Pierwsza odsłona słowniczka japońskiego - w drogę do Japonii! cz. 1.

28-04-2013
japonia
nauka języka japońskiego
kultura japonii

Nauka tego trudnego języka wydaje Ci się abstrakcyjna i nie wiesz jak się za nią zabrać? Oglądanie filmów i anime pomoże Ci zapamiętywaniu słówek, ale to jeszcze nie klucz do sukcesu. Dzięki naszemu słowniczkowi poznasz podstawowe zwroty uszeregowane tematycznie oraz znaki sinojapońskie kanji, których razem sylabariuszami japońskimi- hiraganą i katakaną- używa się do zapisu języka japońskiego. Już teraz kształtuj swoje umiejętności i rozpocznij językową podróż do Japonii!

Lekcja 1. pakowanie bagażu. Czyli co zabrać, gdy wybieramy się do Kraju Kwitnącej Wiśni?

Przedstawiamy listę ważnych słówek, które mogą Ci się przydać. Te zapisane w nawiasie są odczytaniem znaków alfabetów japońskich, zapisywane w tzw. Transkrypcji Hepburna, która jest odczytywana podobnie do języka angielskiego, np. boushi – bosi (WAŻNE: shi czytamy jako „si”; sho-sio; chi-ci; ou-oo; ji-dzi; y-j)

荷物 ‐にもつ (nimotsu) - bagaż podróżny
鞄‐かばん (kaban) - torba, walizka
ふく (fuku) - ubranie
靴‐くつ (kutsu) - buty
お金‐おかね (okane) - pieniądze
パスポート (pasupooto) - paszport
外国人登録証明書‐がいこくじんとうろくしょめいしょ  (gaikokujintourokushoumeisho)
- karta stałego pobytu obcokrajowca (nie jest wymagana przy krótkim wjeździe do kraju, ale trzeba przyznać, że to imponujące słowo ;))
地図‐ちず (chizu) - mapa
カメラ (kamera) ‐ aparat fotograficzny
身分証明書‐みぶんしょうめいしょ (mibunshouneisho) - dowód osobisty


Złożenie kanji na dziś – nimotsu (荷物)

Na początku  patrząc na te skomplikowane znaki, ich zapisanie, może wydawać ci się prawie niemożliwe. Nie jest to jednak aż tak trudne! Odwzorowując znak musisz pamiętać o kolejności stawiania kresek. Nie tylko ułatwia to pisanie, ale jest również oceniane przez Japończyków! Osoby ładnie piszące znaki często uważane są za inteligentne dlatego ćwiczenia na pewno się opłacą. Po naszych blogowych przygotowaniach, możesz sprawdzić się w składaniu kanji na jednym z naszych obozów manga i anime lub kontynuować z nami naukę języka japońskiego ;)

Śledź naszego bloga i ćwicz dalej z nami!

Joanna Julita Karolina Marta
about

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim zespołem osób, który swoje zainteresowania przekuł w pracę i pełną sukcesów działalność zawodową. To połączenie wyjątkowe, tak wyjątkowe jak obozy i kolonie organizowane przez nas.

Jeszcze dziesięć lat temu zaczynaliśmy jako czteroosobowy zespół pełen pasji i doświadczeń w branży turystycznej. Dziś współpracujemy z ponad stoma wychowawcami, kierownikami i pilotami w tworzeniu dla Was wyjątkowych i profesjonalnie przygotowanych obozów i kolonii. Swoje wakacje powierzyło nam już 15 000 uczestników wraz z rodzicami. Dołącz do nich!

Nasze serwisy
voguetravel.pl obozyzagraniczne.com voguetravel.pl/praca