Fotograficzna rozgrzewka przed wakacjami cz. 2.

06-05-2013
kreatywni
fotografia
obozy młodzieżowe
obozy nad morzem
obozy fotograficzne

Czy nie jest tak, że gdy patrzysz na swoje zdjęcia, czasami intuicyjnie czujesz, że coś można w nich zmienić? Pamiętaj, że to Ty nadajesz im charakter i duszę. Przedstawione poniżej dwie (poczekaj na więcej!) sztuczki sprawią, że Twoje zdjęcie będzie wyróżniało się na tle innych.

Zaczynamy!

Niebo a ziemia

Podstawowym trickiem przy fotografowaniu jest ustalenie kąta, z jakiego będziesz robił/a zdjęcie. Jeśli chcesz sprawić, żeby Twój model/ka wydawał/a się wyższy/a, spróbuj zrobić zdjęcie od dołu - jest to tzw. żabia perspektywa. Stojąc naprzeciw, w miarę możliwości ukucnij lub połóż się i z takiej pozycji zrób zdjęcie. Im niżej się znajdziesz, tym wyższy lub większy będzie fotografowany obiekt. Nie wierzysz? Obejrzyj teledyski Beyonce ;) W przeciwieństwie do tej sztuczki, możesz również fotografować od góry. Gdy masz przed sobą żywego modela, oczy i uśmiech od razu wydają się większe. Ale uwaga! Z takiej pozycji korpus i nogi są znacznie skrócone, więc musisz uważać, aby osoba fotografowana nie wyglądała karykaturalnie. Z tej perspektywy możesz fotografować również elementy znajdujące się na płaskiej powierzchni, takie jak np. muszle na plaży czy jedzenie. Pamiętaj jednak, żeby aparat znajdował się równolegle nad fotografowanym obiektem.

Roześmiani uczestnicy obozu fotograficznego :)

Wykorzystaj słońce

Jest wiele artykułów, które mówią, żeby nie robić zdjęcia, gdy za obiektem znajduje się słońce. Hmm, dlaczego nie! Fotografując sylwetkę lub robiąc portret przy pełnym słońcu, obiekt prezentuje się zupełnie inaczej. Zanim obozy fotograficzne zrobią z Ciebie profesjonalistę/kę, sam/a spróbuj wykonać tę bardzo prostą sztuczkę. Przy pierwszym zdjęciu ustaw modela/kę tak, aby jego/jej głowa centralnie zasłaniała tarczę słońca. W efekcie wokół twarzy i głowy tworzy się piękna aureola promieni słonecznych. Robiąc następne zdjęcie, poczekaj do zachodu słońca, wtedy poproś modela/kę aby ustawił/a się pod słońce i wykonaj portret. W takim ujęciu sylwetka jest ciemna, może nawet czarna, widoczny jest jedynie jej zarys na tle kolorowego nieba i zachodzącego słońca. Pierwsze zdjęcie będzie delikatne i subtelne, drugie natomiast tajemnicze z niewyraźną postacią, ale pewne jest, że obydwa dają świetny efekt!

Gdy nauczysz się wykorzystywać powyższe sztuczki w odpowiednich sytuacjach, zapraszamy po kolejne już niedługo!

Karolina Białecka
Jestem studentką poznańskiej japonistyki i bardzo bardzo bardzo cieszę się z takiego wyboru studiów. Pasja do Japonii rodziła się wiele lat i ewoluowała z muzyki, przez mangi, kino japońskie, kończąc na intensywnej nauce języka oraz poznawaniu kultury i historii. Poza tym, że już powoli robią mi się skośne oczy:-) uwielbiam czytać kryminały przy kawie, jeździć na rolkach/łyżwach i robić setki zdjęć - gdziekolwiek i kiedykolwiek!
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca