Slow food, czyli dobre, zdrowe i organiczne!

28-11-2014
obozy młodzieżowe

Tłustych hamburgerów i wciąż niebezpiecznie rosnącej wagi? A może martwicie się o Waszą zanikającą kuchnię lokalną? Czyli nastał już odpowiedni czas, aby zaprosić Was na przepyszne, zdrowe przekąski rodem z babcinej chatki w stylu slow food! Tak, tak – teraz role się odwróciły i pojawiła się mocno promująca się opozycja do dotychczas wszechwładnych fast foodów. A nasz obóz kulinarny https://voguetravel.pl/oboz-kulinarny-vogue-chef będzie tylko slow food, żeby jadło się długo i smacznie.

Zdrowe też może być smaczne, co to znaczy gotować powoli?

Gotowanie to przyjemność i dla kucharza i dla smakosza. Nie warto jej sobie odbierać, ale jak najczęściej przygotowywać zdrowe obiady dla całej rodziny rozkoszując się wspólnie spędzonym czasem. Kontemplowanie takich momentów powinno z czasem wejść nam w nawyk i stać się częścią codziennego życia.

Jedzenie „slow”, czyli powoli, stało się ostatnio tak modne, że sporo dobrych restauracji podaje już takie zdrowe posiłki. Nie musimy codziennie gotować – opcja dla zapracowanych. Przygotowanie prostej kanapki z ciemnego pieczywa z odpowiednimi składnikami – zwłaszcza warzywami, jest również jakże wspaniałą alternatywą dla frytek i hot-doga i nie wymaga dużej pracy.

Śpiesz się powoli, delektuj się jedzeniem i czasem z przyjaciółmi

Ruch społeczny Slow Food powstał w celu ochrony tradycji kulinarnych różnych części świata. Nasza tradycyjna kuchnia jest szczególnie zagrożona w dobie powszechnego globalizmu, dlatego tak ważne jest kultywowanie i nie zapominanie o regionalnych, kulinarnych specjałach. Próbowanie i sięganie po nowości jest jak najbardziej kształcące, ale powinno się odbywać z równoczesnym propagowaniem swoich zasobów i skarbów kultury. Tego wszystkiego uczy nas ruch Slow Food. Na obozie kulinarnym na pewno dowiecie się więcej o zdrowym odżywianiu Slow food na start i ruszamy powoli!

Slow food, to częste spotkania przy stole z przyjaciółmi (fot. Kevin Krejci, flickr.com)

Joanna Radzion
Jestem absolwentką politologii o specjalności dziennikarskiej i od niedawna mamą ślicznej córeczki ;) Od zawsze interesowałam się polityką a moją prawdziwą pasją jest kierunek –> Wschód! Ale nie ten daleki – poprzestaję na Białorusi i Rosji. Do tej dziedziny dodałam niedawno sprawy pochłaniające wszystkie świeżo upieczone mamy, a cieszące niezmiernie! Z całą stanowczością zaliczam do nich też pisanie na blogu Vogue Travel o wszystkich rzeczach związanych z dzieciakami, to wytchnienie i praca zarazem.
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca