinku Szczecin - Kraków, przejazd pociągiem PKP Intercity II klasa z miejscami siedzącymi.

Na odcinku Kraków – Murzasichle/Małe Ciche/Poronin przejazd autokarem (autokar uczestników obozów Vogue Travel).

Na odcinku Kraków - Szczecin przejazd pociągiem PKP TLK II klasa z miejscami siedzącymi.

 

Dbamy o komfort dzieci w trakcie jazdy, dlatego proponujemy 3 osobne trasy dojazdu, aby skrócić do minimum czas przejazdu.

O ośrodku

Małe Ciche to miejsce wyjątkowe - otulone Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Dlatego w Domu wypoczynkowym “Tatry” cieszyć się można kameralnym klimatem, ciszą i spokojem, z dala od ruchu samochodowego, za to z panoramą Tatr w tle. Wszyscy, którzy raz tu przyjadą już na zawsze pokochają to miejsce.

Jak śpimy?

3-, 4-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym.

Jak jemy?

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja), suchy prowiant na drogę powrotną.

Adres:

Agroturystyczny Dom Wypoczynkowy "TATRY"
Teresa Strama
34-531 Murzasichle
Małe Ciche Lichajówki 2b

http://www.dwtatry.pl/

Zdjęcia

 

 

 

Trwa ładowanie...
Trwa ładowanie terminów, proszę czekać...

Warto wiedzieć

Rezerwacja wstępna nie jest zobowiązująca

Po zgłoszeniu uczestnika na kolonię otrzymują Państwo rezerwację wstępną na czas 4 dni. Po tym czasie w przypadku nie opłacenia I raty rezerwacja ulega bezpłatnej anulacji. Rezerwacja wstępną na 4 dni można złożyć najpóźniej na miesiąc przed wybranym terminem kolonii. W czasie krótszym niż miesiąc rezerwacje wstępne ustalane są indywidualnie z Biurem Obsługi Klienta.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie i wyżywienie 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek
 • realizację programu
 • wycieczkę do Tatrzańskiego Parku Narodowego
 • wycieczkę do Zakopanego.
 • pamiątkową koszulkę
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz instruktorów
 • sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć
 • nagrody dla zwycięzców rywalizacji obozowej
 • opiekę medyczną
 • ubezpieczenie NNW (10.000zł)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 0zł

Cena nie zawiera dopłat dla chętnych:

 • dojazdu transportem organizowanym przez Vogue Travel
 • opłaty ubezpieczenia od rezygnacji z obozu
 • wycieczek fakultatywnych
 • gadżetów Vogue Travel

POBIERZ DOKUMENTACJĘ OBOZU

Warunki uczestnictwa Vogue Travel sc

Karta kwalifikacyjna

Kolonia dla małych miłośników literatury