Obóz ASG

Rowy, wiek: 12 - 18 lat Wstępnie rezerwuję

Obóz ASG

Od przyjazdu na obóz Wasze życie już nigdy nie będzie takie samo... wstąpienie w szeregi żołnierzy, to poświęcenie się dla innych, to emocje i adrenalina, które zapamiętacie na całe życie. To również wyczerpujące ćwiczenia i zadania do wykonania niezależnie od pogody. Wejdź w nasze szeregi, nie daj się złapać, bądź sprytnym zwiadowcą, prześwietl plany nieprzyjaciół, a złe momenty przeczekaj w lesie. Zmierz się ze słabościami!


 • Basen w ośrodku


 • Extreme camp


 • Sportowo

Program

STREFA I – WARSZTATY

 • Pierwsza pomoc – bezpieczna realizacja zadań podczas gry i udzielanie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w razie nagłego wypadku.
 • Ciekawostki o wyposażeniu – przydatne i ciekawe informacje na temat replik i wyposażenia używanego na obozie oraz prywatnie.
 • Survival – budowa ogniska oraz schronienia, wiszące namioty, sposoby rozpalania ognia, pozyskiwania wody oraz wiązanie paracordu.
 • Kamuflaż – maskowanie twarzy odpowiednimi kolorami w zależności od terenu oraz projektowanie i budowa Ghillie Suits.
 • Sygnały i komunikaty – przedstawienie meldunków, sygnałów bliskich i dalekich, znaków świetlnych, ręcznych oraz dźwiękowych.

STREFA III – STRZELNICA

 • Regulamin operatora – podstawowe zasady operatora ASG oraz niezbędna wiedza do tego, by wziąć udział w pojedynku na obozie.
 • Obsługa repliki – wprowadzenie do sprzętu – replika broni palnej w skali 1:1 z plastikową amunicją 6 mm napędzaną elektrycznie.
 • Prowadzenie linii ognia – oszczędność oraz odpowiednie operowanie repliką – mądre prowadzenie linii ognia, to podstawa!
 • Czynniki celności – jak wykorzystywać różne czynniki wpływające na jakość strzału? Jaką postawę ciała przybrać, by wygrać?
 • Postawa strzelecka – właściwe ułożenie całego ciała, niekrępowanie ruchów, strzelanie dynamiczne i pozycyjne.

STREFA IV – DZIAŁANIA

 • Obozowe działania – zdobywanie punktów, cichy zwiad, przechwycenie tajnych informacji, budowa koszar, survival, rozbrajanie bomby.
 • Zielona Taktyka – współpraca w czasie akcji – sposoby ustawiania formacji bojowych, osłona kompana, wsparcie obozu i szturm.
 • Eksploatacja terenu – sztuka przeprowadzenia cichego, ale skutecznego zwiadu oraz techniki zaskoczenia wroga na jego terenie.
 • Obrona i atak - jak przeprowadzić obronę, a jak atak? Jakimi prawami rządzą się te dwie zupełnie odrębne formy działań w ASG?

Organizator zapewnia: replikę, kulki, okulary ochronne oraz mundur (rozmiar 161-182) na czas trwania obozu. Repliki do dyspozycji uczestników: Cyma 028 - Replika AK 47; G608 - Replika G36C; G5 Galaxy - Replika MP5K; JG070 - Replika MP5; MB 02 - Replika L96.

Na obóz można zabrać własną replikę ASG – używanie jej musi być jednak zaakceptowane przez instruktora prowadzącego zajęcia: KARABINY SZTURMOWE - MOC MAX 450 - strzelanie serią; REPLIKI WYBOROWE - MOC MAX 500; KARABINY MASZYNOWE MAX 450 FPS; oraz własny mundur, akcesoria, płachtę lub folie przeciwdeszczową. Zalecamy również maskę ochronną na twarz. W razie wątpliwości co do repliki, prosimy skontaktować się z naszą kadrą przez profil fb.me/obozyasg.


Na luzie:

 • Wielka baloniada - turniej z balonami na wodę.
 • Wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami.
 • Wielki finał - uroczyste pożegnanie obozów.

Wycieczki fakultatywne:

 • Spływ kajakowy dolnym odcinkiem Łupawy wraz przewodnikiem oraz ratownikiem WOPR. Płyniemy dwuosobowymi kajakami z obowiązkowymi kamizelkami ratunkowymi. Poziom trudności rzeki – łatwy, nadający się dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze spływami kajakowymi. Opłata dodatkowa wynosi 100 zł.

Warunkiem wyjazdu na spływ kajakowy jest minimalna ilość uczestników tj. 15 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto.

 • Bunkry Baterii Blüchera – zwiedzanie wraz z przewodnikiem zabytkowych bunkrów z okresu  II wojny światowej będących częścią twierdzy Ustka. Podczas wycieczki czeka was również strzelnica z historycznymi replikami oraz gorąca wojskowa grochówka. Opłata dodatkowa za wycieczkę wynosi 50 zł.

Warunkiem wyjazdu do Bunkrów Bluchera jest minimalna ilość uczestników tj. 15 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto.

W turnusie V, VI realizowane są wybrane elementy programu z uwagi na krótszy czas wypoczynku.

 

Transport za dopłatą. Przejazd autokarem lub PKP (dojazd pociągiem może dotyczyć tylko miasta Gdańsk) pod opieką pilota tranzytowego z największych miast w Polsce.

Dojazd i odbiór własny uczestników odbywa się  w wyznaczonych godzinach. Ceny obejmują przejazd w obie strony.

Dojazd własny odbywa się w godzinach: 14:00-16:00
Odbiór własny odbywa się w godzinach: 11:00-13:00

Informujemy, że transport należy wykupić zawsze w dwie strony z tego samego miejsca wyjazdu/powrotu, dotyczy to również dojazdu własnego.

Każdego uczestnika obozów korzystającego z transportu obowiązuje limit bagażu - 1 szt. bagażu głównego o wadze maksymalnej 20 kg.

PRZYSTANEK MIEJSCE ZBIÓRKI DOPŁATA WYJAZD POWRÓT
Bydgoszcz ul. Toruńska, parking przy Hali Sportowo - Widowiskowej "Łuczniczka" 160zł 10:45 15:30
Gdańsk Dworzec Główny PKP, Podwale Grodzkie 1 140zł 12:30 13:30
Katowice Plac sejmu Śląskiego przy ul. Jagiellońskiej 200zł 04:00 22:30
Leszno Parking przy KFC, Rondo Gronowo 180zł 8:15 18:30
Łódź Stacja BP przy Alejach J.Pawła 180zł 7:00 19:00
Poznań Dworze Letni PKP, ul. Dworcowa, 300 metrów od Dw. Głównego PKP 160zł 09:45 17:00
Piła Al. Piastów 15, Parking za hotelem Gromada "Rodło" 150zł 11:45 15:00
Toruń PKN orlen, "Bliska" Słupska 1, (przy szosie Lubickiej) 160zł 9:30 16:30
Warszawa Parking przy Torwarze, ul. Łazienkowska 6a 180zł 06:00 20:30
Wrocław ul. Joannitów 13, Tymczasowy Dworzec Autobusowy (za budynkiem Dyrekcji PKP), stanowisko 12, 13 190zł 06:00 20:30

 

Jak jedziemy?

Przebieg tras ma charakter podglądowy, trasy mogą ulec niewielkim zmianom na 7 dni przed wyjazdem.

O ośrodku

W ośrodku Lazur Bis zakwaterowani są uczestnicy i uczestniczki wakacji airsoftowych. Porządek i dyscyplina obozów ASG, tu łączą się z klimatem nadmorskiej miejscowości położonej w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego. Mieszanka to wyjątkowa, ale dzięki niej po wyczerpującym dniu w lesie, uczestnicy zrelaksują się w pięknym otoczeniu morza, plaż, przy basenie w ośrodku lub skorzystają z atrakcji, które przygotowały dla nich turystyczne Rowy.

Jak śpimy?

3-, 4-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym oraz w pokojach typu studio, z czego większość posiada balkony.

Jak jemy?

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja) + suchy prowiant na drogę powrotną.

Adres:

Ośrodek Wypoczynkowy "Lazur Bis"
76-212 Rowy, ul. Jaworowa 2
www.lazurosrodki.pl 

Pokoje i łazienki

  

  

  

Warto wiedzieć

Premiera obozów już w grudniu!

POBIERZ DOKUMENTACJĘ OBOZU

Warunki uczestnictwa Vogue Travel sc

Karta kwalifikacyjna

Dla fanów airsoft obóz ASG!