Anime a mitologia Japonii

15-05-2013
anime i manga
anime
obozy młodzieżowe
obozy tematyczne

Czy i Ty z niecierpliwością czekałeś na kolejny odcinek pamiętnego Dragon Ball? A może ciekawsze były perypetie Czarodziejki z Księżyca? Niezależnie od tego, jaki gatunek preferujesz, obóz Anime i Manga z pewnością przyczyni się do lepszego poznania świata japońskich produkcji.

Harry Potter a japońskie legendy

Czy zastanawiałeś/aś się jednak, skąd wywodzą się postacie, które występują w anime? Nie wszystkie są owocem przebogatej wyobraźni autorów. Tak naprawdę w japońskiej animacji można odnaleźć liczne zapożyczenia i tropy, prowadzące wprost do pradawnych wierzeń mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. Bowiem główną - obok buddyzmu - religią Japonii jest shintō, wywodzący się w pierwszych wieków naszej ery system, który cechuje na przykład obecność różnorodnych bóstw, duchów i złośliwych demonów. Na tej bazie Japończycy przez stulecia stworzyli ogrom przesądów i legend, według których świat przepełniają piękne, ale także straszne i niebezpieczne dla człowieka istoty. Łatwo przyznać, że jest to bardzo dobry materiał do czerpania inspiracji, nie tylko dla azjatyckich twórców. Mało kto mógłby domyślić się, że kappa, z którym walczy Harry Potter w słynnej na cały świat powieści autorstwa J.K. Rowling tak naprawdę pochodzi z Japonii!

Samodzielna praca ma naszych obozach anime i manga

Cykl dla chcących wiedzieć więcej!

Uważny widz jest w stanie odnaleźć nawiązania do shintō i legend w większości japońskich produkcji. W końcu nieprzypadkowo lis z Naruto ma aż dziewięć ogonów! Co jednak łączy go z legendarnymi japońskimi kitsune? Tego dowiesz się z tego bloga i podczas wyjazdów na obóz Anime i manga! Być może oglądanie anime stanie się jeszcze przyjemniejsze, gdy będziesz mógł samodzielnie odnajdywać podobne nawiązania. Jeżeli więc chcesz dowiedzieć się, skąd się wziął smok, którego wzywał Goku, z jakimi demonami walczyła Usagi, czy też kim tak naprawdę jest Totoro – zapraszamy do lektury nowego cyklu artykułów, które przybliżą Ci mitologiczne odniesienia w animacjach.

Śledź nasz cykl japoński i bądź na bieżąco!

Julita Jyga
Jestem studentką poznańskiej japonistyki, więc - mimo wielkiej miłości do kawy - nie zawahałam się skorzystać z okazji i dwudziesty pierwszy rok życia spędzić w kraju herbaty - Japonii. Oprócz studiów i odkrywania nowych kawiarni moją pasją są social media, dlatego bardzo się cieszę, że przez pisanie artykułów dla Vouge Travel mogę połączyć przyjemne z pożytecznym. Przez najbliższe kilka miesięcy postaram się pełnić rolę reporterki z Frontu Kwitnącej Wiśni, wyszukując dla Was jeszcze nieodkryte ciekawostki!
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca