Grasz w zielone? Moda na bycie wege

31-12-2017
obozy młodzieżowe

Jako społeczeństwo jesteśmy otwarci i ciekawi nowych sposobów żywienia. Kiedyś bycie wege postrzegane było jako przelotna fanaberia, część młodzieńczego buntu. Dzisiaj wegetarianizm praktykowany jest przez całe rodziny. A lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka zapewniają, że zbilansowana dieta wegetariańska jest odpowiednia nawet dla najmłodszych.

Jako organizator kolonii coraz częściej otrzymujemy zapytania o możliwość wyboru diety wegetariańskiej na naszych placówkach. Na 90% z nich zapewniamy wam taką możliwość. Ale to nie wszystko. Latem 2018 po raz pierwszy organizujemy Wege Camp, żeby otworzyć rozmowę o wegetarianizmie i kształtować dobre praktyki.

Przelotna moda czy świadomy wybór?

Wegetarianizm stał się świadomym wyborem wielu osób, które z jednej strony troszczą się o naszą planetę, a z drugiej strony chcą dbać o swoje zdrowie. Taka dieta skłania do bardziej świadomego podejścia do posiłków i wyjścia poza tradycyjne kanapki z wędliną. W efekcie posiłki stają się bardziej różnorodne i zbilansowane. Jest to w szczególności ważne dla dziecięcych, szybko rosnących organizmów.

Przejście na dietę wegetariańską z pewnością wymaga jednak namysłu, przygotowania i wsparcia ze strony osób posiadających wiedzę – rodziców, dietetyków, starsze rodzeństwo z powodzeniem spożywające taką dietę. Coraz częściej więc, zarówno rodzice, restauracje czy organizatorzy wypoczynku, zauważają, że wegetarianizm to nie zabawa tylko bardzo świadoma i dojrzała decyzja. Wspierają również osoby niepełnoletnie w ich przejściu na dietę roślinną.

Posiłki to coś więcej niż tylko jedzenie

Zaproponuj swojej rodzinie wyprawę na lokalny bazarek czy na modne ostatnio targi żywności ekologicznej. Wspólne wybieranie owoców i warzyw od lokalnych sprzedawców może być dla dzieciaków interesującym i pouczającym doświadczeniem. Warto zaangażować dzieci (i całą rodzinę) w zaplanowanie i przygotowywanie posiłków. Wspólnie ugotowany obiad zawsze smakuje lepiej!

Wspólnie z dzieciakami możemy uczyć się bardziej kreatywnego podejścia do komponowania posiłków. To jest też jedno z założeń naszego Wege Campu. Koniec z nudną kanapką z szynką czy żółtym serem na śniadanie i zestawem kotlet-ziemniaki-surówka na obiad. Podczas przygotowywania wegetariańskich potraw dzieciaki mają okazję poznać nowe smaki, uczą się łączyć składniki i przyprawy. Poznają całą gamę różnych owoców i warzyw, po które w innej sytuacji pewnie by nie sięgnęli. Tym samym dostarczają swoim organizmom różnorodnych witamin i składników odżywczych.

Wegetarianizm i co dalej?

Wegetarianizm czy weganizm to tylko początek dbania o siebie i otaczające nas środowisko. Ekologiczny styl życia, ochrona zwierząt, renesans produktów handmade to tylko część globalnego ruchu, który wciąż się rozwija. Od niedawna bardzo silny jest trend zwany „zero waste", który zachęca do produkowania jak najmniejszej ilości odpadów.

Wszystko to składa się na coraz większy wzrost poczucia odpowiedzialności za planetę, na której żyjemy i którą musimy pozostawić w dobrym stanie przyszłym pokoleniom. Są to też tematy, na które staramy się rozmawiać z naszymi uczestnikami i uczestniczkami kolonii.

slide
Kasia
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca