5 powodów, dla których warto uczyć się jeździć na nartach

07-11-2017
ferie zimowe

W szczególności jazda na nartach jest czymś, co możemy zaproponować dziecku, by nie zapadło wzorem niedźwiedzi w sen zimowy.
Co może być lepszego, niż obozy narciarskie, podczas których dzieci przez wspólną zabawę poznają nowy sport i wzmacniają swoją kondycję?

Oto pięć powodów, dla których warto zapisać swoje dziecko na narty.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Narty to idealny sport dla dzieci! Zwłaszcza udział w obozie narciarskim może obudzić w nich sportowego ducha i sprawić, że ciężko będzie zapędzić je do domu. Dzieci podczas treningu uczą się zachowania równowagi, koordynacji ruchowej i koncentracji. Wzmacniają też mięśnie i stawy. Przebywanie zimą na świeżym powietrzu buduje odporność na przeziębienia. Po treningu na śniegu dziecko lepiej będzie spało, a rano obudzi się pełne energii i z apetytem zje śniadanie. Bez dwóch zdań - aktywne dziecko to szczęśliwe dziecko!

Idealny wiek

Dzieci uczą się o wiele szybciej niż dorośli. Im później zaczniemy naukę jazdy na nartach, tym będzie nam trudniej. Dlatego warto zacząć już w młodym wieku. W naszych obozach narciarskich mogą brać udział już dzieci od 7 roku życia: https://voguetravel.pl/obozy-narciarskie
Wczesny wiek jest idealny, by zaszczepić w dzieciach ogólne zamiłowanie do ruchu i sportu. Na pewno będzie to procentowało w jego dorosłym życiu.

Obozy narciarskie = integracja na maksa

Czas wspólnie spędzony na stoku z rówieśnikami może być świetnym sposobem do przełamania lodów nawet dla największych nieśmiałków. Wspólne tematy związane z treningiem to idealny pretekst do nawiązania pierwszej rozmowy, która może przerodzić się w przyjaźń. Dzieciaki uczą się od siebie, śmieją z wywrotek i pomagają sobie na stoku. Przebywanie w grupie sprawi, że nauka stanie się łatwiejsza i mniej stresująca. Podczas treningu dzieci sprawdzają się w interakcjach społecznych, przełamują nieśmiałość i rozwijają umiejętność uczenia się od siebie nawzajem.

Dyscyplina

Nauka jazdy na nartach wymaga dużego samozaparcia, dyscypliny, umiejętności podniesienia się i próbowania wciąż od nowa. Dzięki nartom Twoje dziecko zrozumie, że aby osiągnąć w czymś mistrzostwo, potrzebna jest wytrwałość. W końcu przewrócić się to nic złego. Najważniejsze to się nie poddawać.

Pewność siebie

Na początku Twoje dziecko może odczuwać lęk przed założeniem nart. Jak wiemy, najtrudniejszy jest pierwszy krok. Jednak nauka w grupie rówieśników i pod okiem wykwalifikowanych trenerów przynosi szybkie efekty. Kiedy Twojemu dziecku uda się pokonać swój strach i pierwszy raz zjedzie ze stoku - poczuje dumę i motywację do dalszego treningu. Uwierzy w swoje możliwości i nabierze pewności siebie. Wzrośnie jego ogólna samoocena.

Obozy narciarskie to idealny sposób, aby poprzez zabawę i spędzanie czasu z rówieśnikami zaszczepić dziecku miłość do sportu na całe życie.

slide
Kasia
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca