PROGRAM OBOZU PSIA AKADEMIA ALL STARS
Paula Gumińska - kultowa postać dogfrisbee w Polsce, zawodniczka z niezliczoną ilością sukcesów na koncie, propagatorka wiedzy o psich sportach i zdrowiu psich sportowców. Za nią już dziesiątki godzin seminariów, podczas których wychowała nie jedno pokolenie zawodników. ;) Więcej o Pauli i jej psiakach znajdziecie tu Facebook I wszystko jasne Paula Gumińska i strona www I wszystko jasne BC.
Joanna Korbal – jedna z czołowych zawodniczek w Polsce i Europie – w 2016 roku uzyskała m.in. tytuły Mistrzyni Polski oraz Mistrzyni Europy w konkurencji freestyle, w 2017 tytuł Vice Mistrzyni Europy w konkurencji Super Pro Toss&Fetch. Więcej informacji o Asi i jej pieskach znajdziecie na stronie www.joannakorbal.weebly.com lub Facebooku Lorie i Nitro.
STREFA TRENINGOWA Z PSEM
- Posłuszeństwo – nauka podstawowych komend: siad, zostań, waruj, do mnie. Jeżeli dobrze radzicie sobie z tymi komendami, będziemy je szlifować i proponować inne przydatne komendy. Stopień trudności dostosowany do poziomu pieska i przewodnika.
- Zabawy z klikerem – nauka prawidłowego używania klikera, najważniejsze zasady, ćwiczenia praktyczne. Wprowadzimy was w świat klikania lub sprawdzimy, jak poprawić wasze efekty.
- Nauka psich sztuczek – tych podstawowych i tych bardziej zaawansowanych. Będzie zabawnie i praktycznie. Zobaczymy, czego jeszcze potrzebujecie i co możecie wykonać, żeby osiągnąć wymarzony rezultat.
- Nauka aportu lub doskonalenie, czyli najważniejsza rzecz przed rozpoczęciem przygody z dog frisbee! Zastosowanie różnych sposobów aportowania w treningu, eliminacja błędów i doskonalenie elementów aportu.
- Gry i zabawy z frisbee – nauka różnych sztuczek z wykorzystaniem dysków oraz gry zespołowe z wykorzystaniem frisbee, które poprawią nasz refleks i technikę rzutu.
- Rzuty do overów oraz vaultów – skoki psa nad ciałem człowieka z równoczesnym złapaniem dysku oraz odbicia od ciała przewodnika to wymarzone przez wszystkich umiejętności. Zobaczymy jak robić to bezpiecznie i z głową.
- Podstawy pracy z psem – pozytywne metody szkoleniowe, właściwe nagradzanie psa głosem, smaczkiem i zabawką. Sprawdzimy, co jest najlepszą nagrodą dla twojego psa i czy rzeczywiście prawidłowo go nagradzasz.
- Motywacja – różne sposoby rozwinięcia chęci psa do pracy z człowiekiem, czyli ćwiczenie podstaw przed treningiem sportowym.
- Komunikacja – odpowiednia komunikacja z psem podczas treningów to podstawa prowadząca do osiągania zamierzonych celów. Zobaczymy, czy to jest wasza mocna, czy słabsza strona.
STREFA TRENINGOWA CZŁOWIEKA
- Nauka technik rzutowych – jak rzucić dobry backhand, floater, forehand, overhand i inne rzuty? Najważniejsza jest technika i duuużooo praktyki!
- Zawody dogfrisbee - jak się dobrze przygotować? Zapoznanie z zasadami różnych konkurencji, przygotowanie sprzętowe, przygotowanie psa i człowieka.
- Plan treningowy – układanie prawidłowych planów treningowych dla psów z uwzględnieniem indywidualnych możliwości psa.
- Fizyczne i techniczne przygotowanie psa do sportu – zastosowanie odpowiednich przyrządów pomocnych w treningu psa. Zobaczymy, które są bezpieczne i rzeczywiście pomocne.
- Psie sporty – co trzeba wiedzieć o agility, dog frisbee i obedience zanim przystąpimy do treningów? Jak się przygotować, jak przygotować psa, najważniejsze zasady.
- Podstawy agility – zapoznanie się z regulaminem agility, prawidłowy handling na torze, nauka podstaw na tunelach i hopkach. Przede wszystkim, dużo zabawy!
STREFA ODPOCZYNKU
- Wielka baloniada – obozowy turniej z balonami na wodę, czyli ćwiczymy refleks i pracę w zespole.
- Quizy tematyczne – zagadki, konkursy i drużynowa rywalizacja na wiedzę zdobytą podczas obozu.
- Plażowanie – chwila odpoczynku od zajęć, pójdziemy na plaże i wykąpiemy się w morzu. Oby tylko pogoda nam dopisała!
- Wielki finał – uroczyste zakończenie obozowych zmagań. Wręczenie nagród i wyróżnień i podsumowanie pracy.
UWAGA Zespół człowiek-pies otrzymuje zadania dostosowane do ich możliwości fizycznych oraz umiejętności przewodnika i psa. Zespoły zaawansowane otrzymają trudniejsze ćwiczenia.
DLA PSIAKA ZABIERAMY:
- dyski, jeśli posiadamy i rzucamy je swojemu psu;
- obrożę (nie kolczatkę!);
- długą smycz (nie smycz automatyczną);
- linkę 15m;
- kaganiec;
- ulubione zabawki psa;
- posłanie (najlepiej kocyk);
- ulubione smakołyki psiaka;
- 2 miski;
- karmę (ilość wystarczająca na cały czas obozu);
- woreczki na nieczystości psiaka;
- saszetka na biodro (w celu przechowywania smakołyków);
- zaświadczenie od lekarza weterynarii o zdolności psa do aktywności fizycznej (brak choroby);
- książeczka zdrowia psa z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie;
- IDENTYDFIKATOR z numerem telefonu właściciela i imieniem psa przyczepiony do obroży;
- Klatkę/kenel (jeśli posiadają Państwo taką w domu).
PRZECIWWSKAZANIA DLA PSA DO UDZIAŁU W OBOZIE:
- agresja u psa w stosunku do innych psów i/lub ludzi;
- nadwaga u psa;
- psy nad którymi ich opiekunowie nie są wstanie zapanować psychicznie i fizycznie np. utrzymać ich na smyczy;
- psy chore, w okresie rekonwalescencji lub w trakcie leczenia;
- suki w okresie cieczki lub ciąży.
Informacje dodatkowe: W przerwach od zajęć na obozie psy przebywają w kenelach (wygodnych klatkach dostosowanych do gabarytów czworonogów) dostarczonych przez organizatora. Jest to obowiązkowe ze względu na bezpieczeństwo psów mieszkających w jednym pokoju. Na terenie ośrodka oraz na spacerach uczestnicy mają obowiązek sprzątać nieczystości swoich psów.
MASZ WŁASNY KENEL/TRANSPORTER? ZGARNIJ RABAT!
50 zł zniżki dla uczestników, którzy zabiorą na obóz własny kennel/transporter dla psa. Deklarację o zabraniu kennelu/transporteru składa się przy rezerwacji obozu. Osobom, które skorzystają ze zniżki, organizator nie zapewnia kennelu w czasie trwania obozu. Uczestnicy, którzy skorzystają ze zniżki, a nie zabiorą kennelu/transporteru na obóz, nie zostaną zakwalifikowani do uczestnictwa bez możliwości zwrotu poniesionych kosztów.