Podróż do Japonii - co należy wiedzieć, żeby nie zostać zaskoczonym/ą :)

28-07-2013
anime i manga
otaku
obóz otaku

Informacje o Japonii znaleźć można w różnych źródłach - książki, blogi, przewodniki. Wiele dowiedzieć się możesz jadąc z nami na obóz Przygoda w Japonii. Jeśli jednak  w niedalekiej przyszłości masz możliwość wyjazdu do Kraju Kwitnącej Wiśni, to to na pewno przyda Ci się kilka praktycznych porad

Najlepszy sposób na dalekie podróże

Japonia od Hokkaido aż po wyspy Riukiu tworzy łuk o długości ponad 4000 km. Aby przemierzać takie odległości najlepszymi środkami transportu są –w porównaniu z polskimi o wiele szybsze-pociągi. Jeżeli planujesz poznać smak całej Japonii spróbuj wyrobić  tzw. Japan Rail Pass – rodzaj biletu sieciowego, pozwalającego obcokrajowcom dużo zaoszczędzić na (drogim w Japonii) transporcie. Bilet ten trzeba kupić poza granicami Japonii, przed przyjazdem do tego kraju i nie wcześniej niż trzy miesiące od daty jego aktywowania po przylocie. Karta ta może być ważna przez jeden, dwa lub trzy tygodnie i obowiązuje na prawie wszystkie linie obsługiwane przez Japan Rail (na niektóre z nich wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rezerwacja). Aby ją otrzymać trzeba mieć ważną wizę tymczasowego pobytu.

fot. Uczestnicy obozów otaku w Murzasichle Vogue Travel

Czasem słońce, czasem deszcz?

Japonia leży w kilku strefach klimatycznych -od zimnego Hokkaido aż po zwrotnikową Okinawę - dlatego pogoda może się bardzo różnić w zależności od regionu. W czasie zimy temperatura może wahać się od nawet -40° C na wyżej położonych terenach Hokkaido, przez 4-6° C w okolicy Tokio, aż po 14-18° C na wyspach Riukiu. Jeśli pojedziesz na obóz Przygoda w Japonii, na pewno dowiesz się na ten temat więcej, ale już teraz zapamiętaj, żeby przed wyjazdem do Kraju Kwitnącej Wiśni sprawdzić prognozę pogody w miejscach, do których się wybierasz i dobrze spakować swój bagaż!


Problemy z kontaktem - dosłownie i przenośnie

Ze względu na różnicę użytej technologii zasięgu Twoja komórka niestety prawdopodobnie nie będzie działać w Japonii. Jeżeli nie chcesz kupować nowej na czas pobytu, skonsultuj się przed wyjazdem z operatorem sieci lub poszukaj innych narzędzi kontaktu. Istnieje również możliwość wypożyczenia telefonu na czas pobytu, ale jest to dosyć kosztowne. Europejczycy jadący na krótki okres czasu często korzystają z programu Skype zainstalowanego na telefonie lub po prostu rozmawiają przez Internet. Będąc na mieście zawsze można zajrzeć do jednej z wielu kafejek internetowych. Dodatkowo w większości hoteli dostęp do Internetu jest bezpłatny dla osób posiadających własny sprzęt, dlatego długie rozmowy możemy przeprowadzać w zaciszu hotelowego pokoju. Jednak po tak długiej rozmowie na pewno sięgniesz po ładowarkę-i tu czeka Cię kolejna japońska niespodzianka. Napięcie w gniazdku elektrycznym oraz jego kształt różną się od tego w Polsce. W naszym kraju mamy napięcie 220V, natomiast w Japonii jest 110V. Jeżeli zabierasz ze sobą sprzęt elektroniczny, nie zapomnij o odpowiednich przejściówkach! Jeśli jednak o nich zapomnisz lub po prostu nie zmieszczą Ci się do bagażu, spróbuj zapytać w recepcji- w większości hoteli odwiedzanych przez Europejczyków można takie przejściówki wypożyczyć na czas pobytu. Podobno japoński turysta zawsze ma przy sobie aparat, dlatego i my w Kraju Kwitnącej Wiśni powinniśmy, jak Japończycy, zawsze mieć nasz sprzęt w pełnej gotowości! :)

Z Japończykami ciężko dogadać się po angielsku, dlatego przed wyjazdem warto poznać chociaż kilka podstawowych słów i przydatnych zwrotów w tym języku. Planując wycieczkę koniecznie zajrzyj do słowniczka W drogę do Japonii!

slide
Redakcja Vogue Travel
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca pracujewturystyce.pl