Obóz literacki

CENA OD: 999 zł
Murzasichle, wiek: 12 - 18 lat

Jest zgoda na kolonie i obozy 202
Posiadamy już wstępne wytyczne dot. organizacji wypoczynku. Zachęcamy do zapoznania się z nimi TU

Obóz literacki

Ty nie czytasz książek. Ty je połykasz! Konieczność napisania wypracowania na polski jest dla Ciebie nagrodą. Nocą zamiast spać, siedzisz przed ekranem komputera, wystukując na klawiaturze kolejne rozdziały swojego opowiadania. W zeszytach i notatnikach rozpisujesz wydarzenia, które będą mieć miejsce w stworzonym przez Ciebie świecie. Nieustannie rozmyślasz nad wyglądem, charakterem i motywacjami swoich postaci. I bardzo chcesz spotkać ludzi, którzy żyją podobnie jak Ty – w krainie słowa pisanego. Jeśli identyfikujesz się z powyższymi stwierdzeniami, ten obóz został stworzony właśnie dla Ciebie.


 • Pełen chill out


 • Codzienne warsztaty

Program

Strefa słodkich Marzeń

 • Co?! - Możesz pisać o wszystkim, ale nie o wszystkim warto... Odpowiemy na pytanie, skąd wiedzieć, o czym pisać.
 • Magia i magiczne przedmioty – Nawet, jeśli nie zamierzasz nigdy pisać opowiadania fantastycznego, nie wypada nie znać zasad rządzących światami, w których rozkwita magia.
 • Kolory miłości – Wątki romantyczne to jedne z najpopularniejszych, najszerzej stosowanych wątków w literaturze, ale czy to oznacza, że łatwo je napisać? Co o miłości mieli nam do powiedzenia nasi przodkowie i jaki wniosek wynika z tego dla nas?
 • Problem problemu – Brzmi tajemniczo? Zatem niech tak pozostanie.
 • Ocean absurdu – Najzabawniejsze i najdziwniejsze ćwiczenia pisarskie, dzięki którym podszlifujesz swój warsztat, ale też napiszesz rzeczy, o których Ci się nawet nie śniło.
 • Skąd czerpać – pomysły, siłę, inspirację? Wskażemy Ci miejsca, w które możesz wyruszyć w poszukiwaniu wszystkiego, co potrzebne pisarzowi.
 • Drużyna pięciu – Intrygujące połączenie, którego często (niepotrzebnie) wystrzegają się młodzi twórcy. Stworzysz z nami swoją własną drużynę i nauczysz się nią odpowiednio dowodzić.

Strefa Przebudzenia

 • Na początku był koniec – Rzecz o kolejności pisania. Poznasz wszystkie etapy procesu twórczego, zrozumiesz swój indywidualny styl i w porę wyłapiesz największe słabości. Pokażemy Ci, jak stać się świadomym pisarzem.
 • Silna i niezależna kobieta – Oto prawdziwy tytan XXI wieku. Dowiesz się jaka jest geneza silnych postaci kobiecych, jak dobrze je pisać i dlaczego (czasami) nie powinno się ich pisać wcale.
 • Archetypy – Istnieją, nawet jeśli bardzo chcemy o tym zapomnieć. Z nami poznasz i zrozumiesz je dokładniej.
 • Wór dialogowy – Energetyczny, interesujący, naładowany emocjami dialog to czarny koń niejednej książki, jednak jego pisanie nie należy do łatwych zadań. Zaprezentujemy Ci kilka przydatnych sztuczek, które możesz wykorzystać, aby Twoje dialogi wywoływały prawdziwą burzę z piorunami!
 • Popisowy opis – Nie musi mieć dwudziestu stron, żeby porywać swoim pięknem i obrazowością. Pomożemy Ci podnieść umiejętności w jego pisaniu, aby inni z przyjemnością, zaciekawieniem i zachwytem mogli poznawać stworzone przez Ciebie światy.
 • Najnudniejsza książka świata – Dlaczego nasi czytelnicy się nudzą i czy to faktycznie nasza wina?

Strefa Okrutnej RZECZYWISTOŚCI

 • Porządek jak klucz – otwiera i zamyka przed nami możliwości pisania. Nauczymy Cię segregować swoje pomysły, korzystać w pełni z osi czasu i siatek zależności postaci.
 • Strefa komfortu? Nie znam – O trudnej sztuce wystawiania swoich dzieł na krytykę i jednoczesnym zachowywaniu pełnej miłości wobec tego, co się stworzyło. Pokażemy Ci, jak odsiewać konstruktywną krytykę od hejtu, jak się nie przejmować i nie poddawać.
 • Wydawnicze piekło - Przedstawimy Ci cały wachlarz Twoich możliwości jako autora na polskim rynku wydawniczym, a także poradzimy, z jakich korzystać, a które omijać szerokim łukiem.
 • Waga narodzin i śmierci – Nauczymy Cię, jak sprawić, aby czytelnicy przejmowali się historią, którą masz im do opowiedzenia, wiązali się emocjonalnie z bohaterami i wciąż chcieli kontynuować czytanie książki.
 • Postać czy fabuła? - Rozpoznamy typ historii, którą piszesz lub chcesz napisać, aby tworzyć było Ci łatwiej, szybciej i po prostu przyjemniej.
 • Droga przez chaos – Pokażemy Ci, co możesz zrobić, aby nawet najbardziej skomplikowana i zawiła opowieść była klarowna dla Twoich czytelników.
 • Sęk tkwiący w bohaterze – wspólnie rozważymy wszelkie aspekty dotyczące bohaterów, począwszy od charakteru, a skończywszy na ich fizycznej postaci.
 • Klisze, wilcze doły i ostrokoły – Porozmawiamy o pułapkach czyhających na autorów, o ich rozpoznawaniu, omijaniu i twórczym w niewpadaniu.


W turnusie V i VI realizowane są wybrane elementy programu z uwagi na krótszy czas wypoczynku, warunki pogodowe oraz preferencje młodzieży.


Na luzie:

 • Wielka baloniada - turniej z balonami na wodę.
 • Wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami.
 • Dyskoteki tematyczne - zabawy i tańce.
 • Pokój planszówek - zbiór kultowych gier.
 • Wielki finał - uroczyste pożegnanie obozów.

Wycieczki w programie:

 • Wyjście na Krupówki – spacer oraz pamiątki.

 

Podobne oferty:

Wycieczki fakultatywne

 • Aquapark Termy Bukovina - chwila relaksu? W tym roku zapraszamy na wycieczkę do Term Bukovina. Przez 2,5h zrelaksujemy się w basenach termalnych i zaszalejemy korzystając ze zjeżdżalni. Koszt wycieczki 95 zł.

Wymagana legitymacja szkolna, strój kąpielowy, klapki basenowe oraz ręcznik basenowy.

Warunkiem wyjazdu do aquaparku jest minimalna ilość uczestników, tj. 15 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto.

 • Morskie Oko – pojechać do Murzasichle i nie wyjść w góry? To by była wielka strata! Dlatego zapraszamy was na wycieczkę z przewodnikiem tatrzańskim trasą nad Morskie Oko – zdecydowanie najbardziej lubiany punkt widokowy w polskich Tatrach. Turkusowe Jezioro obija w swojej tafli okoliczne szczyty tworząc niezapomniany spektakl krajobrazu i kolorów. Koszt wycieczki 90 zł.

Warunkiem wyjazdu do Morskiego Oka jest minimalna ilość uczestników tj. 15 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto.

Obóz literacki Vogue Travel Tworzenie fabuły książki Vogue Travel Obóz miłośników literatury Vogue Travel Wakacje z książką Vogue Travel Lato z książką Vogue Travel Kochamy książki Vogue Travel Tworzymy postać literacką Vogue Travel Proza literatura Vogue Travel Miłośnicy czytania książek Vogue Travel Obóz literacki Vogue Travel Obóz literacki Vogue Travel Obóz literacki Vogue Travel Literatura dla młodzieży Vogue Travel Książki dla młodzieży Vogue Travel Obóz literacki Vogue Travel Obóz literacki Vogue Travel Krytyczna analiza książki Vogue Travel Recenzowanie książek Vogue Travel Warsztaty literackie Vogue Travel Zajęcia z literatury dla młodzieży Vogue Travel Tworzenie powieści Vogue Travel Wakacyjny festiwal literatury Vogue Travel Wernisaż Vogue Travel Wernisaż Vogue Travel

Transport za dopłatą. Przejazd autokarem lub PKP (dojazd pociągiem może dotyczyć tylko miast: Gdańsk, Rzeszów, Szczecin) pod opieką pilota tranzytowego z największych miast w Polsce.

Dojazd i odbiór własny uczestników odbywa się  w wyznaczonych godzinach. Ceny obejmują przejazd w obie strony. Godziny wyjazdów zostaną podane na 7 dni przed turnusem.

Dojazd własny odbywa się w godzinach: 14:00-16:00
Odbiór odbywa się w godzinach: 11:00-13:00

Informujemy, że transport należy wykupić zawsze w dwie strony z tego samego miejsca wyjazdu/powrotu, dotyczy to również dojazdu własnego.

Każdego uczestnika obozów korzystającego z transportu obowiązuje limit bagażu - 1 szt. bagażu głównego o wadze maksymalnej 20 kg.

PRZYSTANEK MIEJSCE ZBIÓRKI DOPŁATA WYJAZD POWRÓT
Częstochowa Mc'Donalds, al. Wojska Polskiego 260 180zł 10:30 15:00
Gdańsk* Dworzec główny PKP 300zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem
Katowice Plac sejmu Śląskiego przy ul. Jagiellońskiej 180zł 12:00 14:00
Kraków ul. L. Kałuży, zatoczka między stadionem Cracovia a hotelem Orbis 150zł 13:00 12:30
Leszno Parking przy KFC, Rondo Gronowo 210zł 07:15 19:15
Łódź Stacja BP, ul. Kątna 1 200zł 8:15 17:15
Poznań Dworzec Letni, ul. Dworcowa 300 m od Dworca Głównego PKP 220zł 06:00 20:30
Rzeszów** Dworzec Główny PKP 190zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem
Szczecin*** Dworzec Główny PKP 280zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem
Warszawa Parking przy Torwarze, ul. Łazienkowska 6a 210zł 06:00 19:45
Wrocław Aleja Śląska, parking przy zintegrowanym węźle przesiadkowym 200zł 08:30 18:00

 

*

Na odcinku Gdańsk – Kraków, przejazd pociągiem PKP Intercity  II klasa z miejscami siedzącymi.

Na odcinku Kraków – Murzasichle//Poronin przejazd autokarem (autokar uczestników obozów Vogue Travel).

**

Na odcinku Rzeszów - Kraków przejazd pociągiem PKP II klasa.

Na odcinku Kraków – Murzasichle/Poronin przejazd autokarem (autokar uczestników obozów Vogue Travel).

***

Na odcinku Szczecin - Kraków, przejazd pociągiem PKP Intercity II klasa z miejscami siedzącymi.

Na odcinku Kraków – Murzasichle/Poronin przejazd autokarem (autokar uczestników obozów Vogue Travel).

 

Dbamy o komfort dzieci w trakcie jazdy, dlatego proponujemy 3 osobne trasy dojazdu, aby skrócić do minimum czas przejazdu.

O ośrodku

Sielski klimat z mangową atmosferą i rockowym przytupem, to właśnie placówka „U Ziomka” w Murzasichle. Pensjonat w góralskim klimacie wspólnie dzielą uczestnicy i uczestniczki obozów mangowych, muzycznych oraz artystycznych. Widok na Giewont, odległość 7 km od Zakopanego oraz bliskość górskich łąk i pastwisk, czyni placówkę „U Ziomka” prawdziwie magicznym miejscem rozwoju pasji i odpoczynku.

Jak śpimy?

4-, 5-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. Część pokoi posiada balkony.

Jak jemy?

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja). Obóz rozpoczyna się obiadokolacją/kolacją, a kończy śniadaniem wraz z suchym prowiantem na drogę powrotną. Napoje oferowane są tylko w trakcie posiłków.

Adres:

Ośrodek wypoczynkowy "U Ziomka"

34-531 Murzasichle

ul. Sądelska 85b i 90a

www.uziomka.pl

Pokoje i łazienki

 

 

 

Trwa ładowanie...
Trwa ładowanie terminów, proszę czekać...

Warto wiedzieć

Rezerwacja wstępna nie jest zobowiązująca

Po zgłoszeniu uczestnika na kolonię otrzymują Państwo rezerwację wstępną na czas 4 dni. Po tym czasie w przypadku nie opłacenia I raty rezerwacja ulega bezpłatnej anulacji. Rezerwacja wstępną na 4 dni można złożyć najpóźniej na miesiąc przed wybranym terminem kolonii. W czasie krótszym niż miesiąc rezerwacje wstępne ustalane są indywidualnie z Biurem Obsługi Klienta.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie i wyżywienie 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek;
 • realizację programu;
 • pamiątkową koszulkę;
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz instruktorów;
 • sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć;
 • nagrody dla zwycięzców rywalizacji obozowej;
 • opiekę medyczną;
 • ubezpieczenie NNW (10.000zł);
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 0zł;
 • wyjście na Krupówki.

Cena nie zawiera dopłat dla chętnych:

 • dojazdu transportem organizowanym przez Vogue Travel;
 • opłaty ubezpieczenia od rezygnacji z obozu;
 • wycieczek fakultatywnych;
 • gadżetów Vogue Travel;
 • napojów między posiłkami.

POBIERZ DOKUMENTACJĘ OBOZU

Warunki uczestnictwa Vogue Travel sc

Karta kwalifikacyjna

Obóz literacki dla młodzieży