Obozy kulinarne 2024

Brak ofert do wyświetlenia.

Obozy kulinarne 

Prawidłowe odżywianie to pierwszy krok do szczęśliwego życia! Nic przecież nie zadowala tak, jak doskonale przyrządzony posiłek, który wspominamy przez resztę dnia. Jeśli Twoje dziecko uważa tak samo, pokaż mu nasze obozy kulinarne. Tutaj nauczy się samodzielnie przygotowywać posiłki, eksperymentować z przeróżnymi smakami świata, a także przeniesie się w kulinarną podróż w czasie. A może Twoja pociecha właśnie ukończyła podstawówkę i chce kontynuować swoją edukację w szkole gastronomicznej? W takim razie obozy kulinarne będą dla niej świetnym fundamentem! 

Co robimy na obozach kulinarnych?

Na obozach kulinarnych nie wskakujemy od razu do kuchni restauracyjnej. Najpierw poznajemy podstawy, czyli zasady BHP i to, co znaczą te wszystkie skomplikowane nazwy na etykietach produktów. Następne odkrywamy kuchnie całego świata - składniki doskonale cienkiej pizzy włoskiej, optymalnie ostrego curry indyjskiego lub doskonale zbitych polskich pierogów. Dopiero po części teoretycznej projektujemy własne fartuszki i udajemy się do pomieszczenia, w którym powstaną znakomite potrawy! Zależy nam na tym, aby młodzież przekonała się, że zdrowe jedzenie nie musi być nudne. Dlatego warsztaty na obozach kulinarnych oparte są o naturalną żywność i składniki pochodzenia naturalnego. Twoje dziecko nie lubi roślin strączkowych? Po naszym wyjeździe może się okazać, że samodzielnie przygotuje Ci przepyszną zupę z bobu! Obozy kulinarne to solidna dawka wiedzy na temat zdrowego żywienia, zachowania bezpieczeństwa w kuchni oraz przede wszystkim praktyki!

 

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę zabrać swój fartuch do gotowania?

Nie. Uczestnicy obozów kulinarnych dostają na miejscu fartuchy, które będą mogli przyozdobić według gustu.

Czy podczas obozu będziemy gotowali w restauracji?

Nie, obóz ma charakter obozy letniego, podczas którego nie prowadzimy zajęć w profesjonalnej kuchni (np. restauracyjnej), a w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu.

Czy będziemy jeść przygotowane przez nas dania?

Oczywiście, jest to jedna z najlepszych części gotowania! W końcu musimy skosztować, jakie pyszności nam wyszły! :)

Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm