Ważne pytania i odpowiedzi

 • Moje dziecko ma 12 lat, nie wiem czy córkę/syna wysłać na kolonie dla dzieci w wieku 7-12 lat czy już na obozy dla starszej młodzieży 12-18 lat?

Dzieci, już prawie młodzież, w wieku 12 lat mogą nie czuć się dobrze z kolonistami w wieku 7-10 lat. Dużo zależy od dojrzałości emocjonalnej dziecka, która w tym przedziale wiekowym często podlega dużym wahaniom i wyrównuje się, kiedy dzieci są starsze. Właśnie dlatego przygotowaliśmy propozycję obozów MAXI CAMP w Darłówku, podczas których wiek uczestników to 12-16 lat. Program obozów ma charakter wypoczynkowy, a kadra wychowawcza uwrażliwiona jest na potrzeby dzieci w tym wieku. Dzięki temu, że górna granica przedziału wiekowego wynosi 16 lat, młodsze dzieci nie muszą się mierzyć z obecnością 18-letnich kolegów czy koleżanek na placówce.


 • Czy w grupie wiekowej 12-18 lat jest dużo młodzieży w wieku 18 lat?

Nie, zazwyczaj średnia wieku w tym przedziale wiekowym wynosi 16 lat. Warto przed rezerwacją obozu skontaktować się z Działem Obsługi Klienta i dopytać o termin wybranego obozu, w którym są dzieci o zbliżonym wieku do wieku syna/córki.


 • Czy kadra wychowawcza posiada odpowiednie umiejętności oraz wymagane kwalifikacje? Kto będzie prowadził obóz?

Kadra wychowawcza podejmująca się opieki nad dziećmi podczas kolonii, musi spełnić szereg warunków: posiadać zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego, posiadać uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą w postaci przebytego kursu na wychowawcę kolonijnego lub posiadanych uprawnieniń pedagogicznych/nauczycielskich/harcerskich, przejść pozytywnie przez rekrutację Assessment Center w Vogue Travel, wziąć udział w weekendowym dedykowanym szkoleniu dla kadry Vogue Travel.


 • Córka/syn regularnie przyjmuje leki, czy kadra wychowawcza przypilnuje, żeby leki były przyjmowane?

Kadra wychowawcza Vogue Travel nie posiada uprawnień do podawania dzieciom leków. Takie zadanie spełnia pielęgniarka na ośrodku lub pielęgniarka na wezwanie. W przypadku leków przyjmowanych regularnie, młodszym dzieciom 7-12 lat kadra przynosi leki o wyznaczonych porach dniach i na podstawie opisu z Karty Kwalifikacyjnej Uczestnika Wypoczynku przypomina o potrzebie przyjęcia lekarstwa. Podczas pobytu młodzieży 12-18 lat kadra, zależnie od decyzji opiekunów, przynosi dziecku leki lub jedynie przypomina o konieczności przyjęcia lekarstwa. Bardzo ważne jest, żebyście dokładnie opisali jakie leki dziecko przyjmuje oraz sposób ich przyjmowania.


 • Mój syn/córka ma przebyte choroby aparatu ruchu, czy może jechać na wycieczkę do parku trampolin, parku linowego lub na spływ kajakowy?

Przykro nam, ale niestety nie. Zarówno parki trampolin, park linowy, jak i spływ kajakowy, to wycieczki wymagające sprawności ruchowej, koordynacji, jak i w pełni zdrowego aparatu ruchu. Trasy, którymi przemieszczamy się podczas tych wypraw, nie należą do najtrudniejszych, jednak nie ma możliwości, żeby młodzież z chorobami aparatu ruchu w nich uczestniczyła. Byłoby to ogromne zagrożenie dla nich samych, jak i dla pozostałych uczestników i uczestniczek wycieczki.


 • Czy podczas wyjazdów wakacyjnych jest możliwość spożywania posiłków wegetariańskich, bezmlecznych czy bezglutenowych?

Tak, większość placówek, w których organizujemy nasze kolonie i obozy, daje uczestnikom i uczestniczkom możliwość wyboru diety. Każda z naszych placówek posiada inne zasady i regulacje dotyczące serwowania takich posiłków. Niektóre diety obejmuje dodatkowa opłata. Stąd prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby już przy składaniu rezerwacji na obóz lub kolonię. O więcej szczegółów prosimy pytać w Dziale Obsługi Klienta.


 • Chcę mieć stały kontakt z wychowawczynią mojego dziecka, czy jest taka możliwość?

Oczywiście, że tak. Na tydzień przed rozpoczęciem turnusu przesyłamy rodzicom na skrzynkę e-mail Kartę Informacyjną Kolonii i Obozów, w której oprócz informacji dotyczących placówki oraz pobytu dziecka, znajduje się numer telefonu do kierownika lub kierowniczki placówki. Podczas trwania turnusu można się swobodnie kontaktować z kierownikiem lub kierowniczką kolonii, prosić o przekazanie telefonu wychowawcy lub wychowawczyni, jak również dziecku.


 • Czy dzieci mogą zabierać telefony oraz inne urządzenia mobilne typu tablet na placówkę kolonijną?

Tak, jako organizator nie zakazujemy dzieciom posiadania przy sobie telefonów komórkowych oraz drobnego sprzętu elektronicznego. Jednak jako doświadczony organizator, w przypadku młodszych dzieci 7-12 lat, rekomendujemy, żeby nie dawać dzieciom wartościowych smartphonów, ani tabletów, które dzieci pełne emocji często gubią lub zostawiają na plaży. Po drugie, urządzenia elektroniczne odwracają uwagę dzieci od życia kolonijnego na rzecz gier i mobilnych aplikacji, czego bardzo chcemy na koloniach uniknąć. Dodatkowo kadra wychowawcza, ani my jako organizator, nie ponosimy odpowiedzialności za sprzęt elektroniczny przywieziony przez dzieci na kolonię. Nie warto zatem dawać dzieciom drogiego sprzętu, lepiej, żeby skupiły się na swoich wakacjach i wspólnych zajęciach.


 • Syn/córka na obóz wybiera się z koleżankami/kolegami, czy dzieci mogą być razem w pokoju?

Tak, nie ma najmniejszego problemu, o ile dziewczynki chcą być zakwaterowane z dziewczynkami, a chłopcy z chłopcami. Taką prośbę prosimy zgłosić już przy składaniu rezerwacji.


 • Jeśli moja rezerwacja ma status anulowanej, to należy założyć następną?

Nie, nie ma takiej potrzeby. Prosimy wówczas o kontakt z Działem Obsługi Klienta, który przywróci Państwa rezerwację oraz naniesie ewentualne zmiany.


 • Jak wygląda przykładowy dzień kolonisty?

Wychowawcy budzą dzieci około 8:00 rano, jest czas na szybką toaletę poranną i razem idziemy na śniadanie o 8:30; 9:00 rano sprzątamy pokoje i przygotowujemy się do zajęć przedpołudniowych;  spotykamy się o 10:00 na I bloku zajęć programowych, jedziemy na wycieczkę, idziemy na plażę lub do sklepu; 13:00 czas na obiad, po którym czeka nas 45 minut przerwy poobiedniej; 14:00 spotykamy się na II bloku zajęć programowych; 18:30 razem uczestniczymy w kolacji; 19:30 rozpoczyna się blok zajęć animacyjnych, w których bierzemy udział wszyscy; 21:30 czas na toaletę wieczorną; 22:00 cisza nocna. Zależnie od placówki oraz turnusu, godziny mogą uleć niewielkim zmianom.


 • Czy uczestnicy mogą samodzielnie opuszczać teren ośrodka - np. wyjście na spacer lub do sklepu?

Nie. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy obozów mogą opuszczać teren ośrodka wyłącznie pod opieką wychowawcy lub kierownika turnusu. Dzieci oczywiście udają się na spacery i na zakupy poza ośrodek pod okiem wychowawcy. Ponadto jeżeli w międzyczasie zajdzie potrzeba wyjścia do sklepu ? należy zgłosić to opiekunowi, który będzie towarzyszył uczestnikom podczas wyjścia.

Zapraszamy do zadawania nam pytań.
Prosimy o kontakt telefoniczny: 530 527 005
e-mail: [email protected]
lub czat

Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm