W co spakować dziecko na obóz lub kolonię?

13-01-2022

W co spakować dziecko na obóz lub kolonię?

Twoje dziecko jedzie na obóz lub kolonię tej zimy? A może już szukasz ofert letnich? Warto już wcześniej zaplanować, w co spakować dziecko na obóz. Starannie przemyślane pakowanie pozwoli na uniknięcie stresu przed samym wyjazdem. Sprawdź, co sprawdzi się lepiej – walizka, plecak, a może torba podróżna? Podpowiadamy!

W co spakować dziecko na wyjazd nad morze?

Gdy nadejdzie etap zakupów przed wyjazdem na kolonię lub obóz, warto wcześniej sporządzić listę rzeczy do kupienia, żeby upewnić się, że o niczym nie zapomnieliście. Twoje dziecko jedzie nad morze? Zadbaj o okulary przeciwsłoneczne, odpowiednie nakrycie głowy, strój kąpielowy i krótkie spodenki. Jak to wszystko spakować?

Walizka najlepszym rozwiązaniem?

Kolonie nad morzem mają ten urok, że zazwyczaj dziecko spędza na nich dużo czasu na plaży. Nie będzie musiało przemieszczać się wraz z całym wyposażeniem, które zabrało ze sobą. W takim wypadku śmiało możesz spakować dziecku wszystkie potrzebne rzeczy w walizkę, która ma ok. 20 kg. Pamiętaj o tym, że dziecko nie jest w stanie udźwignąć wielu rzeczy na raz. Warto kupić walizkę na kółkach, która będzie o wiele bardziej praktyczna niż torba z paskami.

Dobierz walizkę na dwóch lub czterech kółkach, w zależności od tego, co dla dziecka będzie wygodniejsze. Jeśli wybierzesz wariant z dwoma kółkami, musisz pamiętać o tym, że wciąż pewien ciężar przejdzie na ręce Twojego dziecka. Z kolei walizkę z czterema kółkami dziecko może komfortowo ciągnąć obok siebie, bez dodatkowego obciążenia na jego rękach.

Plecak na wszelki wypadek

Dobrym rozwiązaniem przy pakowaniu dziecka na kolonię będzie wyposażenie go w dodatkowy plecak. Dlaczego warto się na to zdecydować? Dziecko, oprócz przyjemnego plażowania, będzie również zwiedzać okolice miasta. W trakcie upałów należy zadbać o to, żeby miało ze sobą dodatkowy krem do opalania, żel antybakteryjny oraz wodę. To wszystko może zmieścić do podręcznego plecaka, z którym będzie komfortowo wędrować.

Plecak przyda się również jako poręczny bagaż podczas podróży – można do niego schować małą poduszkę do spania w autokarze, prowiant lub książkę. Nawet jeśli dziecko nie skorzysta z niego podczas samej podróży, warto spakować złożony plecak do walizki. Nie zajmie on dużo miejsca, a z pewnością się przyda także podczas plażowania! Zadbaj też o to, aby plecak miał wygodne paski, które nie będą się wpijać w ramiona dziecka.

Planujesz umilić dziecku wakacje? Sprawdź naszą ofertę kolonii nad morzem. Nad polskim morzem plecak przyda się nie tylko na plaży, lecz także podczas innych atrakcji, które dzieci wybierają samodzielnie!

W co spakować dziecko na obóz w górach?

Obozy w górach wyglądają trochę inaczej niż te organizowane nad morzem. W zależności od formuły, wakacje na południu Polski mogą być relaksujące bądź aktywne. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzecie z dzieckiem, walizka może się nie sprawdzić... ale czy na pewno?

Walizka lub torba – co lepsze?

Jeśli Twoje dziecko wybiera się na obóz w górach, walizka może nie być dobrym rozwiązaniem. Wynika to z faktu, że podczas takich obozów dziecko będzie się dużo przemieszczać, zazwyczaj po terenie leśnym. Wtedy walizka może po prostu nie sprostać nierównemu terenowi. W tym wypadku lepszym rozwiązaniem będzie zakup torby podróżnej, którą można przewiesić przez ramię. Pamiętaj jednak, żeby o wiele bardziej przemyśleć samo pakowanie.

Warto zainwestować w odzież termoaktywną, która sprawia, że dziecko nie poci się tak szybko podczas wymagających aktywności. To ma dwie zalety – zmniejsza szansę na przeziębienie się (przepocone ubrania i chłód na zewnątrz to prosta droga do kaszlu i kataru) oraz zwalnia miejsce w torbie. Odzież termoaktywną można nosić o wiele dłużej niż zwykłą. Dzięki temu dziecko nie będzie musiało nosić sporego bagażu.

Plecak – uniwersalny rodzaj bagażu

Plecak, tak jak w przypadku walizki na kolonii letniej, jest świetnym podręcznym bagażem. Co więcej, stanowczo ułatwia przemieszczanie się podczas leśnych wędrówek. Odpowiednio dobrany potrafi sprawić, że dziecko nawet nie odczuje, że nosi ze sobą jakikolwiek bagaż. Żeby tak się stało, należy zadbać o to, aby dopasować plecak do wzrostu pociechy oraz ewentualnych problemów z kręgosłupem. Na rynku znajdziesz teraz mnóstwo propozycji plecaków, które nie obciążają pleców.

Inaczej sprawa wygląda wtedy, gdy dziecko podczas kolonii będzie aktywnie spędzać czas, nie przemieszczając się poza teren ośrodka. Wtedy wystarczy naprawdę mały ekwipunek, do którego można spakować wodę lub przekąski. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest również plecak, który dziecko może zaprojektować... samodzielnie!

Jest to jedna z atrakcji, którą oferujemy podczas wyjazdu Zimowisko na maxa. Podczas tego obozu uczestnicy będą mogli nie tylko stworzyć swój oryginalny plecak z postaciami z Fortnite'a, lecz także własny brelok, budowlę z klocków lego, a także drewniany miecz. Wszystko to w górskiej scenerii na terenie Poronina. Sprawdź nasze atrakcyjne oferty zimowe na stronie https://voguetravel.pl/obozy-zimowe-dla-dzieci.

slide
Redakcja Vogue Travel
Inne artykuły autora:
about
Kim jesteśmy?
Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze czternaście lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już ponad 20 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca