Nauka tego trudnego języka wydaje Ci się abstrakcyjna i nie wiesz jak się za nią zabrać? Oglądanie filmów i anime pomoże Ci zapamiętywaniu słówek, ale to jeszcze nie klucz do sukcesu. Dzięki naszemu słowniczkowi poznasz podstawowe zwroty uszeregowane tematycznie oraz znaki sinojapońskie kanji, których razem sylabariuszami japońskimi- hiraganą i katakaną- używa się do zapisu języka japońskiego. Już teraz kształtuj swoje umiejętności i rozpocznij językową podróż do Japonii!
Lekcja 1. pakowanie bagażu. Czyli co zabrać, gdy wybieramy się do Kraju Kwitnącej Wiśni?
Przedstawiamy listę ważnych słówek, które mogą Ci się przydać. Te zapisane w nawiasie są odczytaniem znaków alfabetów japońskich, zapisywane w tzw. Transkrypcji Hepburna, która jest odczytywana podobnie do języka angielskiego, np. boushi ? bosi (WAŻNE: shi czytamy jako ?si?; sho-sio; chi-ci; ou-oo; ji-dzi; y-j)
?? ???? (nimotsu) - bagaż podróżny
????? (kaban) - torba, walizka
?? (fuku) - ubranie
???? (kutsu) - buty
?????? (okane) - pieniądze
????? (pasupooto) - paszport
????????????????????????? (gaikokujintourokushoumeisho)
- karta stałego pobytu obcokrajowca (nie jest wymagana przy krótkim wjeździe do kraju, ale trzeba przyznać, że to imponujące słowo ;))
????? (chizu) - mapa
??? (kamera) ? aparat fotograficzny
???????????????? (mibunshouneisho) - dowód osobisty
Złożenie kanji na dziś ? nimotsu (??)
Na początku patrząc na te skomplikowane znaki, ich zapisanie, może wydawać ci się prawie niemożliwe. Nie jest to jednak aż tak trudne! Odwzorowując znak musisz pamiętać o kolejności stawiania kresek. Nie tylko ułatwia to pisanie, ale jest również oceniane przez Japończyków! Osoby ładnie piszące znaki często uważane są za inteligentne dlatego ćwiczenia na pewno się opłacą. Po naszych blogowych przygotowaniach, możesz sprawdzić się w składaniu kanji na jednym z naszych obozów manga i anime lub kontynuować z nami naukę języka japońskiego ;)
Śledź naszego bloga i ćwicz dalej z nami!