Obóz gitarowy

Murzasichle, wiek: 12 - 18 lat Wstępnie rezerwuję

Obóz gitarowy

Intensywne warsztaty gitarowe prowadzone przez najlepszych absolwentów akademii muzycznych, aktywnych muzyków i pasjonatów gitary, do tego niepowtarzalny klimat placówki w Murzasichle, gdzie co roku spotykamy się na wspólnych próbach i koncertach. Zagramy bluesa, rocka, funky, jazz, muzykę klasyczną oraz improwizację. A tobie co w duszy gra?


 • Codzienne warsztaty


 • Warsztaty muzyczne

Program

Strefa warsztatu

 • Technika gry palcami – prawidłowe ustawienie nadgarstka, uderzenia w struny, praca kciukiem i palcami dłoni oraz akordy?
 • Koordynacja rąk, czyli jak się nie pogubić między jednym, a drugim akordem oraz teoria wychodzenia z opresji.
 • Strojenie – jak skutecznie, szybko i z dobrym efektem nastroić gitarę? Pokażemy Wam techniki z elektronicznymi stroikami.
 • Improwizacja – jakich dźwięków używać, jak rozwiązywać napięcia, wzbogacić improwizację, frazować i jak rozmieszczać akcenty?

Strefa zespołu

 • Gitara w plenerze – tradycja to rzecz ważna, jak co roku wyjdziemy z gitarami na podhalański plener by nacieszyć się górskim klimatem.
 • Jam sessions – rozwijanie umiejętności gry w zespole w stylach rock, reggae, hard rock i metal, czyli wspólne granie unplugged!
 • Występy przed publicznością – jak wyjść na scenę i przetrwać? Nie najeść się strachu i nie narobić sobie wstydu? Trening czyni mistrza!
 • Koncert finałowy na żywo! Wielkie wyzwanie dla początkujących muzyków, czyli zagramy koncert podsumowujący nasze wysiłki.

Strefa teorii

 • Gitarowe ABC – coś dla początkujących i mała powtórka dla zaawansowanych, czyli nauka akordów, zakładania strun i obchodzenia się z instrumentem.
 • Rytm – znasz różnicę między rytmem a tempem? Umiesz podstawowe techniki bicia i wiesz jak zagrać ćwierćnutę? Tak, to nic, dla Ciebie również znajdziemy zadanie.
 • Słownik gitarzysty – interwały (m.in. złożone), flażolety, akordy, harmonia, improwizacja, dźwięki w muzyce, rytm, tempo, coś Ci to mówi?
 • Akcesoria do gitary – coś dla gadżeciarzy, zobaczymy co dobrać do jakiego rodzaju instrumentu, w co warto zainwestować, a co można odpuścić?

Strefa chill out

 • Królowie gitary – przed nami wieczór wrażeń muzycznych, czyli wspólnie przesłuchamy najlepsze wykonania światowej klasy muzyków.
 • Niezapomniane koncerty – Pop-corn, cola i chusteczki na otarcie łez, czyli wspominamy najpiękniejsze koncerty gitarowe.

Zabierz: własną gitarę akustyczną lub klasyczną, pokrowiec, zapasowe struny, kostkę.

W turnusie V i VI realizowane są wybrane elementy programu z uwagi na krótszy czas wypoczynku.

Na luzie:

 • Wyjście na Krupówki – spacer oraz pamiątki.
 • Wielka baloniada - turniej z balonami na wodę.
 • Wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami.
 • Dyskoteki tematyczne - zabawy i tańce.
 • Pokój planszówka - zbiór kultowych gier.
 • Wielki finał - uroczyste pożegnanie obozów.

Wycieczki w programie:

 • Park linowy w Zakopane - różne poziomy trudności.
 • Wyjście na Krupówki – spacer oraz pamiątki.
Wycieczki fakultatywne:
 • Aquapark - chwila relaksu? Zapraszamy na wycieczkę do Term Bukovina. Przez 2,5 h zrelaksujemy się w basenach termalnych i zaszalejemy korzystając ze zjeżdżalni. Opłata dodatkowa wynosi 90 zł. Wymagana legitymacja szkolna, strój kąpielowy, klapki basenowe oraz ręcznik basenowy.

Warunkiem wyjazdu do aquaparku jest minimalna ilość uczestników, tj. 20 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto.
     

 • Słowacki Raj – więcej wrażeń? Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem górskim do skalnego miasta. Jedno z najpiękniejszych skalnych miast w Europie. Szlak prowadzi przez kaniony, rozpadliny i wodospady. W przejściu pomogą nam metalowe konstrukcje, drabiny i mosty. Trasa tylko dla osób sprawnych fizycznie, nie posiadających lęku wysokości! Wymagany paszport, obuwie trekkingowe, podręczny plecak, kurtka przeciwdeszczowa. Opłata dodatkowa wynosi 100 zł.

Warunkiem wyjazdu do Słowackiego Raju jest minimalna ilość uczestników, tj. 20 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto.

Transport za dopłatą. Przejazd autokarem lub PKP (dojazd pociągiem może dotyczyć tylko miast: Gdańsk) pod opieką pilota tranzytowego z największych miast w Polsce.

Dojazd i odbiór własny uczestników odbywa się  w wyznaczonych godzinach. Ceny obejmują przejazd w obie strony. Godziny wyjazdów zostaną podane na 7 dni przed turnusem.

Dojazd własny odbywa się w godzinach: 14:00-16:00
Odbiór odbywa się w godzinach: 11:00-13:00

Informujemy, że transport należy wykupić zawsze w dwie strony z tego samego miejsca wyjazdu/powrotu, dotyczy to również dojazdu własnego.

Każdego uczestnika obozów korzystającego z transportu obowiązuje limit bagażu - 1 szt. bagażu głównego o wadze maksymalnej 20 kg.

PRZYSTANEK MIEJSCE ZBIÓRKI DOPŁATA WYJAZD POWRÓT
Częstochowa Mc'Donalds, al. Wojska Polskiego 260 150zł 10:30 15:00
Gdańsk* Dworzec główny PKP, ul. Podwale Grodzkie 1 270zł* 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem
Katowice Plac sejmu Śląskiego przy ul. Jagiellońskiej 150zł 12:00 14:30
Leszno Parking przy KFC, Rondo Gronowo 180zł 06:30 20:00
Kraków ul. L. Kałuży, zatoczka, między stadionem Cracovia a hotelem Orbis 120zł 13:00 12:30
Łódź Stacja BP przy Al. J. Pawła 170zł 8:15 17:15
Poznań Dworzec Letni, ul. Dworcowa 300 m od Dworca Głównego PKP 190zł 05:00 21:30
Warszawa Parking przy Torwarze, ul. Łazienkowska 6a 180zł 06:00 19:45
Wrocław ul. Joannitów 13, Tymczasowy Dworzec Autobusowy (za budynkiem Dyrekcji PKP), stanowisko 12, 13 170zł 08:30 18:00

 

*przejazd pociągiem Intercity lub Pendolino na trasie Gdańsk - Kraków, na odcinku Kraków - Murzasichle/Poronin przejazd autokarem (autokar uczestników obozów Vogue Travel).

Dbamy o komfort dzieci w trakcie jazdy, dlatego proponujemy 3 osobne trasy dojazdu, aby skrócić do minimum czas przejazdu.

Przebieg tras ma charakter podglądowy, trasy mogą ulec niewielkim zmianom na 7 dni przed wyjazdem.

O ośrodku

Sielski klimat z mangową atmosferą i rockowym przytupem, to właśnie placówka „U Ziomka” w Murzasichle. Pensjonat w góralskim klimacie wspólnie dzielą uczestnicy i uczestniczki obozów mangowych, muzycznych oraz artystycznych. Widok na Giewont, odległość 7 km od Zakopanego oraz bliskość górskich łąk i pastwisk, czyni placówkę „U Ziomka” prawdziwie magicznym miejscem rozwoju pasji i odpoczynku.

Jak śpimy?

4-, 5-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. Część pokoi posiada balkony.

Jak jemy?

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja), suchy prowiant a drogę powrotną.

Adres:

Ośrodek wypoczynkowy "U Ziomka"

34-531 Murzasichle

ul. Sądelska 85b i 90a

www.uziomka.pl

Pokoje i łazienki

 

 

 

Warto wiedzieć

POBIERZ DOKUMENTACJĘ OBOZU

Warunki uczestnictwa Vogue Travel sc

Karta kwalifikacyjna

Dobre warsztaty dla gitarzystów? Wybierz obóz gitarowy!