Wycieczki fakultatywne ? kupić, czy nie kupić?

05-04-2022
obozy młodzieżowe
kolonie dla dzieci
wycieczki

Podczas rezerwacji wypoczynków letnich dla dzieci, jakimi są kolonie i obozy, każdy ma możliwość rezerwacji wycieczek fakultatywnych. Część osób już dokonując rezerwacji deklaruje chęć udziału w danej wycieczce, inni natomiast kwestię tę zostawiają na później. Czy warto odkładać decyzję?

Czym są wycieczki fakultatywne?

Należy zacząć od kwestii wyjaśnienia terminologii. Wycieczki fakultatywne, to nic innego jak ponadprogramowe wycieczki niewliczone w cenę wyjazdu, czyli oferowane za dodatkową opłatą. Oferta wycieczek różni się w zależności od miejsca zakwaterowania. W większości ofert znajdziemy jednak dwa typy fakultetów ? te nastawione na zwiedzanie oraz te nastawione na zabawę. 

Miejsce zakwaterowania, a wycieczki fakultatywne

W ofercie mamy programy kolonii i obozów realizowanych nad morzemw górach oraz na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W zależności od miejsca zakwaterowania, różni się oferta wycieczek fakultatywnych. Niektórzy z was uzależniają wybór wypoczynku w zależności od proponowanych wycieczek fakultatywnych. Przykładowo osoby decydujące się na obóz związany z tematyką japońską lub kolonię Minecraft mają do wyboru różne warianty programu o takiej tematyce, realizowane zarówno nad morzem, jak i w górach.

Jedną z najczęściej oferowanych wycieczek jest cieszący się zainteresowaniem dzieci park linowy. Tę opcję możemy znaleźć wybierając jakikolwiek ośrodek z oferty. Innymi wycieczkami są: wyjazdy do aquaparku, rafting, wspinaczka skałkowa, park trampolin, wycieczki górskie lub do Słowińskiego Parku Narodowego.

...ale gdzie je znaleźć?

Wyszukanie wycieczek, które są oferowane podczas danej kolonii lub obozu wcale nie jest trudne :) 
Wystarczy wejść na naszą stronę internetową, a następnie otworzyć interesujący nas program. Tam znajdziemy zakładki takie, jak np. ?Program?, Dojazd? czy ?Wycieczki?. Jedno kliknięcie w zakładkę ?Wycieczki? i voila! Naszym oczom ukażą się proponowane wycieczki wraz z krótkim opisem oraz ceną, które możemy dokupić wybierając daną ofertę. 

Czy warto kupić nadprogramową wycieczkę?

Jak zawsze, tak i w tym przypadku jest to bardzo indywidualna kwestia. Jeżeli spytalibyście nas, odpowiedź byłaby twierdząca ? warto! Nierzadko jest to okazja nie tylko do poznania okolicy, ale także do zdobywania nowych doświadczeń. Na co dzień nie mamy okazji udać się do parku linowego, na rafting lub do aquaparku znajdującego się na drugim końcu kraju. Ponadto wycieczki dają możliwość aktywnego spędzenia czasu i spróbowania swoich sił w całkiem innych, może nawet dotąd nie wypróbowanych aktywnościach.

Kiedy najlepiej zdecydować się na kupno wycieczki?

Odpowiedź jest jedna ? jak najszybciej. Oczywiście nie musicie wykupywać wycieczek dodatkowych w momencie zakładania rezerwacji, jeżeli nie jesteście jeszcze zdecydowani. Warto jednak nie odkładać tej decyzji zbyt długo. 
Rozmawiając z naszymi konsultantkami, każda zgodnie powtórzy, że najlepiej wykupić wycieczki fakultatywne do około miesiąca przed planowaną datą wyjazdu. Logicznym jest, że im szybciej mamy klarowną sytuację ? tym lepiej, jednak nie jest to kwestia naszego ?widzi mi się?. Prosimy o dokupywanie wycieczek w takim terminie ze względu na ich ograniczoną liczbę miejsc. Nie zawsze jesteśmy w stanie ?przeskoczyć? maksymalną wielkość grupy, jaka zostaje wpuszczona jednorazowo do danego obiektu, a innym razem jest to kwestia wielkości autokarów. Robimy co w naszej mocy, aby wszystkie osoby, które wyrażają chęć wzięcia udziału w fakultetach mogły z nich skorzystać. Jeżeli tylko mamy od was wcześniej taką informację, to możemy też więcej zdziałać w tej kwestii :) 

Dlatego nasza rada jest taka ? nie zwlekajcie! ;)

slide
Redakcja Vogue Travel
Inne artykuły autora:
about
Kim jesteśmy?
Jesteśmy grupą entuzjastów, których pasje stały się źródłem naszych sukcesów. Nasza tożsamość jest wyjątkowa, podobnie jak autorskie obozy i kolonie, które z zaangażowaniem organizujemy.

Nasza podróż rozpoczęła się 15 lat temu jako mała grupa skupiona na branży turystycznej. Obecnie współpracujemy z doświadczonymi wychowawcami i opiekunami, tworząc dla Was niezapomniane i profesjonalnie zaplanowane programy obozów i kolonii dla dzieci. Przez lata zaufało nam już wiele rodziców, oddając nam wakacyjny czas swoich pociech. Dołącz do tego wyjątkowego grona i razem z nami czerp radość z niezwykłych przygód. 
Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca