Obóz zimowy cosplay 2.0

Marzysz o wykonaniu profesjonalnego cosplay’u, ale nie masz pojęcia jak się za to zabrać? - Zapraszamy Cię na obóz warsztatowy cosplay! Podczas trwania obozu poznasz podstawowe techniki tworzenia cosplay’u, doboru dodatków i triki, które pomogą Ci zaprezentować kostium na scenie! Nasza kadra, to doświadczeni cosplayerzy. Widzimy się podczas zimowisk!


 • Codzienne warsztaty


 • Popkultura Japonii


 • Anime i Manga

Program

PROGRAM OBOZU ZIMOWEGO COSPLAY 2.0

STREFA WARSZTATU

 • Materiały i narzędzia – poznamy materiały oraz tkaniny i ich właściwości, które wykorzystamy do stworzenia własnych cosplay’ów!
 • Szycie na maszynie – podstawy obsługi maszyny. Nauczymy się ściegów ręcznych (ścieg za igłą, dziergany, kryjący itp.) oraz maszynowych, a także dowiemy się, jak łączyć ze sobą różne gatunki tkanin.
 • Szablony i wykroje – rozłożymy przykładowe stroje na części pierwsze i wykonamy własne szablony kostiumów lub ich elementów.
 • Materiały termoplastyczne – worbla, pianka eva, a może varaform? Zgłębimy wiedzę na temat wskazanych materiałów i nauczymy się, jak je wykorzystać przy tworzeniu biżuterii i elementów zbroi.
 • Malowanie – jakie są rodzaje farb? Którą farbą pomalować piankę, a którrj użyć przy malowaniu weluru? Poznamy techniki malowania różnymi farbami i pomalujemy przygotowane przez nas wcześniej elementy strojów!
 • Charakteryzacja – czyli jak dopełnić przygotowany wcześniej cosplay! Poznamy techniki makijażu, doboru odpowiednich kosmetyków oraz produktów potrzebnych do charakteryzacji. Nauczymy się robić między innymi wampirze ząbki! :)
 • Peruki – jaką perukę wybrać, jak ją pielęgnować, strzyc i stylizować? Wszystkiego dowiemy się podczas turnusu!
 • Broń i propsy – techniki projektowania, wykonania i malowania broni oraz innych dodatków. A może pojedynek na miecze z pianki? Gotowi na zabawę?

STREFA COSPLAYERA

 • Must know! – czyli historia i rozwój cosplay’u w Polsce oraz za granicą. Kto wie, kiedy odbył się pierwszy, między narodowy konkurs cosplay’owy?
 • Gra aktorska – ruch sceniczny i przygotowanie podkładu, czyli jak się zaprezentować, aby nie zostać zapomnianym. 
 • Photo Studio – czas na sesję! Wykorzystując stroje i gadżety, który zrobimy, wykonamy pamiątkowe zdjęcia stylizowane na scenki z anime i mangi!
 • Czyj to cosplay? –  potrafisz rozpoznać postać z popkultury po jednym rekwizycie lub części przebrania? 
 • Wyzwanie kartonowe! – Kiedyś to właśnie kartony stanowiły główny materiał tworzenia cosplay’ów. Kartony i taśmy do rąk, wcielimy się w pierwszych cosplayerów! Co nam wyjdzie? 
 • Pokaz cosplay podczas zakończenia turnusu. – Podczas trwania warsztatów stworzymy własne cosplaye, które zaprezentujemy podczas finałów turnusu.
 • Cosplay'owy wieczór – tego dnia poświęcimy nieco więcej czasu na skończenie naszych cosplay’ów! ...a gdy skończymy, przyjdzie czas na relaks i pogaduchy, a także seans ulubionego anime!

STREFA OTAKU

 • Screenówka anime – czas na konkurs! Kto jest w stanie rozpoznać anime po zaledwie jednym kadrze? Wyłonimy mistrza turnusu!
 • Anime Night ^^ – przed nami cała noc z anime! Obejrzymy klasyki oraz mniej znane anime. Kto wie, może nowe tytuły zagoszczą w waszym top 10 anime?

NA LUZIE

 • Bitwa śnieżna, czyli białe szaleństwo! ***
 • Dyskoteki tematyczne - wrzucamy na luz.
 • Pokój planszówek - gry na niepogodę.
 • Wielki finał - uroczyste pożegnanie obozów

W turnusach 7-dniowych realizowane są wybrane elementy programu z uwagi na krótszy czas wypoczynku, warunki pogodowe oraz preferencje młodzieży.

Podobne oferty:

ZAKWATEROWANIE NA OBOZIE ZIMOWYM COSPLAY 2.0

O OŚRODKU

Poronin to miejsce wyjątkowe położone nieopodal Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dlatego w Ośrodku wypoczynkowym "Weronika INN" cieszyć się można górskim klimatem, ciszą i spokojem, z dala od ruchu samochodowego, za to z panoramą Tatr w tle. Wszyscy, którzy raz tu przyjadą już na zawsze pokochają to miejsce.

JAK ŚPIMY?

W 3-, 4-, 5-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym.

JAK JEMY?

3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja). Obóz rozpoczyna się obiadokolacją/kolacją, a kończy śniadaniem wraz z suchym prowiantem na drogę powrotną. Napoje oferowane są tylko w trakcie posiłków.

Możliwość wykupienia diety wegetariańskiej lub bezmlecznej za dodatkową opłatą. 

ADRES:

Ośrodek Wypoczynkowy "Weronika INN"
34-520 Poronin, Suche 7A

www.weronika-zakopane.pl

 

DOJAZD NA OBÓZ ZIMOWY COSPLAY 2.0

Transport za dopłatą. Przejazd autokarem pod opieką pilota tranzytowego z największych miast w Polsce.

Zimowiska dla młodzieży w OW Weronika Inn Poronin odbywają się w następujących turnusach:

II turnus 22.01.2023 - 28.01.2023
(województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie)


IV turnus 12.02.2023 - 18.02.2023
(województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie)

 

Dojazd i odbiór własny uczestników odbywa się  w wyznaczonych godzinach. Ceny obejmują przejazd w obie strony. Godziny wyjazdów zostaną podane na 7 dni przed turnusem.

Dojazd własny odbywa się w godzinach: 14:00-16:00
Odbiór odbywa się w godzinach: 09:00-11:00

Informujemy, że transport należy wykupić zawsze w dwie strony z tego samego miejsca wyjazdu/powrotu, dotyczy to również dojazdu własnego.

Każdego uczestnika obozów korzystającego z transportu obowiązuje limit bagażu - 1 szt. bagażu głównego o wadze maksymalnej 20 kg oraz sprzęt narciarski/snowboardowy.

PRZYSTANEK MIEJSCE ZBIÓRKI DOPŁATA WYJAZD POWRÓT
Gdańsk*
I, II turnus
Dworzec Główny PKP,
ul. Podwale Grodzkie 1
340 zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem

Katowice
I, II turnus

Parking przy Muzeum Śląskim w Katowicach (wjazd od ul. Dobrowolskiego 1) 250 zł 12:00 14:00
Kraków
I, II, III, IV, V turnus
Parking przy Centrum Handlowym Zakopianka
(przy ul. Zakopiańskiej)
210 zł 13:30 12:30
Łódź
I, II turnus
Stacja BP, ul. Kątna 1 280 zł 08:30 17:00
Poznań**
III turnus
Dworzec Główny PKP 290 zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem
Szczecin***
IV, V turnus
Dworzec Główny PKP  310 zł 7 dni przed wyjazdem 7 dni przed wyjazdem

Warszawa
IV, V turnus

Parking przy Torwarze, ul. Łazienkowska 6a 280 zł 08:30 17:00

Wrocław ****
IV, V turnus

Dworzec Główny PKP 

270 zł 7 dni przed wyjazdem 7  dni przed wyjazdem


 

* Przejazd łączony: pociągowy na trasie Gdańsk - Kraków, autokarowy na trasie Kraków - Murzasichle/Poronin (autokar dla uczestników obozów Vogue Travel).

** Przejazd łączony: pociągowy na trasie Poznań - Kraków, autokarowy na trasie Kraków - Murzasichle/Poronin (autokar dla uczestników obozów Vogue Travel). UWAGA: możliwość zmiany przejazdu na autokarowy, na całej trasie.

*** Przejazd łączony: pociągowy na trasie Szczecin - Kraków, autokarowy na trasie Kraków - Murzasichle/Poronin (autokar dla uczestników obozów Vogue Travel).

**** Przejazd łączony: pociągowy na trasie Wrocław - Kraków, autokarowy na trasie Kraków - Murzasichle/Poronin (autokar dla uczestników obozów Vogue Travel).

Przejazdy będą realizowane pociągami TLK / Intercity / Pendolino, II klasa z miejscami siedzącymi. 

Poza wyznaczonymi powyżej trasami, wszystkie przejazdy realizowane będą autokarami wynajętymi na potrzeby przejazdu uczestników obozów Vogue Travel. 

Przebieg tras ma charakter podglądowy, trasy mogą ulec niewielkim zmianom na 7 dni przed wyjazdem.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE W CZASIE OBOZU

 • Aquapark - wyjazd do Term Bukovina. Przez 2,5 h będziemy relaksować się w jacuzzi, basenie zewnętrznym z gorącą wodą, basenie rzece oraz skorzystamy z hydromasaży. Opłata dodatkowa 140 PLN. Wymagana legitymacja szkolna, strój kąpielowy, klapki na basen oraz ręcznik basenowy.
  Warunkiem wyjazdu do aquaparku jest minimalna ilość uczestników tj. 15 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto.

PAKIET NARCIARSKI

Stok narciarski Suche ski. Opłata dodatkowa 620 PLN.

Ile dni jeździmy?

2 x wyjazd na stok po minimum 3 godziny na karnecie. Jazdy poranne lub popołudniowe. Opłata dodatkowa 620 PLN. W cenie: opieka instruktora, dojazd na stok, karnety na wyciągi, ubezpieczenie NNW.

Gdzie jeździmy?

Pakiet narciarski realizowany będzie na wybranej stacji tj. Suche Ski www.skisuche.com .Warunkiem wyjazdu na narty jest minimalna ilość uczestników tj. 6 osób. W przypadku nieuzbierania się grupy, środki wpłacone na wycieczkę zostaną zwrócone na Państwa konto.

Skąd wezmę sprzęt?

Można zabrać własny sprzęt lub wypożyczyć na miejscu.

Koszt wypożyczenia sprzętu uzależniony jest od cen w wypożyczalniach danej stacji narciarskiej. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej danej stacji. Koszty w przybliżeniu wynoszą:

• komplet narciarski - ok. 60 PLN do 4h jazdy

Kwotę na wypożyczenie sprzętu prosimy przygotować odliczoną zależnie od potrzeb w kopercie podpisanej imieniem i nazwiskiem uczestnika. Kierownik placówki zbierze środki od uczestników.

Nie wiedzą Państwo ile środków przygotować?

Prosimy o kontakt z działem obsługi klienta Vogue Travel tel. 61 850 10 85, e-mail: [email protected]

Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm