Kolonia Jura na maxa

Lubisz misje survivalowe, elementy airsoftowe, dobrą zabawę i aktywne spędzanie czasu? - Nie mogłeś trafić lepiej! Przygotowaliśmy jedyną w swoim rodzaju kolonię dla dzieci, które interesują się militariami i nie straszne im leśne przygody! Zapraszamy na Jurę Krakowsko-Częstochowską, gdzie małymi krokami wprowadzimy Was w świat airsoftu, a przy tym spędzicie dużo czasu na świeżym powietrzu!


 • Super przygody


 • Codzienne warsztaty


 • Zajęcia w terenie


 • Sportowo

Program

PROGRAM KOLONII JURA NA MAXA

STREFA ADRENALINY

 • ASG – czyli Air Soft Gun. Czym tak naprawdę jest? Jak używa się replik na plastikowe kulki? Poznamy podstawy rozgrywek ASG.
 • Survival – rozpalanie ogniska, budowanie schronienia i technika robienia kamuflażu, to fundamenty gry, z którymi dokładnie się zaznajomimy.
 • Orientering – nauczymy się czytać mapy i używać kompasu. Zdobytą wiedzę przetestujemy w praktyce podczas podchodów na orientację w terenie!
 • Operacja Piorun – czyli gdy tylko zacznie się ściemniać, rozegramy nocną grę terenową. Wytężcie wzrok i słuch!
 • Eksploracja jaskini Głębokiej – wraz z przewodnikiem zwiedzimy jedną z jurajskich jaskiń. Tylko ciepło się ubierz, bo temperatura spada tutaj do 8 stopni Celsjusza!

Nasze obozy są zgłaszane oraz kontrolowane przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Widniejemy w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz posiadamy niezbędną gwarancję ubezpieczeniową.

STREFA CHALLENGE

 • Wyzwanie ratownika – teoria to podstawa! Poznamy niezbędne zasady Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w terenie.
 • Danger challenge – Studnia Szpatowców. Poznamy historię najniebezpieczniejszej jaskini w Podlesicach. 
 • Jura's army – spróbujemy swoich sił na poligonie wojskowym przygotowanym specjalnie dla ekipy ASG.
 • Knots challenge – techniki wiązania liny nie są takie trudne! Węzeł ratowniczy, ósemka, buchta i inne – nauczymy się podstawowych wiązań liny w praktyce.
 • Taktyki obronne – przyda się dobra kondycja, bo poćwiczymy je na piaskach poligonu ;) 
 • Capture the flag – zagramy w kultową grę polegającą na przejęciu flagi drużyny przeciwnej.
 • Podchody – czyli najlepsza gra terenowa! Tym razem rozegramy ją pośród jurajskich skał. 

Współpracujemy z osobami z odpowiednimi kwalifikacjami. Dbamy o naszą kadrę, organizując szkolenia oraz oferując bardzo dobre warunki pracy, również finansowe. W 2022 roku zostaliśmy wyróżnieni w konkursie Employer Branding Academy Awards za najlepsze praktyki wobec pracowników. 

STREFA SPORTOWA

 • Trickboard – wystawimy naszą koordynację ruchową na próbę i sprawdzimy, ile tricków na desce uda nam się wykonać. 
 • Slackline – nóżka za nóżka i z pomocną dłonią wychowawcy spróbujemy przejść po taśmie do ćwiczeń. 
 • Siatkówka, piłka nożna i koszykówka – rozegramy mecze w piłce… No właśnie, co wybieracie? :)
 • Strzelanie z łuku – cel, pal! Troszeczkę skupienia i z pewnością uda nam się trafić do celu, a jak tylko się rozgrzejemy, to rozegramy turniej. Kto z Was strzela najlepiej?
 • Bieg leśny z przeszkodami – czyli a’la runamgeddon w pobliskim lesie. Sportowe ubranie, wygodne obuwie i czas, start! 
 • Strongman – sprawdzimy kto z kolonistów ma najwięcej siły podczas różnorodnych zabaw.
 • Baseball – czyli najsłynniejszy, amerykański sport, którego zasady poznamy. Nie zabraknie oczywiście praktyki!

"Moja córka była pierwszy raz w tym roku. A teraz chce jechać za rok na 2 miesiące. Super obozy!"

"Moje dziecko było na kolonii w Poddąbiu. Córka wróciła bardzo zadowolona, zajęcia były dostosowane do wieku oraz zainteresowań. Wychowawczyni, przez całą kolonię dbała o komfort dzieci. Ośrodek oraz jedzenie, również sprostały naszym wymaganiom. Polecam! "

"Córka wróciła bardzo zadowolona, z pewnością skorzystamy jeszcze nie raz z Państwa oferty. Bardzo dziękujemy za fantastycznie spędzony czas naszego dziecka, za fachową opiekę, wykwalifikowaną kadrę gotową do pomocy w każdej sytuacji, za uśmiech na twarzy naszej córki, za tolerancję, bezpieczeństwo i radość z każdego dnia. Dziękujemy.... Ola (Yua) pozdrawia szczególnie wspaniałą Panią Agatę z grupy wokalnej."

STREFA ZABAWY

 • Słoneczny Twister – prawa ręka na zielone, lewa ręka na… Dasz radę utrzymać się na macie?
 • Bajkowa screenówka – konkurs dla prawdziwych fanów bajek! Spróbuj rozpoznać kreskówki zaledwie po jednej klatce!
 • Mini playback show – wystylizujemy się na ulubionych piosenkarzy lub postacie z bajek i zaśpiewamy największe hity. 
 • Gra w palanta – kije w dłonie, piłeczka w ruch! Zagramy w kultową grę z czasów naszych rodziców.
 • Kino pod chmurką – wspólnie wybierzemy film i obejrzymy go na świeżym powietrzu. Nie zapomnijcie o przekąskach!
 • Ognisko z kiełbaskami – czyli coś, czego nie może zabraknąć na kolonii. Upieczemy kiełbaski, napełnimy brzuszki i będziemy się dobrze bawić!
 • Odkryty basen w Kroczycach – jak tylko pogoda będzie nam sprzyjała, to pójdziemy na pobliski basen. Nie zapomnijcie o stroju kąpielowym! ;)
 • Punkt widokowy – czas na spacer i podziwianie zapierającego dech w piersiach widoku, czyli odwiedzimy rezerwat przyrody na Górze Zborów.
 • Bransoleta z paracodu – własnoręcznie wykonamy piękne bransoletki z paracodu, których pozazdrości nam niejeden survivalowiec!

NA WESOŁO

 • Wielka baloniada - turniej z balonami na wodę.
 • Wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami.
 • Wielki finał - uroczyste pożegnanie obozów.

 

W turnusach 7-dniowych realizowane są wybrane elementy programu z uwagi na krótszy czas wypoczynku, warunki pogodowe oraz preferencje dzieci.

 

W celu zabezpieczenia ewentualnych szkód materialnych wyrządzonych przez uczestników obozu/kolonii, w dniu przyjazdu kierownik pobiera kaucję zwrotną w wysokości 50 zł /os. W przypadku braku stwierdzenia wyrządzenia jakichkolwiek szkód kaucja zwracana jest ostatniego dnia obozu/kolonii.

CO Z LEKAMI NA KOLONII?

JAK WYGLĄDA DZIEŃ KOLONII? 

Podobne oferty:

ZAKWATEROWANIE NA KOLONII JURA NA MAXA

O OŚRODKU

W ośrodku Zajazd Jurajski zakwaterowani są uczestnicy i uczestniczki wakacji airsoftowych. Porządek i dyscyplina obozów ASG, tu łączą się z idealnie z górskim, leśnym i malowniczym krajobrazem Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Mieszanka to wyjątkowa, ale dzięki niej po wyczerpującym dniu, drużyna airsoftowa zrelaksuje się w pięknym otoczeniu. Dodatkowo skorzystamy w pełni z atrakcji regionalnych skałek i jaskiń.

JAK ŚPIMY?

W 3-, 4-, 5-osobowych pokojach oraz pokojach typu studio z pełnym węzłem sanitarnym, z czego część posiada balkony.

JAK JEMY?

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja). Obóz rozpoczyna się obiadokolacją/kolacją, a kończy śniadaniem wraz z suchym prowiantem na drogę powrotną. Napoje oferowane są tylko w trakcie posiłków.

ADRES:

Ośrodek Wypoczynkowy "Zajazd Jurajski"
Podlesice 1
42-425 Kroczyce, k. Zawiercie
www.zajazdjurajski.pl

 

POKOJE I ŁAZIENKI

 

 

 

 

DOJAZD NA KOLONIĘ JURA NA MAXA

Transport za dopłatą. Przejazd łączony autokarem/pociągiem do Katowic i autokarem do Podlesic pod opieką pilota tranzytowego z wyznaczonych miast w tabeli poniżej.

Dojazd i odbiór własny uczestników odbywa się w wyznaczonych godzinach. Ceny obejmują przejazd w obie strony. Godziny wyjazdów zostaną podane na 7 dni przed turnusem.

Dojazd własny odbywa się w godzinach: 14:00-16:00
Odbiór odbywa się w godzinach: 09:00-11:00

Informujemy, że transport należy wykupić zawsze w dwie strony z tego samego miejsca wyjazdu/powrotu, dotyczy to również dojazdu własnego.

Każdego uczestnika obozów korzystającego z transportu obowiązuje limit bagażu - 1 szt. bagażu głównego o wadze maksymalnej 20 kg.

 

PRZYSTANEK MIEJSCE ZBIÓRKI DOPŁATA WYJAZD POWRÓT
Gdańsk* Dworzec Główny PKP, ul. Podwale Grodzkie 1 365 zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem
Katowice Plac Manewrowy przy MCK (wjazd od ul. Olimpijskiej) 160 zł 12:00 14:00
Leszno Parking przy KFC Rondo Gronowo 280 zł

07:15

18:30
Łódź Stacja BP, ul. Kątna 1 270zł 08:15 17:15
Poznań Dworzec Letni PKP, ul. Dworcowa, 300 m od Dworca Głównego 290zł 06:00 20:00
Warszawa Parking przy Torwarze, ul. Łazienkowska 6A 280zł 06:00 19:30
Wrocław al. Śląska, parking przy Zintegrowanym Węźle Przesiadkowym, przy stacji PKP Wrocław Stadion 270zł 08:30 17:00

 

*Przejazd na trasie Gdańsk - Katowice realizowany jest pociągiem IC/TLK pod opieką pilota Vogue Travel, II klasa z miejscami siedzącymi.

Przejazd do Podlesic z pozostałych miejscowości odbywa się z wybranego miejsca wyjazdu do Katowic autokarem pod opieką pilota Vogue Travel.

Z Katowic do Podlesic przejazd odbywa się autokarem uczestników obozów Vogue Travel pod opieką pilota Vogue Travel.

 

Przebieg tras ma charakter podglądowy, trasy mogą ulec niewielkim zmianom na 7 dni przed wyjazdem.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE W CZASIE KOLONII

 • Park linowy Podlesice! Adrenalina, zabawa i wyzwania, czyli wszystko czego nam latem potrzeba! Do zobaczenia w parku linowym, gdzie przejdziemy podstawowe szkolenie bezpieczeństwa i pod okiem instruktorów zmierzymy się z wybraną trasą. Jesteście gotowi? Koszt wycieczki 70 zł.
  Warunkiem odbycia się wycieczki jest minimalna ilość uczestników, tj. 15 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto. 
 • Aquapark, czyli water fun! Wycieczka do aquaparku Nemo w Dąbrowie Górniczej, w którym skorzystamy z basenów i zjeżdżali, zapewniając sobie ochłodę w upalne dni. Koszt wycieczki 100 zł.
  Warunkiem odbycia się wycieczki jest minimalna ilość uczestników, tj. 15 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto
 • Wspinaczka skałkowa – wraz z instruktorem wspinaczki skałkowej spróbujemy naszych sił na jurajskich skałkach. Będzie moc i siła, a przede wszystkich dużo zabawy. Poznacie trochę technik i sprzęt niezbędny do zabawy na skałkach. W końcu Jura Krakowsko-Częstochowska, to jedno z najciekawszych i najchętniej odwiedzanym miejsc do wspinaczki w Polsce. Koszt wycieczki 125 zł.
  Wymagana odzież sportowa oraz lekkie i przyczepne obuwie sportowe. 
  Wycieczka realizowana jest wyłącznie w turnusach 11-dniowych. Warunkiem odbycia się wycieczki jest minimalna ilość uczestników, tj. 10 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto.  
Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm