Obóz militarny IN TIME

Podlesice / Jura, wiek: 12 - 18 lat

Jest zgoda na kolonie i obozy 202
Posiadamy już wytyczne dot. organizacji wypoczynku. Zachęcamy do zapoznania się z nimi TU

Obóz militarny IN TIME

Uwaga całego świata po raz kolejny skoncentrowana jest na niestabilnej sytuacji w Polandii. To rejon podwyższonego ryzyka. Źródłem konfliktu są drażliwe kwestie dyplomatyczne i ekonomiczne. Wystarczy jedno fałszywe zdanie, aby rozpętać prawdziwe piekło. Jedna ze stron konfliktu – Ekspedycja Federacji Morandii – dzięki nowo odkrytemu złożu Znalum rozpoczęła już budowę własnej floty wojennej. W odpowiedzi – i z obawy przed nagłym atakiem – Republika Rezusu gromadzi swoją armię przy granicy. Przyjacielu! Niewiele jest osób, które tak, jak Ty potrafią żyć w sytuacji ciągłego zagrożenia. Zaledwie garstka potrafi pokonać swój strach i stanąć w obliczu prawdziwej wojny. Zastanów się, którą ze stron popierasz i przystąp do walki! Wyzwól Polandię lub przejmij władzę nad jej terytorium.


 • Extreme camp


 • Aktywnie i sportowo


 • Zajęcia w terenie

Program

Obóz militarny o charakterze milsimowym.

Dwie strony konfliktu:

* Morandczycy - wierni Federacji. To frakcja, której głównym celem jest przejęcie władzy i zdobycie dóbr materialnych. Okupują większą część terytorium Polandii. Cechuje ich zdyscyplinowanie, upór i konsekwencja.

* Rezusowie - wytrwale zabiegają o wyzwolenie Polandii spod reżimu Morandczyków. Należą do koalicji Wolnych Narodów (WN). Ostatnie konflikty stanowiły dla nich pasmo porażek, przez co zostali zepchnięci na same granice terytorium kraju. Mimo to starają się przejąć kontrolę nad sytuacją i ustanowić Polandię wolnym państwem (a przynajmniej tak twierdzą). Są odważni i gotowi na wszystko w imię swoich ideałów.

Formacja dodatkowa (wyłącznie dla doświadczonych graczy)

* Łowcy (stylizacja najemnicza) - Elitarne, wyspecjalizowane i perfekcyjnie przeszkolone jednostki najemników. Ich zleceniodawca oraz cel pozostaje tajemnicą. Ostatnio często widywani w obszarze osi konfliktu.

PROGRAM:

DZIEŃ REKRUTA

 • Pierwsza Pomoc Medyczna w warunkach bojowych oraz zasady udzielania pomocy – szkolenie z zakresu podstawowej wiedzy medycznej i udzielania pomocy. Obejmuje: robienie noszy, sposoby na zabezpieczenie terenu, bezpieczną ewakuację,  opatrywanie ran postrzałowych etc.
 • Regulamin bezpieczeństwa, w tym m.in. poprawne używanie okularów ochronnych i zasady postępowania w razie ich utraty, uszkodzenia bądź zaparowania.
 • Podstawy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w tym m.in. wskazówki pomagające odnaleźć się w sytuacjach stresowych i racjonalnie podejmować decyzje w chwilach zagrożenia.
 • Jak nosić repliki broni? Bezpieczne, wygodne oraz skuteczne sposoby noszenia i trzymania replik broni.
 • Sygnały i komendy – zapoznanie uczestników i uczestniczek ze znaczeniem podstawowych meldunków, komend, sygnałów (bliskich i dalekich), znaków świetlnych, ręcznych i dźwiękowych.
 • Wyposażenie obozowe – podstawowa wiedza dotycząca replik broni, rodzajów mundurów i wyposażenia dostępnych na obozie (oraz poza nim).
 • Przygotowanie do zadań – najistotniejsze kwestie teoretyczne przygotowujące uczestników do spędzenia dwunastu godzin w lesie i wykonania powierzonego im zadania. Możliwość zapoznania się ze sprzętem.
 • MilSim podczas obozu IN TIME – prezentacja i omówienie regulaminu obozu MilSim. Złamanie którejkolwiek z zasad bezwzględnie prowadzi do wykreślenia z listy uczestników.

POLIGON - STRZELNICA

 • Bezpieczeństwo strzelnicy – prezentacja warunków panujących na terenie działań oraz najważniejszych zasad bezpieczeństwa ASG.
 • Regulamin operatora – szczegółowe omówienie zasad operatora ASG i przekazanie informacji niezbędnych do wzięcia udziału w obozowym pojedynku.
 • Obsługa repliki – wprowadzenie do sprzętu – zapoznanie z repliką broni palnej w skali 1:1 z plastikową, napędzaną elektrycznie amunicją 6 mm.
 • Postawa strzelecka – szkolenie ze strzelania dynamicznego i pozycyjnego, omówienie czynników celności oraz przygotowanie do wykonania 12-godzinnego zadania.
 • Celność – prezentacja postaw strzeleckich wykorzystywanych w działaniach defensywnych oraz szkolenie z zakresu celnego oddawania strzału.
 • Stopnie trudności – ćwiczenia strzelnicze o zróżnicowanym stopniu trudności, uwzględniające rozmaite przeszkody.
 • Więcej niż jeden cel – strzelanie do licznych celów przy zmiennym kierunku prowadzenia ognia, które ćwiczy umiejętność przyjmowania różnych postaw strzeleckich.
 • Refleks – praktyka szybkiego wyjmowania repliki broni w sytuacji zagrożenia.

ROZPOCZĘCIE DZIAŁAŃ - PROLOG

 • Inscenizacja wprowadzająca uczestników w rzeczywistość gry. Przeniknięcie do jej realiów i rozpoczęcie zadania.
 • Scenariusz i karty zadań – prezentacja i szczegółowe omówienie scenariusza gry. Dowódcy frakcji otrzymują karty zadań.
 • Działania bojowe – wstęp do nocnych manewrów: rozpoznanie sytuacji, kontrola sprzętu i wyposażenia. Rozpoczęcie misji.
 • Finalne zadanie! Trwająca dwanaście godzin (w zależności od pogody – obejmujące także godziny nocne) misja bojowa w lesie, do której wykonania przygotujesz się w trakcie obozu.

Na luzie:

 • Wielka baloniada - turniej z balonami na wodę.
 • Wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami.
 • Dyskoteki tematyczne - zabawy i tańce.
 • Pokój planszówek - zbiór kultowych gier.
 • Wielki finał - uroczyste pożegnanie obozów.

Wycieczka w programie:

 • Jaskinia Głęboka - zwiedzanie jaskini z przewodnikiem. Temperatura w jaskini spada do 8 stopni Celsjusza, dlatego wymagana jest cieplejsza odzież oraz sportowe obuwie.    

 

Co zabrać? Sprzęt który musi posiadać każdy uczestnik obozu Milsim:
- Plecak minimum 20 litrów lub maksymalnie 30 litrów bez jaskrawych kolorów;
- Bielizna, czyli 5 par cienkich skarpetek za kostkę i jedne grubsze;
- Koszulka T-shirt lub podkoszulek na zmianę;
- Latarka kompaktowa nie dużych rozmiarów;
- Karimata i śpiwór, dozwolona pałatka przeciwdeszczowa;
- Obuwie obowiązkowe: trekkingowe bez jaskrawych kolorów lub militarne za kostkę;
- Mundur osobisty lub w razie braku zostanie przydzielony obozowy. Czapka z daszkiem lub kapelusz we własnym zakresie;
- Bidon na wodę obowiązkowy lub wkład hydracyjny na wodę we własnym zakresie;
- Niezbędnik: łyżka, widelec i nóż, czyli element osobisty obowiązkowy;
- Oporządzenie taktyczne we własnym zakresie;
- Opcjonalnie: replika broni ASG krótka, długa dozwolona, w przypadku braku przydziału obozowej.
Apteczka podstawowa osobista:
- Bandaż.
- Plastry z opatrunkiem;
- gaziki odkażające;
- Mała gaza.

 

ORGANIZATOR ZAPEWNIA: replikę, kulki, okulary ochronne oraz mundur (rozmiar 161-182) na czas trwania obozu.

Repliki do dyspozycji uczestników:

Cyma0.48 - replika AKM
Cyma 0.45 - replika AKSu

Na obóz można zabrać własną replikę ASG – używanie jej musi być jednak zaakceptowane przez instruktora prowadzącego zajęcia:

KARABINY SZTURMOWE - MOC MAX 450 FPS
REPLIKI WYBOROWE - MOC MAX 500 FPS
KARABINY MASZYNOWE MAX 450 FPS

oraz własny mundur, akcesoria, płachtę lub folię przeciwdeszczową.

ORGANIZATOR NIE ZAPEWNIA: masek ochronnych na twarz i zęby z uwagi na względy higieniczne. Jest to obowiązkowy element wyposażenia uczestnika. Zalecamy uczestnikom zabranie własnych masek ochronnych na twarz.

 

W turnusie V i VI realizowane są wybrane elementy programu z uwagi na krótszy czas wypoczynku, warunki pogodowe oraz preferencje młodzieży.

 

Podobne oferty:

Wycieczki fakultatywne

 • Aquapark, czyli water fun! Zapraszamy na wycieczkę do Aquaparku Tarnowskie Góry. Przez 2h zrelaksujemy się w basenach i zaszalejemy korzystając ze zjeżdżalni. Wymagana legitymacja szkolna, strój kąpielowy, klapki basenowe oraz ręcznik basenowy. Koszt wycieczki to 80 zł.

  Warunkiem wyjazdu do aquaparku jest minimalna ilość uczestników, tj. 15 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto.

 

 • Wspinaczka skałkowa – wraz z instruktorem wspinaczki skałkowej spróbujemy naszych sił na jurajskich skałkach. Będzie moc i siła, a przede wszystkich dużo zabawy. Poznacie trochę technik i sprzęt niezbędny do zabawy w skałkach. W końcu Jura Krakowsko-Częstochowska to jedno z najciekawszych i najchętniej odwiedzanym miejsc do wspinaczki w Polsce. Koszt wycieczki to 95 zł.

  Wymagana odzież sportowa oraz lekkie i przyczepne obuwie sportowe.    Warunkiem odbycia się wycieczki jest minimalna ilość uczestników, tj. 10 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto.  
Obóz militarny asg Vogue Travel Obóz militarny Vogue Travel Obóz militarny Vogue Travel Obóz militarny Vogue Travel Obóz militarny Vogue Travel ASG militarny Vogue Travel ASG militarny Vogue Travel ASG militarny Vogue Travel Wakacje militarne Vogue Travel Wakacje militarne Vogue Travel Wakacje militarne Vogue Travel Wakacje militarne asg Vogue Travel Obóz militarny dla młodzieży Vogue Travel Obóz militarny dla młodzieży Vogue Travel Obóz militarny dla młodzieży Vogue Travel Obóz militarny dla młodzieży Vogue Travel

Transport za dopłatą. Przejazd łączony pociągiem i autokarem pod opieką pilota tranzytowego z wyznaczonych miast w tabeli poniżej.

Dojazd i odbiór własny uczestników odbywa się  w wyznaczonych godzinach. Ceny obejmują przejazd w obie strony. Godziny wyjazdów zostaną podane na 7 dni przed turnusem.

Dojazd własny odbywa się w godzinach: 14:00-16:00
Odbiór odbywa się w godzinach: 11:00-13:00

Informujemy, że transport należy wykupić zawsze w dwie strony z tego samego miejsca wyjazdu/powrotu, dotyczy to również dojazdu własnego.

Każdego uczestnika obozów korzystającego z transportu obowiązuje limit bagażu - 1 szt. bagażu głównego o wadze maksymalnej 20 kg.

 

PRZYSTANEK MIEJSCE ZBIÓRKI DOPŁATA WYJAZD POWRÓT
Gdańsk Hala Dworca Główego PKP 290zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem
Katowice Plac sejmu Śląskiego przy ul. Jagiellońskiej 110zł 13:30 10:30
Poznań Hala Dworca Główego PKP 200zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem
Warszawa Hala Dworca Główego PKP Warszawa Centralna 240zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem
Wrocław Hala Dworca Główego PKP 160zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem

 

Przejazd do Podlesic odbywa się z wybranego miejsca wyjazdu do Katowic pociągiem PKP II klasa z miejscami siedzącymi, pod opieką kadry Vogue Travel.

Z Katowic do Podlesic przejazd odbywa się autokarem uczestników obozów Vogue Travel.

O ośrodku

W ośrodku Zajazd Jurajski zakwaterowani są uczestnicy i uczestniczki wakacji airsoftowych. Porządek i dyscyplina obozów ASG, tu łączą się z idealnie z górskim, leśnym i malowniczym krajobrazem Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Mieszanka to wyjątkowa, ale dzięki niej po wyczerpującym dniu, drużyna airsoftowa zrelaksuje się w pięknym otoczeniu. Dodatkowo skorzystamy w pełni z atrakcji regionalnych skałek i jaskiń.

Jak śpimy?

W 4-, 5-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym oraz w pokojach typu studio, z czego część posiada balkony.

Turnus II zakwaterowanie w budynku Rancho (Zajazd Jurajski) w 4-, 5-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym oraz w pokojach typu studio, z czego część posiada balkony.

Jak jemy?

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja). Obóz rozpoczyna się obiadokolacją/kolacją, a kończy śniadaniem wraz z suchym prowiantem na drogę powrotną. Napoje oferowane są tylko w trakcie posiłków.

Adres:

Ośrodek Wypoczynkowy "Zajazd Jurajski"
Podlesice 1
42-425 Kroczyce, k. Zawiercie
https://zajazdjurajski.pl/

Pokoje i łazienki

 

 

 

 

Warto wiedzieć

Rezerwacja wstępna nie jest zobowiązująca

Po zgłoszeniu uczestnika na kolonię otrzymują Państwo rezerwację wstępną na czas 4 dni. Po tym czasie w przypadku nie opłacenia I raty rezerwacja ulega bezpłatnej anulacji. Rezerwacja wstępną na 4 dni można złożyć najpóźniej na miesiąc przed wybranym terminem kolonii. W czasie krótszym niż miesiąc rezerwacje wstępne ustalane są indywidualnie z Biurem Obsługi Klienta.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie i wyżywienie 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek;
 • realizację programu;
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz instruktorów;
 • sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć: replikę, 2000 kulek na uczestnika, mundur (na czas trwania obozu);
 • pamiątkową koszulkę;
 • nagrody dla zwycięzców rywalizacji obozowej;
 • opiekę medyczną;
 • ubezpieczenie NNW (10.000zł);
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 0zł;
 • wycieczkę do Jaskini Głębokiej.

Cena nie zawiera dopłat dla chętnych:

 • dojazdu transportem organizowanym przez Vogue Travel;
 • opłaty ubezpieczenia od rezygnacji z obozu;
 • wycieczek fakultatywnych;
 • gadżetów Vogue Travel;
 • napojów między posiłkami.

 

POBIERZ DOKUMENTACJĘ OBOZU

Warunki uczestnictwa Vogue Travel sc

Karta kwalifikacyjna

Wyścig z czasem! Obóz militarny