Skarby ukryte na własnym strychu, czyli moda jest ponadczasowa!

02-04-2014
obozy młodzieżowe

Nie kosztuje to wiele, a praktycznie nic – najprostszym sposobem jest nie wyrzucanie wydawałoby się starych rzeczy. Chcecie się dowiedzieć jak korzystać ze starych ubrań - zapraszamy do lektury i na nasze obozy letnie z modą!

Pracownia Vintage (fot. Hobvias Sudoneighm, Creative Commons 2.0)

Moda niustannie powraca

Powiecie zapewne, po co zaśmiecać mieszkanie i magazynować zupełnie niepotrzebne rzeczy? Trochę racji w tym jest, ale tylko troszkę. Zachowanie ubrań, których już nie nosimy, ale będących w całkiem dobrym stanie ma jeden, główny cel – kiedyś jeszcze do nich wrócimy. Może nie nastąpi to w kolejnym sezonie, ale moda przecież powraca i jeszcze będziemy kiedyś biegać po sklepach za tym pięknym szmaragdowym sweterkiem, który dziś wyrzucimy do śmieci. Nawet jeśli moda nie zakreśli pełnego koła i nie powróci do nas w niezmodyfikowanej formie, to przecież łączenie stylów czyli vintage czy styl retro, zawsze pozostaną na czasie!

Vintage czy retro?

Vintage to krótko mówiąc łączenie przeróżnych stylów tworząc kompozycje oryginalne, piękne, ale niekoniecznie ekstrawaganckie. Ten kierunek posiada mnóstwo zwolenników i propagatorów. Ideą, która im przyświeca jest ubieranie się z pomysłem i świadomością noszenia elementów garderoby unikalnych, nietuzinkowych, których nie można znaleźć w popularnych sieciówkach. Z kolei, retro to oczywiście powrót do lat 60-tych, 70-tych, 80-tych XX wieku i takie elementy garderoby, jak: spodnie dzwony, duże okulary przeciwsłoneczne, cienkie krawaty, kwieciste długie spódnice, czy znowu rozkloszowane sukienki lat 60-tych. Nie zapominajmy też o super modnych leginsach lat 70-tych i krótkich skórzanych kurtkach. Krótko mówiąc, moda powraca!

Gdzie szukać ubrań?

Zwolennicy zarówno stylu retro, jak i vintage poszukują ubrań w second-handach, na bazarach, w Internecie, wymieniając się z innymi osobami. Polują na ciuchy z charakterem, niebanalne i takich też nigdy nie wyrzucają! Jeśli więc chcesz wyglądać niepowtarzalnie i zjawiskowo pielęgnuj i skrzętnie ukrywaj swoje skarby, a z pewnością stworzysz z nich charyzmatyczną i wyjątkową kompozycję. A jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak łączyć i przerabiać ubrania, zapraszamy Cię na obóz letni dla młodych projektantów lub naszą https://voguetravel.pl/akademia-stylu dla najmłodszych :)

Joanna Radzion
Jestem absolwentką politologii o specjalności dziennikarskiej i od niedawna mamą ślicznej córeczki ;) Od zawsze interesowałam się polityką a moją prawdziwą pasją jest kierunek –> Wschód! Ale nie ten daleki – poprzestaję na Białorusi i Rosji. Do tej dziedziny dodałam niedawno sprawy pochłaniające wszystkie świeżo upieczone mamy, a cieszące niezmiernie! Z całą stanowczością zaliczam do nich też pisanie na blogu Vogue Travel o wszystkich rzeczach związanych z dzieciakami, to wytchnienie i praca zarazem.
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca